Цветаєва Марина Іванівна (26 вересня 1892 року – 31 серпня 1941 року)

Про матеріал
Цветаєва Марина Іванівна (26 вересня 1892 року – 31 серпня 1941 року), російська поетеса, перекладач. Марина Цвєтаєва по праву вважається однією з найбільш великих російських поетес початку 20 століття. Її досить коротка, але насичена подіями біографія не раз ставала предметом вивчення істориків і мистецтвознавців, однак до кінця розгадати загадку цієї цікавою, багато в чому трагічної фігури поки не вдалося, багато повороти долі викликають масу питань і сьогодні.
Перегляд файлу

Цветаєва Марина Іванівна

(26 вересня 1892 року – 31 серпня 1941 року), російська поетеса, перекладач.

http://itd2.mycdn.me/image?id=865452624311&t=20&plc=WEB&tkn=*-EY0HVZPSFTFHHVG3nmRIDEMp20

Марина Цвєтаєва по праву вважається однією з найбільш великих російських поетес початку 20 століття. Її досить коротка, але насичена подіями біографія не раз ставала предметом вивчення істориків і мистецтвознавців, однак до кінця розгадати загадку цієї цікавою, багато в чому трагічної фігури поки не вдалося, багато повороти долі викликають масу питань і сьогодні.

 

Дитинство

Народилася Марина Цвєтаєва в дуже інтелігентній сім’ї.

Її батько – Іван Володимирович Цветаєв, професор Московського університету, працював на кафедрі теорії мистецтв та всесвітньої історії, відомий філолог і мистецтвознавець, обіймав посаду директора Румянцевського музею, більшу частину свого життя присвятив Музею образотворчих мистецтв імені Олександра III (зараз – Музей імені Пушкіна).

Перший шлюб професора, був вже в досить солідному віці, він був дуже вдалий, проте після народження двох дітей його молода дружина раптово померла, і Іван Цветаєв одружився вдруге, Марії Мейн, піаністки, учениці Антона Рубінштейна. У цієї пари 26 вересня 1892 року в Москві на світ з’явилася дівчинка, яка отримала ім’я Марина, що означає «морська».

Величезний вплив на Марину зробила її мати, яка мріяла, що дочка піде по її стопах і стане піаністкою. Однак скільки не змушували майбутню поетесу грати гами, світ поезії манив її набагато більше. Перші вірші дівчинка написала ще в шестирічному віці, причому писала не тільки російською, але й німецькою та французькою мовами. Мати виховувала дочок досить строго, освіту вони отримали чудову, але скоро Марія Цвєтаєва захворіла на сухоти й сім’я була змушена виїхати за кордон. Намагаючись вилікувати або хоча б продовжити життя другої дружини, Іван Володимирович з усією родиною відправився на курорти Італії, Швейцарії та Німеччині, де вони прожили кілька років.

 Незважаючи на всі зусилля, Марія в 1906 році померла і турботи про Марину, її сестрі Анастасії (на 2 роки молодший майбутньої поетеси) і про їх зведеного брата по батькові Андрія лягли на плечі батька, який, втім, був зайнятий на службі і не міг присвячувати весь свій час дітям. Можливо, саме тому дівчатка виросли дуже самостійними, досить рано почали цікавитися не тільки відносинами з протилежною статтю, але і політичною обстановкою в країні.

 

 

 

Освіта

В юному віці, за наполяганням матері Марина Цвєтаєва відвідувала музичну школу і брала уроки музики вдома, однак, після смерті Марії ці заняття не отримали подальшого розвитку. Початкову освіту Марина і її сестра Анастасія (домашні її називали Асею) отримали вдома, мати намагалася навчити дочок всьому, що знала сама.

Пізніше вже у віці 8-9 років, у Москві Марина відвідувала заняття в приватній жіночій гімназії М. Т. Брюхоненко, потім в Лозанні, Швейцарія, в 1903 році навчалася в католицькому пансіоні, після чергового переїзду сім’ї вирушили у французький інтернат. Цвєтаєва продовжила навчання в пансіоні Фрайбурга, Німеччина, мови давалися їй легко, і надалі вона часто заробляла саме перекладами, так як творчість не давали таких доходів.

У 1908 році Марина вирушила до Парижа, де вступила до Сорбонни, щоб прослухати курс лекцій, присвячених давньофранцузькій літературі.

 

Творчість

Марина Цвєтаєва випустила свій перший збірник «Вечірній альбом» на власні кошти (як сказали б зараз – на кишенькові витрати) ще в далекому 1910 році. Другий збірник віршів, різнопланових, але привернули увагу відомих поетів того часу, під назвою «Чарівний ліхтар» вийшов вже після заміжжя – в 1912 році.

Цикл поезій «Подруга», присвячений відносинам з Софією Парнок побачив світ у 1916 році. Варто відзначити, що писала Цвєтаєва всього й багато, щодня присвячуючи творчості кілька годин.

В роки Громадянської війни з’явився відомий цикл «Лебедина пісня», присвячений подвигу білих офіцерів, у її творчості є і романтичні п’єси, поеми, зокрема «Цар-дівиця», «Егорушка», «На червоному коні».

Роман з Костянтином Родзевичем послужив натхненням до написання знаменитих збірок «Поема Гори» і «Поема Кінця». Останній прижиттєвий збірник поетеси вийшов у Парижі, куди сім’я переїхала з Чехії, в 1928 році, велика ж частина віршів залишалася неопублікованою, на життя Марина заробляла в основному творчими вечорами і перекладами.

 

Трагедія

Головна загадка сім’ї Цветаєвої і Ефрона – що саме спонукало їх переїхати в 1939 році в СРСР. Ефрон, колишній білий офіцер, що так завзято боровся з більшовиками, несподівано повірив у торжество комунізму, ще в Парижі зв’язався з суспільством, контролюючим  НКВС і займався поверненням на батьківщину емігрантів. Першою, в 1937 році повернулася в Москву дочка Марини Іванівни, Аріадна (вона ж була першою заарештована), потім втік який скомпрометував себе зв’язками з НКВС у Парижі Сергій Ефрон. Марина з сином була змушена піти за чоловіком, виконавши до кінця борг нехай не завжди вірною, але люблячої дружини.

Арешт дочки і чоловіка в 1939 році підкосили Цветаєву, вона з сином залишилася одна, причому стосунки з Георгієм, розбещеним дуже захопленим ставленням матері були неоднозначні. Після початку Другої світової війни після евакуації в Єлабугу 31 серпня 1941 року, на річці Кама, Марина Іванівна Цветаєва повісилася в сінях будиночка, виділеного для них з сином, написавши в записці «Я важко хвора, це вже не я, люблю тебе безумно (сина)».

Могила Марини Цветаєвої так і не була знайдена, незважаючи на всі зусилля сестри Анастасії, реабілітованою в 1959 році і дочки Аріадни (реабілітована 1955 року).

Сергій Ефрон був розстріляний у Москві в тому ж серпні 1941 року.

 

 

 

Цветаєва Марина Іванівна

https://favorite-moscow.ru/wp-content/uploads/2018/03/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%A6%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B9.-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%BA%D0%B0.jpg26 вересня 1892 року – 31 серпня 1941 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота

учениці 5-А класу

Коблівського ЗЗСО І-ІІІ ст.

Борової Вікторії

docx
Додано
29 квітня 2019
Переглядів
758
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку