Число і цифра 2. Поняття «стільки ж», «дорівнює».

Про матеріал
Мета: актуалізувати поняття «більше», «менше», «стільки ж»; формувати поняття про число і цифру 2; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 2; Обладнання: презентація, конверти для груп з завданнями, набірні полотна, конструктор LEGO. Підручник: Скворцова С.О. Тип уроку: комбінований.
Перегляд файлу

Конспект уроку математики у 1 класі

Тема уроку.  Число і цифра 2. Поняття «стільки ж», «дорівнює».

Мета: актуалізувати поняття «більше», «менше», «стільки ж»; формувати поняття про число і цифру 2; учити співвідносити кількість предметів і цифру,  цифру і число; учити писати цифру 2;

розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;

розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;

виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.

Обладнання: презентація, конверти для груп з завданнями, набірні полотна, конструктор LEGO.

Підручник: Скворцова С.О.

Тип уроку: комбінований.

 Форми організації освітньої діяльності:  індивідуальні, парні, групові.

Очікувані результати:

  • зацікавленість науковими знаннями про рівності, число і цифру 2;
  • розширення уявлення про роль математики в житті людини;
  • застосування ними набутих в школі знань і умінь, власного життєвого досвіду,
  • розширення поля для самостійної пізнавальної діяльності,
  • створення умов для реалізації кожної особистості.

Хід уроку

І Організаційний момент

1. Організація класу

- Доброго дня, діти! Ви розпочинаємо урок математики.

  •   Дзвоник весело дзвенить.     Швидше, швидше! Не баріться!

 Підтяглись усі ми вмить.                      Хто готовий - посміхніться.

 Глянем швидко всі на парти:    Ми урок розпочнемо,

Чи потрібне все лежить?   На нові знання чекаємо..

 

2. Психологічне налаштування на роботу на уроці

 - Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примову.

Щоб урок пройшов не марно,

Працюватимемо гарно,

Швидко, вправно і охайно.

Розпочнім його негайно!

 

3. Iнтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок. (Цікавим, насиченим, трохи казковим, продуктивним, веселим, світлим, загадковим)
  •  А ви на уроці якими повинні бути? (Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, вправними, наполегливими)

 

  IІ Контроль і корекція знань

1.  Усні вправи

- Кого ми бачимо на малюночку?

   Дві хмаринки, дві сестрички

   Рано-вранці вмили личка.

   Погуляти захотіли,

   Ясним небом полетіли.

   Вітерець їх підганяє

   До калинового гаю.

                                  Скільки тут калинок, діти?

                                  Хто їх зможе полічити?

                                  Скільки квіточок жовтеньких

                                   У травичці зелененькій?

                                  Хто з вас, хлопчики й дівчата

                                  Зможе їх порахувати?

 

2.  Робота з матеріалом для лічби

    Полетіли далі хмарки

    До зеленої галявки.

    Тут ростуть грибочки вправно.

    Порахуємо їх гарно. (5)

   

     Стільки ж росте за кущами.

     Ми їх порахуєм з Вами.

     Хто підкаже: скільки їх

     За кущем грибів малих? (5)

- Поясніть, чому Ви так думаєте?

 

3. Гра «Сконструюй з LEGO»

- Діти, грибочки просто чудові? Спробуємо  зробити їх з цеглинок  LEGO.

- Якого кольору цеглинки нам знадобляться?

- Діти, а чи всі гриби можна класти у кошик?

- А які їстівні гриби ви знаєте?

- Чудові гриби вийшли у …. і ….. Як ви гадаєте, чому?

- Бо вони працювати в парі. А коли Вас двоє, коли Ви працюєте з другом, тоді все вдається набагато краще.

 

III  Повідомлення теми і мети уроку

  •       Скільки  у кожного  вушок?
  •       А скільки ручок?
  •       Сьогодні ми познайомимося з цифрою, яка допоможе позначити цю кількість?

