Буклет з інформацією до уроків на тему " шкідливість наркотичних речовин"
Може використовуватись на виховних годинах, при викладенні теми на предметах хімія, біологія, основи Здоров'я.
Якщо раніше «синтетики» надходили в Україну в основному з Китаю, то за останні два роки більша їх частина, особливо мефедрон і N-метілефедрон, проводиться у нас в країні на так званих кухнях. Лабораторії стали компактніше і дрібніше, виявити їх стає складніше, але кількість вилучених синтетичних наркотиків зростає.
Існують ознаки, по яких можна запідозрити вживання наркотиків.
- пропажа з дома грошей, речей; виявлення шприца (голки від нього) або невідомого порошку; - сліди від ін`єкції на внутрішній стороні передпліччя; - незвичайне збудження, балакучість, плутана мова; вузькі або розширені зіниці. При цьому однозначна відповідь про вживання наркотиків дає тільки присутність їх в біорідині - крові або сечі. Наявність або відсутність наркотика визначає спеціальне токсикологічне обстеження в лабораторії наркологічної медекспертизи. По аналізах визначаються доза і вид наркотика, наявність в крові антитіл до препарату. При цьому антитіла до марихуани можуть виявлятися в крові протягом місяця після вживання.
Наркотики… цим збірним поняттям об'єднані різні речовини, що по-різному діють на різних людей. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в широкому сенсі визначила наркотик як "речовина або суміш речовин, відмінних від необхідних для нормальної життєдіяльності (подібно їжі), прийом яких тягне за собою зміну функціонування організму і, можливо, його структури".
З Вікепедії : Нарко́тик (від грец. narkoticos — той, що призводить до заціпеніння, одурманюючий) — субстанції природних чи штучних речовин, здатні викликати і фізичну залежність, і — психічну. Впливаючи на нервові центри головного мозку, наркотик може створювати підняття настрою, чи надмірну сонливість, хворобливу, незвичайну веселість — ейфорію, а іноді й порушення свідомості.
При цьому, наркотики знайомі людям вже декілька тисяч літ. Наркотики вживали люди різних культур, в різній меті: під час релігійних обрядів, для відновлення сил, для зміни свідомості, для зняття болю і неприємних відчуттів.
До наркотичних препаратів відносяться:
Синтезовані препарати, наприклад екстезі, зазвичай є модифікаціями молекули амфетаміна, яку змінили, щоб обійти закон, а також для отримання додаткових ефектів, і можуть бути в багато разів сильнішими і небезпечними. Крек, форма кокаїну, був створений виробниками наркотиків на початку 1980-х.