Деталь, подрібненість. Цілісні і подрібнені форми. Створення рельєфної композиції
Мета уроку: усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ; бережливе ставлення до природи, людей, самого себе;
виявлення естетичного ставлення до мистецтва, світу в різних сферах діяльності людини;
ознайомити учнів із скульптурою, видами скульптури; формувати в учнів основні поняття про об’єм, пластику, форму, фактуру; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності. Виховувати в учнів акуратність під час роботи з матеріалами, дбайливе ставлення до роботи;
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Мотивація навчальної діяльності .
Вікторина « Види мистецтва».
Рельєфне зображення, як графіку і живопис, роздивляються з одного боку. Скульптор вирізує чи наліплює зображення на певну площину, тому таке зображення ще називають об’ємною картиною.
Розрізняють такі види рельєфу:
4. Самостійна практична діяльність учнів.
Бесіда з техніки безпеки.
Інструктаж поетапності виконання практичного завдання: створення тварини для декоративного оформлення павільйону зоопарку.
Послідовність виконання роботи
Практична діяльність учнів (всі отримують листочки: демонстраційний матеріал і послідовність ліплення).
Індивідуальна робота за творчим завданням − виконання практичного завдання (вчитель у процесі самостійної практичної діяльності учнів здійснює індивідуальне консультування та стимулювання творчої ініціативи школярів).
Перевірка робіт учнів, оцінювання та аналіз. Демонстрування кращих робіт.