 

IV Вивчення нового матеріалу

  1.               Знайомство з числом два

Дві конячки  гарцювали,

Наче в парі танцювали.

Ходять поруч крок у крок –  

Лиш підковки цок та цок.

                     Щоб цю пару описати,

                     Треба нову цифру знати.

                     І секрету тут немає:

                     Цифра два – це кожен знає.

 

  1.               Бесіда з опорою на життєвий досвід дітей 

Технологія «Асоціативний кущ»

- Назвіть, яких предметів у класі по два.

- Які органи у людини є парними, бобир їх два?

- Число два позначається цифрою 2.

 

  1.               Утворення числа 2 за малюнками. 

 

  1.               Розгляд друкованої і рукописної цифри 2
  •       Розгляньте цифру 2.

Як лебідка, двійка вміє

Вигинати довгу шию.

По ставку, немов жива,

Пропливає цифра  два.

  •       - А ще кого нагадує ця цифра?
  •       Зі скількох елементів складається цифра 2?
  •       Які це елементи?

 

  1.                Робота з підручником

.                                                                      

  1.               Музична пауза

 - Послухаємо пісеньку про цифру, з якою ми сьогодні познайомилися – про двійку.

          Так ми знайомимось з цифрою «Два»,

 Що, мов лебідка гнучка, проплива.

 Дві в нас руки, дві ноги в нас, а ще

 Вух – також двоє і двоє очей.

 Вдвох ти з товаришем граєш у шахи,

 Два є крила в літака і у птаха.

 

  1.               Гра «Сконструюй з LEGO»

LEGO – добрий помічник

нам допомагати звик.

Із цеглинок зможуть діти

Двієчку усі зробити.

 

  1.               Написання цифри 2.

Цифра 2 складається з трьох елементів: верхнього, правого заокруглення, довгої прямої похилої лінії та горизонтальної хвилястої лінії. Починаємо писати вище середини клітинки, ведемо заокруглення до верхньої сторони квадрата, заокруглюючи праворуч до правого кута клітинки, а потім описуємо малий правий півовал, що переходить у довгу пряму похилу лінію, яку ведемо вниз, невідриваючи руки, до середини нижньої сторони квадрата. Від неї ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до нижнього кута квадрата.

 

  1.               Робота в зошиті

а) Пропишемо цифру 1 в повітрі разом зі мною.

б) Напишемо її вологим пензлико на дошці.

в) Олівцями старанно проаишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.

 

10. Склад числа 2.

Подружку два добру має.

Одиничка це сестра.

Одиниці дві складають

Нам чудову цифру два.   

  

IV Закріплення  і  узагальнення отриманих знань

  1. Робота з підручником.

- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких є по два.

  1. Фізкультхвилинка

Два сьогодні головує,

Під час руханки керує.

Покажіть мені два ока

І два вушка покажіть.

Два рази ногами тупніть,

Тільки тихо це робіть!

  Два рази тулуб нагніть ви.

  Два рази присядьте враз.

  Гарно з двійкою працює

  Наш веселий перший клас.

 

  1. Робота в зошиті.
  • Знайдіть на малюнку всі двійки і обведіть їх жовтим олівцем.
  • Пропишіть цифру два.

  1. Робота з картками. Робота в парах
  • Розгляньте малюнки.  Яких предметів є по два?  Підпишіть  їх.

  1. Вправа на порівняння

  1. Логічне завдання «Знайди пару»

 

V Рефлексія

  • Чи Вам, діти,  сподобалося працювати на уроці?
  • У кожного з Вас на парті є розмальовка цифри два. Якщо Вам сподобалося працювати на уроці, розфарбуйте її в жовтий колір. Якщо – ні, то в зелений.

 

VІ Підсумок

  • З якою цифрою ми сьогодні познайомилися?
  • Яке число вона позначає?
  • Чого Ви сьогодні на уроці навчилися?

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 квітня 2021
Переглядів
654
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку