Урок 21. Цикли: повторення задану кількість разів. Повторення до виконання умови.
Мета:
Тип уроку: комбінований урок (засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок) .
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, зошити .
Програмне забезпечення: браузер, програма Скретч.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Розгадайте ребус
Відповідь: Алгоритм
Учні разом з учителем пригадують, що таке алгоритм.
Запитання до учнів
1. Що буде, якщо змінити порядок дій у ланцюжку?
2. Чи замислюється людина над порядком дій, коли чистить зуби?
3. Чи складає вона алгоритм дій для того, щоб поснідати?
4. У яких випадках варто складати алгоритми?
Запитання до учнів
— Хто або що виконує алгоритм?
Діти самостійно наводять приклади.
Очікувані відповіді: людина, тваринка в цирку. Дітям можна підказати, що пристрої також можуть бути виконавцями, якщо для них скласти алгоритм. Діти мають знати, що сучасні побутові пристрої також працюють за програмою.
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.
Слово вчителя. Уявіть собі, що нам потрібно скласти проект для робота, який би допоміг йому зібрати гриби на галявині.
Алгоритм для збору грибів з галявини
Ух, добре, що на галявині тільки 5 грибів, бо алгоритм би був дуже довгий.
Запитання до учнів.
Що потрібно зробити тоді, коли алгоритм дуже довгий, а інколи і взагалі не зрозуміло коли він має завершитися?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу
VІ. Фізкультхвилинка
VІІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
2)Інструктаж учителя.
3)Виконання практичного завдання -__________________________________
4) Вправи для очей.
Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
VІІІ. Підбиття підсумків уроку
Фронтальне опитування
1. Чи сподобалось вам на уроці?
2. Чи все було зрозумілим?
3. Чого ви дізнались?
4. Чого таке цикл?
5. Коли застосовуються цикли?
6. Хто може бути виконавцем алгоритму?