Дебати "Вища освіта - запорука успішного життя"

Про матеріал
Мета: навчити дітей знаходити аргументи, тренувати життєві навички протидії соціальному тиску. Надати змогу відпрацювання навичок ведення дискусії з повагою до опонента
Перегляд файлу

9 клас

Дебати: Вища освіта - запорука успішного життя

Мета: навчити дітей знаходити аргументи, тренувати життєві навички протидії соціальному тиску. Надати змогу відпрацювання навичок ведення дискусії з повагою до опонента.

Навчальні завдання:

Учні повинні вміти:

  • Назвати три аргументи на користь вищої освіти
  • Спростувати два аргументи противників навчання у вищому навчальному закладі

Матеріали: Аркуші паперу, олівці, фломастери, ножиці, скотч, клей, піщаний годинник, мікрофони (за бажанням), плакати кожкої з команд (команда за та команда проти).

Що підготувати заздалегідь: мультемедійне обладнення, відео ролики, картки.

Хід роботи

І. Вступне слово вчителля.

ІІ. Нагадування правил ведення дебатів (підготовка, виступи представників, відповіді, спростування аргументів).

ІІІ. Об’єднання в групи; (за, проти, судді). Для цього краще запропонувати дітям об’єднуватися в групи заздалегідь, визначившись із своєю конкретною позиціїю щодо теми. Під час підготовки виступів учні готують музичні фрагменти, відеоролики, переглядають аргументи, одягають костюми, тощо.

ІV. Виступи груп (захист).

«Судді» слідкують за правилами ведення дискусії (відлік часу, повага до опонентів, зарахування жетонів).

VІ. Підведення підсумків.

Наголосити: старанне навчання – запорука успіхів у житті!

 

 


За бажанням вчитель може надати дітям опорний матеріал для підготовки (Представлений нижче)


Матеріали для тих хто ЗА.

Диплом НЕОБХІДНИЙ для низки професій.

Вища освіта важлива у сферах з підвищеною відповідальністю: медицина, будівництво, проєктування (від авіабудування до комунікацій), високоточне виробництво, держслужба. Хоча останнє Трамп і скасував (читай минулі пости), але я б тут посперечалася.

60-70% вакансій на ринку праці вимагають вищої освіти. Однак, українських фахівців, що вийшли з ВНЗ, все одно доводиться доучувати на місці, диплом дає зрозуміти, що людина закінчила ВНЗ і можливо володіє теоретичними знаннями і посидючістю.

Якісь сфери дійсно вимагають широкої теоретичної бази, наприклад, лікар не може виписувати лікування, не знаючи нічого про фізіологію людини.

Ще один аргумент на користь диплома - широкий кругозір як специфічний, так і в суміжних сферах. Працівники з освітою завдяки теоретичній базі бачать загальну картину, що допомагає їм легше розуміти зв'язки між процесами і швидше вирішувати завдання.

Рекрутери кажуть, що керівники частіше віддають перевагу більш кмітливому, активному і досвідченому кандидату, незалежно від наявності освіти. Виняток - випадки, де освіта обов'язкова (наприклад в структурах, медицині). Також фахівці рекомендують претендентам без диплома на співбесідах робити наголос на наявному досвіді, ідеї, бажанню працювати. Доведеться постаратися, так як між двома рівними кандидатами перевагу все ж віддадуть освіченому.

 

Матеріали для тих хто ПРОТИ.

«На сьогоднішній день, освіта повністю змінює свій формат. І це дуже круто! Перед нами – надзвичайна кількість інформації, а найголовніше – легкий доступ до неї. Подумайте самі, сидячи вдома, на пляжі, або у кафе, ви можете сплатити 10$ та вільно слухати лекцію Говарда Шульца (засновник Starbucks) з іншого кінця земної кулі. І навіть знаходячись так далеко, ви отримаєте унікальні інсайти, дізнаєтеся про його досвід, який зможете застосувати на практиці. Такі знання не отримати, сидячи в університеті”.

Наприклад, СЕО Siemens USA Барбара Хемптон та СЕО Apple Тім Кук задались питанням, чи потрібно витрачати 4-5 років на диплом. Кук вже говорить про те, що половина співробітників, яких компанія взяла на роботу у 2018 році, складається у тому числі з людей, які не витрачали час на отримання ступеню бакалавра чи магістра. Кук також підсумував, що більшість коледжів не вчить своїх студентів на тому рівні, який необхідний великим корпораціям – наприклад, пристойному рівню програмування  Apple доводиться навчати новачків уже на місці.

А що там у сфері ІТ? Так, загальновідомо, що софт-скіллс абсолютно необхідні будь-якому розробнику, тому що недостатньо просто писати код – потрібно вміти подати себе та результати своєї праці потенційному замовнику. Чи може університет виступити в ролі простору для обміну знаннями про те, як набути такого досвіду? Чи вчать в сучасних вишах навичок проходження співбесід та написання грамотного резюме? На жаль, таких курсів в університетській програмі українських вищих навчальних закладів поки що немає. Більше того, певний відсоток українських розробників і взагалі відмовляється від вищої освіти на користь приватних курсів чи вищезгаданої самоосвіти. У 2018 році це – 10% зайнятих у IT-сфері України за даними DOU, і відсоток зростає.

