Узагальнення, площинність. Площинний і глибинно-просторовий способи зображення. Створення площинної композиції використовуючи різні фактури
Мета уроку: розглянути поняття «узагальнення» та «площинність» в образотворчому мистецтві; розвивати навики створення узагальненого образу та аналізу твору образотворчого мистецтва; розвивати спостережливість, уміння аналізувати. узагальнювати; виховувати інтерес до образотворчого мистецтва та зацікавленість у власній творчій діяльності.
Тип уроку: комбінований урок
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Чим узагальнено-площинна композиція відрізняється від глибинно-просторової композиції?
Про це ми дізнаємося сьогодні на уроці, тема якого…
ІV. Вивчення нового
Пригадаємо!
Локальний колір – власний колір предмета.
Обумовлений колір – колір, обумовлений кольорами оточуючих предметів.
Узагальнення – це відмова митця від другорядних деталей, зберігаючи виразність форми, виділяючи основне, типове.
Практичне завдання: перед учнями предмети (яблуко, груша, вишня, виноград, жива квітка тощо) для яких слід узагальнити форму:
Площинність – це такий спосіб передачі зображення, коли увагу приділяють не об’єму, а обрисам предмета. такі зображення не створюють враження глибини і залишаються в площині картини.
Глибинно-просторова композиція – це композиція, створення якої передбачає передачу глибини простору. Зазвичай така композиція справляє найбільше враження на глядача.
Глибина простору - це те середовище, в якому повсякчас існує людина.
V. Формування практичних умінь та навиків
Практичне завдання: виконайте узагальнену площинну композицію за зразком
VІ. Підсумок уроку
Виставка та оцінювання учнівських робіт
VІІ.Домашнє завдання:
Виконати узагальнено-площинну композицію (використовуючи фактуру крапочками, прямими чи хвилястими лініями, плямами в графічній техніці – чорна гелева ручка) або глибинно-просторову композицію відповідно до практичного завдання уроку (натюрморт з квітів та фруктів)