ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ МНОЖЕННІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ

Про матеріал
ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ МНОЖЕННІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ На уроці використовую педагогічні ігри "Розумники"
Перегляд файлу

ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ МНОЖЕННІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ

Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні; формувати вміння читати при­клади на множення; закріплювати обчислювальні прийоми додавання і віднімання; розвивати вміння розв’язувати задачі на множення; логічне мислення; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 91, завдання 520; 521)

Завдання 520

— Прочитайте записані приклади. Який приклад не вдалося замінити?

2. Усні вправи

Розумники Ч.5.Т.1.З.2.

Скільки  бананів на малюнку?

3 плюс 3, плюс 3, плюс 3 дорівнює 12. У цій сумі чотири доданки, кожний з яких дорівнює трьом. Додавання однакових доданків – це множення.

1 Розумники Ч.5.Т.1.З.3

Скільки всього чашок на поличці? Спочатку  розв’яжи задачу дією додавання, а потім дією множення.)

 

2) Розумники Ч.5. Т.1.З.4

Заміни дію додавання дією множення. Добери відповідні вирази та склади пазли. (2 сцени)

3) Розумники Ч.5. Т.1. З.7.

Вибери спочатку вираз на множення, а потім - відповідний йому вираз на додавання.

4) Розумники Ч.5.Т1.З.13

Допоможи автомобілю доїхати до гаража. Обчисли та добери відповідні числа. (2 сцени)

3. Хвилинка каліграфії

Зменшить на 25 кожне з чисел: 50; 30; 60; 80.

— Збільшать на 15 кожне з чисел: 15; 25; 35; 45.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як називаються числа при множенні.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 91–92)

Завдання 522. Коментоване розв’язування завдання

Учні по черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах.

Завдання 523

— Виконайте дії за зразком.

— Яке число повторюється? Скільки разів?

Учні коментують, як виконали обчислення.

Запам’ятайте!

Числа, які множать, називаються множниками (2 — перший множник, 7 — другий множник); результат множення називається добутком (14 — до­буток); вираз 2 · 7 також називають добутком чисел 2 і 7.

Висновок: якщо між числами стоїть знак (·), то такий запис називається до­бутком.

Розумники Ч5.Т.2.З.9

Сім помножити на чотири дорівнює 28. Числа, які множать, називають множниками, а результат дії множення  – добутком.

Отже, у даній рівності:

7 – перший множник,

4 – другий множник,

28 – добуток. 

Завдання 524. Усне виконання завдання з коментуванням

— Назвіть компоненти у рівностях.

Завдання 525. Колективне опрацювання матеріалу

— Вираз 3 · 5 = 15 можна прочитати по-різному:

  • по 3 взяти 5 разів буде 15;
  • 3 помножити на 5 дорівнює 15;
  • добуток чисел 3 і 5 дорівнює 15;
  • перший множник 3, другий множник 5, добуток 15.

Завдання 526. Усне виконання завдання з коментуванням

— Прочитай рівності по-різному.

Завдання 1 Д.М.

— Складіть і запишіть рівність на множення за малюнком.

Учні з місця складають рівності за малюнком.

Завдання 2. Д.М.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

Завдання 3,4. Д.М.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

На дошці — приклад: 5 · 3 = 15.

— Назвіть компоненти дії множення.

VII. Домашнє завдання

С. 87, 2 в. №1(3), 2.

 

docx
Додано
3 березня 2019
Переглядів
1105
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку