Піщанський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) Красноградської міської ради Харківської області
Тема: «Букв багато знаємо та нові вивчаємо»
Вихователь : Семенюк О.М.
Мета : Сформувати уявлення про складотворну роль голосних; вправляти у звуковому аналізі слів; Ознайомити з буквами Іі та їх звуковим значенням; Розвивати активний словник дітей, усне мовлення; Виховувати любов до рідної мови
Матеріал:відеозвернення школярів до дітей,кошики для дидактичної гри, картки зі звуками; предметні малюнки для звукового аналізу слів, картка з літерою «Іі»
Хід заняття
1.Огр.частина
Психогімнастика : « Вигадуй, пробуй,твори.
Розум, фантазію – прояви!»
Відео звернення від школярів. Щоб навчитись читати , потрібно знати всі літери. Сьогодні ми продовжимо це робити
2.Осн.частина
Спочатку нагадайте , з чого складається мова?( речення…зі слів, слова зі складів, склади з букв. А які звуки бувають …голосні і …приголосні- а вже приголосні можуть бути твердими або м’якими, про це поговоримо пізніше )
Голосні – це ті що можна проспівати, а ті що не можемо розтягнути, проспівати , ніби щось заважає …приголосні.
*Д/г.: « Приголосні/голосні» кошики
* наступне завдання від школярів :Звуковий аналіз слів : сом, . нога, небо. Порахуємо скільки пригол/гол. А скільки складів? А ви помітили, що у словах рівно стільки складів скільки голосних? Рахуючи склади у слові, можна перевірити себе порахувавши голосні звуки.
* Вправа перед читанням В-О,У,А. М-А,У,Е
* Д\г.: «Паровозик». Наш паровозик тягне у вагончику пасажирів, у кожному з вагончиків поміщається рівно 1 склад. Я вам пропоную спробувати прочитати. МА-МА, ДА-ША, ВО-ДА, МО-ВА, КА-ВА.
* Сьогодні ми познайомимось з новою буквою «Іі», яка позначає звук (і). Мов кілочок буква і,з шапкою на голові
Чи не шапка, то а крапка у малої букви і?
А велика личко мила, певно шапку загубила.
Отакі вони чудові, дві сестриці букви іі – (с.жупанин)
давайте спробуємо проспівати ііііі…то це приголосний чи голосний звук? На початку заняття ми говорили про тверді і м’кі приголосні і знаєте хто пом’якшує приголосні…буква і!ось подивіться
К – кі, л – лі, п- пі, р – рі, м – мі, н - ні , т – ті.
* Д/г : «Живі звуки». Роздаю картки з різними звуками, пропоную скласти слово : КІТ, ДІМ, СІНО, ЛІТО
* Яку букву сьогодні вивчали? Це пригол. Чи голосна? Як перевірити? А зараз пропоную , щоб краще запам’ятати букву і самостійно виліпити її з пластиліну. Ми зробимо рівну паличку, а маленький шматочок скочуємо і перетворюємо на крапочку
* Яку букву ми сьогодні вивчали? який звук на письмі вона позначає? Всі завдання виконали від школярів? Можемо відпочити і потім передати їм відео-привіт!
А Б
В Г
Д Е
Ґ Є
Ж З
К Л
М Н
О У
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
О
В У
А
А
М У
Е
А
І О
У
Б
В І
Д
[А] [Б]
[Д] [Т]
[К] [і]
[Р] [З]
[С] [А]
[О] [У]
[Ж] [Ш]
[Щ] [Я]
[М] [Н]
[П] [Ф]
[Х] [Ч]
[Ю] [Ї]
[Б] [В]
[Г] [Д]
[Т] [Н]
І і
«Чи не шапка, то а крапка у малої букви і?
А велика личко мила, певно шапку загубила.
Отакі вони чудові, дві сестриці букви Іі» (С.Жупанин)
К – КІ
Л – ЛІ
М – МІ
Р – РІ
П – ПІ