Девіантна поведінка - це система вчинків або окремі вчинки

Про матеріал
Девіантна поведінка людини – ​це система вчинків або окремі вчинки, які суперечать прийнятим у суспільстві нормам і виявляються у вигляді порушень у збалансованості психічних процесів, неадекватності, порушенні процесу самоактуалізації або у вигляді відхилень від морального й естетичного контролю за своєю поведінкою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ДЕВІАНТНА ПОВЕДІНКА: ФОРМИ, ВИДИ, ПРИЧИНИ,ПРОФІЛАКТИКА

Номер слайду 2

ДЕВІАНТНА ПОВЕДІНКА – ЩО ЦЕ ТАКЕ? Девіантна поведінка – це поведінка, яка не відповідає загальноприйнятим або встановленим нормам. Поведінка, що не вкладається в рамки розуміння більшості людей. До такої поведінки не відносяться звичайні дії середньостатистичного громадянина, адже вони не викликають нерозуміння, шок, подив, страх, ворожість з боку звичайних громадян. Девіантна поведінка й особистість, що її виявляє, викликає негативну оцінку з боку інших людей.

Номер слайду 3

ОСНОВНИМИ ФОРМАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ВВАЖАЮТЬ:адиктивну поведінку (вживання наркотичних речовин, алкоголю, інші залежності);делінквентність (протиправна поведінка);надмірну агресивність.

Номер слайду 4

ОЗНАКИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ:порушення взаємин з однолітками, друзями, близькими;конфліктні стосунки з педагогами;порушення норм і правил поведінки;неуспішність у навчанні;можуть розвиватися фобії і різноманітні страхи;нездатність критично оцінювати свої вчинки;несприятлива сімейна ситуація (конфлікти в сім´ї, низький матеріальний рівень або, навпаки, занадто «легке» ставлення до грошей і т. д.); незайнятість корисними видами діяльності, відсутність позитивних хобі.

Номер слайду 5

ПРИЧИНИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ: Біологічні: спадкові, хронічні захворювання різного роду, що провокують девіації. Соціальні: несприятливе сімейне виховання; неблагополучний характер міжособистісних відносин з однолітками і дорослими; загальні несприятливі умови соціокультурного розвитку суспільства. Психологічні: особливості емоційно-вольової та мотиваційної сфери, особливості самосвідомості, темпераменту, характеру, що створюють передумови для формування відхилень у поведінцірізноманітні страхи і комплекси дитини, про які вона соромиться розповісти дорослим;відсутність контролю з боку батьків, розуміння власної безкарності за будь-які дії;агресія, роздратованість, негативне сприйняття навколишнього світу;психічні відхилення, з якими складно впоратися самостійно.

Номер слайду 6

НАСЛІДКИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИзасудження суспільством;порушення особистості людини;проблеми зі здоров'ям;страждання рідних, друзів та однокласників;позбавлення життя.

Номер слайду 7

КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИстворення сприятливого фону для повсякденного життя;інформаційна наповненість - лекції, бесіди, уроки, які пояснюють як визначити межу між девіантною і правильною поведінкою;терапія «протилежністю» - вчинки, на які у звичайному житті людина ніколи не зважилася би, наприклад, стрибок з парашутом або вираження себе в творчості;розвиток способів самовираження, які не виходять за рамки моралі суспільства.

Номер слайду 8

ПРОФІЛАКТИКА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ:ігри та тренінги, на яких завданням дорослих є формування правильного ставлення дитини до власної персони;уроки і лекції на тему девіантної поведінки, з поясненням, чому не можна порушувати Закони, і чим це загрожує;програми, що включають в себе цикл з кількох практичних занять з профілактики девіантної поведінки.

Номер слайду 9

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Булава Оксана Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
8 листопада
Переглядів
52
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку