Урок на тему: "Рок музика", комбінований, розвивати естетичне ставлення , інтереа, любов до музики, як до виду мистецтва, оволодівати досягненнями світової культури. Розвивати вокально-хорові навички учнів..
Урок з музичного мистецтва , 7клас,
за підручником «Мистецтво, інтегрований курс»,
автори: Л.М.Масол, О.В.Гайдамака,Г.В. Кузьменко,Н.А. Лємешева.
Урок № 22
Тема уроку: Рок-музика.
Мета: формування ключових компетентностей:
вчити учнів оволодівати досягненнями світової культури; організовувати своє робоче місце, планувати свої дії; знайомити учнів із взаємозв’язком музики з іншими видами мистецтва; знайомити учнів з основними напрямками рок-музики;
виховувати естетичне ставлення до світу в різних сферах діяльності людини; інтерес та любов до музики, як виду мистецтва; через музику виховувати інтерес до інших видів мистецтва. розвивати в учнів здібності щодо образного сприйняття музичних творів та навички виконавського розвитку музики, творчі здібності учнів, естетичний смак,
Обладнання: фортепіано, комп’ютер, мультимедійна презентація.
Тип уроку: комбінований урок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «Знайди місце приземлення»
На кожній парті — карта з заданим маршрутом, на якому записано незакінчені вирази, що вивчали на попередньому уроці.
На дошці відведено місця для «повернення». Кожен машрут повинен «повернутися» в свій квадрат, тобто туди, де записано правильне продовження виразу.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Стихія рок-культури з її культом свободи захопила молодь усього світу. Рок став міжнародним явищем — з’явилася велика кількість рок-гуртів
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
І саме тема уроку: «.Рок-музика.». Сьогодні ми познайомимося з основними напрямками рок-музики;
V. Вивчення нового навчального матеріалу.
1. Розповідь вчителя
До початку 60-х рок-н-рол став надзвичайно популярний серед підлітків в Британії. Багато хто намагався виконувати пісні в манері Елвіса Преслі. І в 1962 році народилася знаменита четвірка Ліверпуля "The Beatles". Перші їхні альбоми включали багато переспіваних американських r'n'b-пісень. Після їх феноменального успіху подібні групи почали створюватися в Британії у величезній кількості, майже в кожній британській школі був свій біт-ансамбль: «The Rolling Stones», «Herman`s Hermits», «The Searchers», «The Hollies» і ін ...
2. Слухання музики. "The Beatles". «Нехай буде так» («Let it be»)
Вчитель: У другій половині 60-х в Британії і США з'явилося багато нових рок-колективів і рок-музикантів. У Монтерреї гупою «The Mamas and The Papas» був організований перший в світі рок-фестиваль. Такі групи як «Pink Floyd» і «Soft Mashine» виконували ускладнену, експериментальну музику, тяжіли до вільних джазових форм.
3. Слухання музики.
«Pink Floyd». «Ще одна цеглинка у стіні» («Another Brick in the Wall»).
Вчитель: Але безсумнівним лідером серед рок-стилів став «хард-рок». В кінці 60-х одним з перших хард-рок виконував видатний гітарист Джимі Хендрікс, а першою групою хард-року називають «Cream». До початку 70-х з'явилися великі зірки хард-року: «Led Zeppelin», «Deep purple» (використовували класичні мотиви), «Black Subbath» (додала в свою творчість елементи містики і жаху), «Nazareth», «Uriah Heep» і, звичайно ж, «Queen».
4. Слухання музики. «Queen». «Ми — чемпіони» («We are the champions») .
Вчитель: В кінці 70-х епоха хард-року завершилася. Культові виконавці калібру «Led Zeppelin» і «Deep Purple» фактично капітулювали і зійшли з рок-сцени, отримавши заслужений і безперечний статус рок-легенд. Захід епохи «Led Zeppelin» ознаменувався також стрімким злетом популярності групи «Kiss». «Kiss» були яскравими представниками чаруючого «глем-року» разом з «Queen» і Alice Cooper. У 1980 році австралійська група «AC / DC» випустила епохальний альбом «Back In Black», який до цих пір є одним з найбільш продаваних рок-альбомів.
5. Слухання музики. «AC / DC»- «Thunderstruck».
Учитель. Пізніше, в кінці 80-х в США фаворитами виступали такі гурти як «Metallica», «Megadeth», «Anthrax» і інші. В Англії тон задавали досвідчені, зміцнілі Оззі Осборн, «Whitesnake», «Black Sabbath» та інші, а також їх послідовники - «Motorhead», «Iron Maiden», «Def Leppard» та інші.
Кінець 80-х - перша половина 90-х явили рок-світу безліч нових і яскравих колективів. Такі групи як «Cinderella», «Aerosmith», «Skid Row», «Nirvana» моментально завоювали міцні позиції на рок-сцені, бо продемонстрували щось ексклюзивне своїм творчим підходом. Почали зароджуватися й розвиватися такі різновиди рок-музики, як thrash, speed, black-metal і death-rock.
Специфічним є склад інструментів цих вокально-інструментальних ансамблів: електрогітари (соло, ритм і бас) та ударні.
6. Слухання музики.
«Машина времени» - «Свеча». «Кіно» - «Мы ждем перемен»
7. Робота з підручником. Стор.190-191.
8. Слухання музики. Кузьма Скрябін. «Війна», Самим собою. «Плач Єремії», Вячеслав Вакарчук. «Все буде добре».
9 Вокально-хорова робота.
Розспівування. Вправи для розвитку музичного слуху та голосу.
Розучування пісні. Сл. і муз. Н. Май «Шалений рок-н-рол».
VI. Узагальнення вивченого матеріалу. Підсумок уроку.
Гра «Музичний магазин».
Учитель пропонує учням уявити, що вони в музичному магазині, де їхні знання — це «товар», а вчитель — «покупець». За кожну правильну відповідь діти отримують фішку («гроші»). Чим більше їх зберуть, тим вищою є оцінка.
VII. Домашнє завдання.
Слухати музику у виконанні рок-гуртів «Queen», «Машина часу», «Кіно», «Океан Ельзи», «ВВ» та за власним вибором.
VIII. Вихід з класу під музику Вячеслава Вакарчука «Все буде добре».