Детальний переказ тексту з творчим завданням.

Про матеріал

Детальний переказ тексту з творчим завданням. Докладні перекази ставлять своєю метою пере­давати зміст оповідання, уривка чи епізоду повністю (без пропуску окремих деталей), послідовно (не порушуючи порядку дій) і правильно (точно називаючи імена, факти, окремі назви). Цей вид переказів привчає учнів уважно слухати текст, намагатися запам'ятати деталі, назви, чітко уяснити всі місця твору. Для детальних переказів добирають оповідання або окремі епізоди з творів, які носять закінчений характер.

Перегляд файлу

Урок розвитку зв`язного мовлення

Тема. Детальний переказ тексту з творчим завданням.

Мета: вдосконалювати вміння учнів детально переказувати текст, творчо його продовжувати; розвивати усне та писемне мовлення, вміння бачити і відчувати красу природи, творче мислення, уяву; виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Матеріали до уроку: мультимедійний супровід; картки з словами і висловами; текст «Зимовий ліс».

Місце проведення уроку 4-А клас БСШ №1

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань
    1. Робота над загадкою

Диво – сани прилетіли,

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця,

Білокоса, білолиця,

Рукавом махає –

Сріблом все вкриває.

  • Про яку царицю йдеться у загадці?( Про зиму)
  • Які слова вам допомогли відгадати цю загадку?
    1.   Гра «Переплутанка»

Ромзо (мороз)

Ніжиск (сніжки)

Аргик (крига)

Нійі (іній)

Бокгир (грибок)

  1.   Робота над скоромовкою

Стоять під снігом сосни сонно,

Сидять на соснах снігурі,

Санчата на ставок з розгону

Скотились весело з гори.

  1.          Гра «Склади прикмету»

Сон щить,  це  бли а  мо  щить.  трі  роз

(Сонце блищить, а мороз тріщить.)

  1.          Гра «Додай кінцівку»

Грудень рік кінчає, …     (а зиму починає).

Держись, Хома,…   (іде зима).

Узимку сонце світить, …  (а не гріє).

Більше зима - …     (зеленіше літо).

  1.          Гра «Відшукай слова»

Д Ж Я З Ь Ю Н Р Ч Т И Д Н Ф К Щ Т М Ж Ю Щ О К Р В Я И Й Ь Л  Ч  І Ф С

Підказка: Ви відшукаєте слово, якщо викреслите літери, що повторюються двічі. (Зимовий ліс)

  1. Повідомлення теми і мети уроку
  • Заплющіть очі й уявіть себе в зимовому лісі. Які асоціації виникають у вас? Чим вам подобається зимовий ліс? (красою, тишею, казковістю).
  • Казковість зимового лісу – ще й  у тому, що він весь час змінюється: то він стояв білий і величний, мов заворожений. Він дивовижний і дуже красивий. Як тільки засвітить сонце – іній спалахне чарівним світлом і все стане справді казковим.
  • Сьогодні на уроці ми будемо писати детальний переказ тексту «Зимовий ліс» із творчим завданням.
  • Як ви розумієте значення словосполучення «детальний переказ»?

( Детальний переказ – це такий переказ, у якому передаються всі моменти, які можуть запам`ятатися.)

   Ви маєте нагоду не лише відтворити авторський твір, але й стати співавтором, оскільки створити власне продовження тексту.

  1. Написання переказу
    1. Ознайомлення із текстом «Зимовий ліс».

А) Читання тексту учителем.

Зимовий ліс

 Я заходжу в зимову лісову казку. Стоять непорушні ялини, вкриті білим снігом. Могутні дубиу святкових пухнастих шапках, з–під яких визирвють кучері торішнього листя. То тут,то там вибігають подивитись на мене біленькі стрункі берези. Яскраво палають червоні ягоди горобини. У лісі тихо.

 А хто ж тут ходив по снігу, хто залишив стільки слідів? Ось пташині слідочки, а ось стрибав зайчик. А ці сліди дуже дивні. Може, це казка йшла? Цікаво, які сліди вона залишає, де живе?

 Може, підялиною, а може, у лісовій хатинці, яку занесло по самі віконця снігом...

Я йду до тебе, казко лісова.

Теплим подихом розігріваю узори на шибці. Заглядаю в хижу ...

Б) Аналіз тексту за запитаннями.

– Яка тема тексту?

– Яка його головна думка?

Куди зайшов автор твору?

Як стоять ялини? Чим вони вкриті?

Що одягнули дуби? Що визирає з–під них?

Де вибігають біленькі стрункі берізки?

Для чого вони вибігають?

Як палають червоні ягоди горобини?

Що видно на снігу?

Чиї ж це сліди?

Хто, крім звірів, залишив ще сліди?

Де живе казка?

Хто до неї йде?

А що ж побачив кожен з вас у лісовій хатинці, ви допишете самостійно.

  1. Робота в парах. Утворення речень та словосполучень.

Ялини -вибігають подивитись на мене.

Дубки -стоять непорушні, вкриті білим снігом .

Берізки -в святкових пухнастих шапках, з–під яких визирають кучеріторішнього снігу.

Червоні ягоди горобини- тихо

Слідочки -йшла

Зайчик –пробігла.

Казка –яскраво палають.

Лисичка –пташині.

У лісі -стрибнув.

  1. Робота в групах.

Добрати прикметники до іменників.

Казка –зимова, лісова

Ялини –непорушні

Сніг -білий

Дуби –могутні

Шапки –святкові, пухнасті

Листя –торішнє

Берізки –біленькі. стрункі

Ягоди – червоні

Хатинка - лісова

  1. Складання плану тексту. Поділ тексту на абзаци.

План

  1. Я заходжу в зимову казку.
  2. Сліди на снігу.
  3. Лісова хатинка, де живе казка.
  4. Загадковість ....

- Останній пункт плану допишете самостійно, коли продумаєте кінцівку тексту.

  1. Усне переказування тексту.
  2. Орфографічна підготовка.

Слова з орфограмами: святкових, з–під, визирають, червоні.

  1. Повторне читання тексту вчителем.
  2. Самостійна робота учнів.
  3. Перевірка виконаної роботи.

А) Самоперевірка

Б) Слухання 2-3 переказів, внесення корективів.

  1. Підсумок уроку. Рефлексія
    1.   Гра «Мікрофон»
  • Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
  • Що вам сподобалося найбільше?
  • Які почуття у вас виникали під час уроку?

 

Завантаження...
docx
Додано
19 березня 2018
Переглядів
6666
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку