Цифровий живопис. "Малювання яблука"

Про матеріал
Тема: Цифровий живопис. Малювання яблука Мета: надання поняття про цифровий живопис. Навчання є продовження формування в учнів інформаційної культури та художньо-творчої компетентності для реалізації їх творчого потенціалу та соціалізації у суспільстві завдяки здатності до ефективного використання засобів сучасних технологій. Ознайомити з поняттям натюрморт; вчити визначати суттєві ознаки предмета; навчити зображувати яблуко кольоровими олівцями; використовувати темні та світлі відтінки кольору під час забарвлення; розвивати зорове сприймання; виховувати вміння милуватися красивим. Завданнями навчання цифрового живопису в школі є: формування в учнів знань й умінь, необхідних для ефективного використання сучасних технологій у навчально-пізнавальній діяльності, при вивченні інших навчальних предметів, у повсякденному житті; розвиток в учнів готовності застосовувати технології з метою ефективного виконання різноманітних завдань щодо реалізації інформаційних процесів, пов’язаних з майбутньою професійною діяльністю в умовах інформаційного суспільства; розвиток в учнів здатності самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби, цілеспрямовано шукати й застосовувати знання, вміння та навички.
Перегляд файлу

Цифровий живопис. Малювання яблука

Конспект уроку можна включити до тематичного планування з образотворчого мистецтва

Тема: Цифровий живопис. Малювання яблука

Мета: надання поняття про цифровий живопис. Навчання є продовження

формування в учнів інформаційної культури та художньо-творчої

компетентності для реалізації їх творчого потенціалу та соціалізації у

суспільстві завдяки здатності до ефективного використання засобів сучасних

технологій. Ознайомити з поняттям натюрморт; вчити визначати суттєві

ознаки предмета; навчити зображувати яблуко кольоровими олівцями;

використовувати темні та світлі відтінки кольору під час забарвлення;

розвивати зорове сприймання; виховувати вміння милуватися красивим.

Завданнями навчання цифрового живопису в школі є:

 формування в учнів знань й умінь, необхідних для ефективного

використання сучасних технологій у навчально-пізнавальній діяльності, при

вивченні інших навчальних предметів, у повсякденному житті;  розвиток в учнів готовності застосовувати технології з метою ефективного виконання різноманітних завдань щодо реалізації інформаційних процесів, пов’язаних з майбутньою професійною діяльністю в умовах інформаційного суспільства; розвиток в учнів здатності самостійно опановувати та раціонально використовувати програмні засоби, цілеспрямовано шукати й застосовувати

знання, вміння та навички.

Комбінований урок

Обладнання:

Для вчителя: презентація, проектор або наочність поетапного малювання,

планшет для малювання.

Для учнів: телефон, планшети чи комп’ютери з графічним планшетом.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

ІІІ. Мотиваційна частина

Навички цифрового живопису допоможуть в роботі багатьох професій, а

особливо, які можуть появитися в майбутньому і стануть незамінними. От зараз, наприклад, вже оформлюють соцмережі іконками до вічних сторіс, придумують круті ави, фото з розмальовками на ньому - арт по самому фото. Створення мультимедійних підручників, ілюстрацій до книжок. Також допоможе в роботі дизайнера інтер’єру чи графічного дизайну, інженера та й взагалі будь-яких професій, де вже застосовуються цифрові технології.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Натюрморт- (франц.мертва природа) - це композиція з овочів, фруктів та

предметів побуту.

Цифрове мистецтво – діджітальне мистецтво (англ. Digital art) – напрям в

медіамистецтві, заснований на використанні інформаційних (комп'ютерних) технологій, результатом якої є художні твори в цифровій формі.

Цифрове мистецтво існує одночасно в області мистецтва і в області

технології. Відповідно, і мова понять, якими оперує цей вид мистецтва, ділиться

на дві групи. Першу ми сьогодні і розглянемо. ЇЇ можна позначити як художню,

а термінологія прийшла з галузі образотворчого мистецтва. Це такі поняття,

як стиль, простір, середа, композиція, пропорції, пластика, ритм, колір, світло,

контраст, нюанс, фактура...

(Перегляд презентації по поетапному малюванні яблука в програмі (будь-яка,

з якою найзручніше малювати)

-Подивіться на це яблуко, скажіть, якої воно форми?

-На яку геометричну фігуру воно схоже?

-Опишіть, як забарвлене яблуко?

-Подивіться на зразок малюнка. Де на аркуші паперу розташоване зображення?

-Чим намальоване яблуко? Якого воно кольору?

-Де на зображенні колір темніший, а де світліший?

-Зображення предмету що знаходиться нижче або ближче до глядача малюють

темнішим відтінком, тому воно менше освітлююється світлом.А верхню

частину предмета роблють світліше всього.

-Яка частина яблука світліша за відтінком, яка темніша?

V. Практична робота

Отже, розпочинаємо нашу роботу як і у звичайному малюванні, з побудови та

композиції.

Стараємося виконувати роботу самостійно і уважно дивлячись на кожен етап

у презентації, щоб результат вийшов якомога найкращим та подібний до

оригіналу.

Також обов’язково дивимося уважно як передати об’єм, де знаходиться світло

і тінь, яка фактура у предметів. Зразки наочності представлені на дошці.

VІ. Підсумок уроку

- Що мені найбільше сподобалося?

- Що мені найбільше запам’яталося?

- Що я зрозумів?

Оцінювання робіт учнів.

Наочність до конпекту

Зразок №1 Світло і тінь, фактура предмета, кольори

( мал. Eloel@deviantart.com)

 

 

Зразок №2 Ще одна форма круга , капелька води

Зразок №3 Поетапне малювання яблука

docx
Додано
2 вересня 2021
Переглядів
1054
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку