Матеріал дозволить формувати в учнів поняття “стресова стійкість”; ознайомити зі способами керування стресом та техніками самодопомоги та допомоги під час стресу; вчити застосовувати техніки самоконтролю.
Випий води Зневоднення призводить до зниження розумової продуктивності. Випий склянку води і помітиш, як дана процедура заспокоює нервову систему.
Номер слайду 3
Співай Усі знають про те, що улюблені пісні піднімають настрій. Крім цього гучний спів (навіть якщо ви при цьому трохи фальшивите) сприяє виробленню «гормонів щастя» – ендорфінів.
Номер слайду 4
Дихай Більшість з нас дихає неправильно, особливо в стресових ситуаціях. Уяви, що твій живіт - повітряна кулька. Дихай глибоко, щоб наповнити кульку повітрям. Повтори цю просту вправу п'ять разів, і побачиш, що стане набагато спокійніше.
Номер слайду 5
Стій вниз головою. Поза, відома в йозі як «Собака писком донизу», як і перевернуте положення тіла, відновлює вегетативну нервову систему. Також вона розтягує м'язи рук, ніг і тулуба, що призводить до спалювання рівня глюкози, виробленої в результаті реакцій організму на стрес.
Номер слайду 6
Малюй Малювання не тільки допомагає відволіктися від джерела стресу, але й розвиває стресостійкість. Не важливо що ти малюєш і чим. Фарби 🎨, олівець ✏️ чи ручка допоможе в подоланні стресу. Не вмієш малювати? Допоможе розмальовка- антистрес.
Номер слайду 7
Стрибай або танцюй Пострибай через скакалку. Встанови таймер на дві хвилини, ввімкни музику й стрибай через скакалку . Немає скакалки? Не проблема. Можна і без неї.
Номер слайду 8
Займись медитацією…Повторюй мантри. Придумайте мантру, яку зможеш використовувати для заспокоєння. Добре підійдуть фрази: “Я спокійний” або “Я впевнений у собі”, “ У мене все вийде”.
Номер слайду 9
Мрій, твори…Виготов дошку візуалізації. Виріж з журналів фрази й картинки, що ілюструють твої інтереси та мрії. Наклей їх на плакат або на стіну. Таке заняття допоможе не тільки розібратися в тому, чого ти хочеш від життя, але й дозволить відволікатися від джерела стресу у важкі моменти, фокусуючи свою увагу на тому, що тобі дійсно цікаво. А ще, кажуть, що озвучені мрії здійснюються…
Номер слайду 10
Називай свої емоції Невміння розпізнавати негативні емоції часто стає причиною стресу. Якщо ти гніваєшся, відчуваєш паніку або страждаєш на перфекціонізм,назви це почуття. Проговорт фразу: “Я нервуюсь, бо…” “Мені страшно (боляче) тому, що …” Можливо, озвучивши свою проблему, ти знайдеш її рішення.
Номер слайду 11
Катайся на велосипеді Власне, кататися можна не тільки на велосипеді, а ще на роликах, скейті чи самокаті. Будь-яка фізична активність позитивно впливає на психологічний стан людини.