А що там у сфері ІТ? Так, загальновідомо, що софт-скіллс абсолютно необхідні будь-якому розробнику, тому що недостатньо просто писати код – потрібно вміти подати себе та результати своєї праці потенційному замовнику. Чи може університет виступити в ролі простору для обміну знаннями про те, як набути такого досвіду? Чи вчать в сучасних вишах навичок проходження співбесід та написання грамотного резюме? На жаль, таких курсів в університетській програмі українських вищих навчальних закладів поки що немає. Більше того, певний відсоток українських розробників і взагалі відмовляється від вищої освіти на користь приватних курсів чи вищезгаданої самоосвіти. У 2018 році це – 10% зайнятих у IT-сфері України за даними DOU, і відсоток зростає.
 

Де робити кар'єру без диплома?

Люди без скоринок часто можуть знайти роботу більш цікаву й живу, ніж офісну працю. Подекуди все-таки знадобляться деякі сертифікати, а десь можна обійтися лише талантом і працьовитістю.

Індустрія краси та фітнесу

Така робота більше підходить дівчатам, хоча в цю індустрію приходить все більше чоловіків. Освоїти професію перукаря, масажиста, візажиста, майстра манікюру досить легко, якщо ви любите красу і людей.

Сфера IT

Роботодавці, приймаючи на роботу співробітника для IT, звертають увагу на реалізовані проекти і завдання, які виконував фахівець. Диплом тут рідко грає роль, однак освоїти одне з ремесел IT все одно доведеться самостійно.

Віддалена робота

Робота на фрілансі знайдеться для кожного: пишіть тексти, ведіть онлайн-проекти, працюйте з контентом, малюйте дизайн, влаштуйтесь у підтримку користувачів, створюйте програми. Від віддалених працівників вимагають тільки досвід, працьовитість і бажання розвиватися.

Продажі

У продажу часто не вимагають диплом, але вам знадобиться добре підвішений язик, навички комунікації, вміння домовитися і догодити потенційному клієнту. Починаючи з маленької фірми чи магазину, можна вирости до великих компаній і продуктів.

Робітники і виробничі професії

У робочих професіях теж є кар'єрний ріст: такі працівники з досвідом отримують нові категорії. Існують сотні історій, коли роботягам вдалося дослужитися до начальників і директорів, але для цього доведеться пройти довгий шлях.

Нерухомість

Ріелторської майстерності можна навчитися лише на практиці, тому тут освіти також часто не потребують. Зарплата залежить від сегмента: продавці елітної нерухомості заробляють набагато більше рядових офісних співробітників.

Туристичні агенції

Хоч для туризму і існують освітні програми, фірми не соромляться брати на місця людей без диплома. Кажуть, освоїти це ремесло нескладно, однак рости нікуди, хіба що перейти в більш велику фірму.

Сфера обслуговування

Щоб стати офіціантом, досить пройти навчання на місці. Хороших офіціантів ставлять адміністраторами залу, а якщо і це гарно виходить, начальство візьме співробітника на місце керуючого.

HR

Для роботи з персоналом не обов'язково мати профільну освіту. Багато приходять в HR після того, як відпрацювали роки на інших посадах. Так що перекваліфікуватися у менеджера з персоналу не становить складнощів.

Страхування

Страховими агентами можуть стати і вчителі, і колишні бізнесмени. Спочатку приготуйтеся працювати з людьми, а далі є можливість вирости до керівника відділу або переїхати в більш престижний відділ.

Мистецтво

Будь-яке творче захоплення, чи то пісні або танці, можна монетизувати. Знайдіть таких же авантюристів і зберіть колектив для виступів в ресторанах і барах. А художники влаштовують виставки, малюють на замовлення або продають свої картини.

Підтримка і консультування

Компанії беруть на підтримку і студентів, і вільних молодих людей. Після короткого навчання довіряють відповідати на дзвінки клієнтів і допомагати їм з вирішенням проблем. Також можуть посадити на «холодні» дзвінки або дати обдзвонювати клієнтську базу.


Свій бізнес

Візьміть самого себе на роботу. Однак потрібно стартовий капітал або інвестори, які підтримають ваше підприємство на перших порах. В таку роботу доведеться вкладати всі свої сили і час, які можуть окупитися, так і піти в нікуди.

 

 

 

Медіа ресурси:

1. Українська вища освіта — мертва. Тримайтесь від неї подалі.

 

https://medium.com/@dmytrosemenov/%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%8C-%D0%B2%D1%96%D0%B4-%D0%BD%D0%B5%D1%97-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%96-c57fd46d4842

2. ЩО НАДАЄ ВИЩА ОСВІТА

https://uk.nure.info/blog/207-scho-nadaye-vyscha-osvita.html

3. Вища освіта: за і проти

https://www.vikka.ua/novini-na-vikka/vikka-novini/vishha-osvita-za-i-proti/

4. Без вступних іспитів та безкоштовно: вища освіта в Німеччині

https://www.dw.com/uk/%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B2%D1%81%D1%82%D1%83%D0%BF%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D1%96%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%96%D0%B2-%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D1%88%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%87%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%96/a-53942163

5. УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ ПОВЕРНЕТЬСЯ ДОДОМУ ПІСЛЯ НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ, АЛЕ ЗА ДЕЯКИХ УМОВ

https://owl-study.com/blog/novyny-z-zhyttya-owl/opytuvannya-ukrayinciv-za-kordonom

6. ВИЩА ОСВІТА В ГРЕЦІЇ - ЗА І ПРОТИ

Джерело: https://proukrtravel.ru/rizne/5921-vishha-osvita-v-grecii-za-i-proti.html

7. Освіта у США. Переваги нестандартних підходів

https://dec-edu.com/ua/articles/obrazovanie-v-ssha-preimushchestva-nestandartnyh-podhodov

 

 

 

 

docx
Додано
9 травня 2021
Переглядів
1300
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку