«Дії з фрагментами зображення»

Про матеріал
Тема: «Дії з фрагментами зображення» Цілі: ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ: Пізнавальні: формувати знання та вміння учнів виконувати дії з фрагментами зображень у графічному редакторі Paint; Розвивальні: розвивати вміння працювати в парі; Виховні: заохочувати до праці, виховувати зацікавленість до предмета.
Перегляд файлу

Інформатика.                                          2 клас

Тема: «Дії з фрагментами зображення»

Цілі:

ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

Пізнавальні: формувати знання та вміння учнів виконувати дії з фрагментами зображень у графічному редакторі Paint;

Розвивальні: розвивати вміння працювати в парі;

Виховні: заохочувати до праці, виховувати зацікавленість до предмета.

 

КЛЮЧОВИХ  КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

СПІЛКУВАННЯ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

Уміння: грамотно і безпечно комунікувати з використанням сучасних технологій державною (і рідною у разі відмінності) мовою; висловлюватись та спілкуватися на тему сучасних інформаційних технологій з використанням відповідної термінології.

СПІЛКУВАННЯ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ.

Уміння: використовувати клавіші та сполучення клавіш клавіатури з інтерфейсом іноземними мовами;

ОСНОВНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ У ПРИРОДНИЧИХ НАУКАХ І ТЕХНОЛОГІЯХ.

Уміння: застосовувати алгоритмічне мислення для розв’язування життєвих проблемних ситуацій; (створення ялинок)

ІНФОРМАЦІЙНО- ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ

опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність

безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної

компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях;

УМІННЯ ВЧИТИСЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ

Уміння: організовувати свою діяльність з використанням програмних засобів для планування та структурування роботи, а також співпраці з членами соціуму;

ІНІЦІАТИВНІСТЬ І ПІДПРИЄМЛИВІСТЬ.

Здатність ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в навчанні.

СОЦІАЛЬНА ТА ГРОМАДЯНСЬКА КОМПЕТЕНТНОСТІ

Усвідомлення рівних прав і можливостей, що передбачають співпрацю з іншими особами для досягнення спільної мети, активність в житті класу

ОБІЗНАНІСТЬ ТА САМОВИРАЖЕННЯ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування; враховувати художньо-естетичну складову при створенні інформаційних продуктів (малюнків).

ЕКОЛОГІЧНА ГРАМОТНІСТЬ І ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ.

Вміння організовувати власний робочий простір на фізичному та простому програмному рівні для збереження здоров’я, доброго самопочуття та ефективної діяльності учня/ учениці.

 

ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ — урок

 

Тип уроку: комбінований

 

ФОРМИ НАВЧАННЯ :

Фронтальне навчання: інтерактивна вправа на  онлайн сервісі learningapps: вікторина «Графічний редактор», дидактична гра «Продовж речення»

Колективна форма навчання: відгадування ребусів

У парному навчанні :  виконання практичної роботи за комп’ютером у графічному редакторі Paint.

Індивідуальна форма навчання: рефлексія.

МЕТОДИ НАВЧАННЯ:

Словесні методи – Д/гра «Продовж речення»

Наочні методи – Інтерактивна вправа на  онлайн сервісі learningapps: вікторина «Графічний редактор», ребуси, демонстрація презентації

Практичні методи – практична робота

ОБЛАДНАННЯ УРОКУ: мультимедійний проектор, комп'ютери, комп’ютерна презентація, онлайн сервіс learningapps.

ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: графічний редактор Paint

ХІД УРОКУ:

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП:

- привітання

- перевірка присутніх

- перевірка готовності учнів до уроку

 

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

Інтерактивна вправа на  онлайн сервісі learningapps: вікторина «Графічний редактор» (фронтальне опитування)

 

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ УЧНІВ

(ребуси)

 

Ми згадали, що таке графічний редактор та які він має інструменти.

І я вам пропоную перш ніж почнемо вивчення нової теми, відгадати ребуси

(слайд 1-2)

ребуси ребуси ребуси ребуси ребуси ребуси ребусиребусиребусиребуси

 

ФРАГМЕНТ – Ф/ КРАБ/ГМЕ/БАНТ

ЗОБРАЖЕННЯ – ЗЕОБРА/Ж/ГЕНА/ДИНЯ

 

ІV. ПОВІДОМЛЕНЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

 

Ви вже вмієте працювати в графічному редакторі Paint, малювати лінії та геометричні фігури, добирати кольорову гамму та створювати орнамент. А, що таке фрагмент зображення, які дії можна з ним виконувати ви дізнаєтесь сьогодні та навчитесь це все робити на комп’ютері. (слайд 3)

Тема уроку «Дії з фрагментами зображення»

 

V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ПОНЯТЬ ТА ЗАСОБІВ ДІЇ:

1. Розповідь (пояснення) з елементами бесіди.

(демонстрація презентації)

Подивіться, перед вами два малюнки. Давайте порівняємо їх.

- Скажіть, які зміни були внесено до другого малюнка. (слайд 4)

Добре, молодці.

А тепер, давайте з’ясуємо, що ж таке фрагмент?

Фрагмент – область зображення яка виділена спеціальним чином.

Перед тим, як почати роботу з фрагментом зображення, його потрібно виділити. (слайд 5)

А потім вже цей фрагмент ми можемо:

- збільшити

- зменшити

- повернути

- перемістити

- видалити

 

Як ви вважаєте, де вам може знадобитись вміння виконувати різні дії з фрагментами? (редагування фото, створення листівок…)

 

У графічному редакторі Paint можна виділяти прямокутну ділянку та довільну. (слайд 6)

Зверніть увагу, ось так виглядає вказівник миші під час виділення, а ось так виглядає всередині виділеного фрагмента. (слайд 7)

- Гімнастика для очей (слайд 8)

- Перша дія яку ми можемо виконати над фрагментом зображення-це ПЕРЕМІЩЕННЯ. (слайд 9)

Друга дія-це ЗМІНА РОЗМІРУ (слайд 10)

- Ще ми можемо ПОВЕРНУТИ фрагмент зображення (слайд 11-12)

- І нарешті, ще одна дія-це ВИДАЛЕННЯ (слайд 13)

2. Фізкультхвилинка. (слайд 14)

 

VІ. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ ТА НАВИЧОК:

 ПРАКТИЧНА РОБОТА

  1. Підготовча робота (інструктаж до практичної роботи). (слайд 15)
  2. Відгадай загадку: Вона росте в лісах, (слайд 16)

Гілочки всі у голках,

Взимку – як улітку,

Влітку – як узимку,

Прийде до хатинки

Зелена … ялинка

 

3.  Робота з комп’ютерною програмою Paint (слайд 17) «Ялинки-сестрички»

3. (слайд 18)

VІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Дидактична гра «Продовж речення» (фронтальна форма роботи, словесний метод навчання) . (слайд 19)

  1. Фрагмент зображення – це…. область зображення виділена спеціальним чином.
  2. Перед тим, як почати роботу з фрагментом зображення, його потрібно … виділити

3. А потім вже цей фрагмент ми можемо:….

- збільшити

- зменшити

- повернути

- перемістити

- видалити

 

VІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

  1. Рефлексія (індивідуальна форма навчання, словесний метод навчання)

(робота з картками)

Отже, сьогодні на уроці ви дізнались, що таке фрагмент зображення та навчились на практиці виконувати з ним різні дії.

Ви всі були молодці. До побачення.

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 квітня 2021
Переглядів
787
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку