Каштан Кінський звичайний - це найпоширеніший вид каштанів в Україні
Номер слайду 3
Чому каштан називається “кінський”?Кінським ж він був названий з метою відрізнити його неїстівні плоди від дуже схожих на них зовні плодів справжнього (їстівного) каштана.
Номер слайду 4
Інший варіант свідчить, що зрілі плоди цього каштана за кольором і блиском нібито нагадують шкіру гнідого коня.
Номер слайду 5
Ще одне походження назви вказує, що листові рубці, що залишаються на пагонах після листопаду, нагадують за формою кінську підкову.
Номер слайду 6
Інша версія говорить про те, що насіння було привезене турками в Центральну Європу як корм для коней і використані як ліки від кінського кашлю.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Навіть взимку каштан незвичайно ефектний своїм масивним стовбуром і неповторною графікою гілок. Слід згадати, що доросле дерево каштана в Європі сягає 25-метрової висоти і в зрілому стані на відкритих місцях має піднесену на невисокий штамб зонтиковидну крону.
Номер слайду 9
Каштан ранньою весною
Номер слайду 10
Знову цвітуть каштани. Декоративний період в житті каштана - його цвітіння. У цьому з ним не зрівняється жодна з великих дерев нашої місцевості. Адже у каштана великі біло-рожеві квітки, які зібрані в неординарні суцвіття і розставлені по зовнішній поверхні крони. Зацвітає каштан у нас на початку травня і цвіте до 25 днів,
Номер слайду 11
Кінський каштан - першокласне дерево для посадки на вулицях, бульварах, алеях і парках.
Номер слайду 12
Каштанові плоди. Після цвітіння на місці квіток зав'язуються і поволі наливаються кулясті (діаметром до 6 см) плоди-коробочки з шипуватим навколоплодником. У середині плоди розділені на камери-сектори, в яких заховані 1-3 великі червоно-коричневі насінини .
Номер слайду 13
Плід кінського каштана звичайного, який відкривається