Даний урок входить до теми "Навколишній світ людини".
У колекції ви знайдете план-конспект, електронну презентацію і звуковий файл із записом пісні "Imagine" у виконанні Джона Леннона. У конспекті так само, як і в уроці "Екстримальні види спорту", "Австралія", представлений авторський вірш, в даному разі - акровірш. Я захоплююсь віршуванням, а створювати поезію для навчання - це для мене предмет справжнього натхнення і гордості. Отже буду рада, якщо ви оціните й влучно скористаєтеся.
Міністерство науки, освіти молоді і спорту України
ВІДКРИТИЙ УРОК З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ПІДГОТУВАЛА ВИКЛАДАЧ Чехова АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ Анжела Юріївна
СПЕЦІАЛІСТ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ
ПРОВЕДЕНИЙ НА СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ
ІНОЗЕМНОЇ МОВИ 12 БЕРЕЗНЯ 2013 РОКУ
Чернігів, 2013
2.
Відкритий урок з англійської мови № 47.
Дата – 12.03.2013
Група – ШОМ-35 (1 курс)
Розмовна тема – «Природні і неприродні катаклізми»
Граматична тема – Інфінітив.
Мета уроку:
Методична -активізація пізнавальної діяльності учнів за допомогою інтерактивних дидактичних засобів навчання;
дидактична - контроль монологічного мовлення з теми «Погода»; навчання нової лексики; ознайомлення з категорією інфінітиву і його формами;
розвиваюча – розвиток і вдосконалення лексико-граматичних умінь і навичок
говоріння, аудіювання, читання, письма; оперативної і довготривалої пам`яті, творчої уяви, вокальних здібностей; збагачення загального світогляду і словникового запасу;
виховна – виховання співчуття до жертв катаклізмів, почуття прекрасного,
вміння цінувати власне життя.
Тип року – комбінований.
Обладнання: екран, комп`ютер, проектор, презентація, дидактичні роздавальні
матеріали (тексти і вправи – 14, граматичні правила і приклади – 14, текст пісні
14, демонстраційні картки – 6. В презентації представлені фотознімки власного
фотоархіву викладача, а також авторський акровірш «Disasters” на англійській
мові.
Хід уроку.
І. Організаційна частина. Підготовка до сприйняття іноземного мовлення.
Привітання, оргмомент.
Викладач вітається, перевіряє присутніх, готує учнів до складної, але цікавої
роботи.
ІІ. Об`явлення теми, цілей і задач уроку.
Викладач проголошує тему уроку – “Природні й неприродні катаклізми», пояснює мету, задачі.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів (фонетична зарядка).
Вчитель дає ідею про те, що світ змінюється, як і навколишнє середовище, і всі ми від цього залежимо й повинні орієнтуватися в просторі і адаптуватися. У
3.
природи, як відомо, немає поганої погоди. І в пригоді нам буде відомий вірш. Ми потренуємо артикуляційний апарат і згадаємо вірш. Учні за бажанням розповідають вірш, поступово прискорюючи темп.
ІУ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів
Індивідуальне опитування (контроль монологічного мовлення)Викладач звертає увагу учнів за вікно й просить описати погоду, нагадуючи про домашнє завдання, що вони отримали минулого разу – вивчити лексику і схему описання погоди. Учні за бажанням (один – два) описують погоду.
Приблизний зразок розповіді:
It is spring now. It`s March. We all know spring months, they are March,
April and May.
Today is Tuesday, the twelvth of March. As I see, the weather is not very
pleasant. It`s windy cold and wet. Look at the sky. It`s grey and cloudy. Strong
north-west wind carries heavy clouds across the sky. The sun is not shining today.
As for the temperature, it`s about 2-3 Degrees Centigrade above zero. The weather
is not frosty, but really it is not much spring-like yet. Personally I dislike today`s
weather. I`d rather stay at home, listen to some calm music, read or watch TV.
Фронтальне опитування (читання, переклад).
Студенти дивляться фотошоу (краєвиди України), читають рядки з віршу і перекладають їх.
4.
Life is a challenge, meet it.
Life is a duty, complete it.
Life is a game, play it.
Life is costly, care for it.
Life is wealth, keep it.
Life is mystery, know it.
Life is love, enjoy it.
Life is a promise, fulfill it.
Life is sorrow, overcome it.
Life is a song, sing it.
Life is a struggle, accept it.
Life is a tragedy, confront it.
Life is an opportunity, benefit from it.
Life is a beauty, admire it.
Life is a bliss, taste it.
Life is a dream, realize it.
Life is an adventure, dare it.
Life is too precious, do not destroy it.
LIFE IS LIFE, FIGHT FOR IT. (Mother Teresa)
У. Засвоєння нового навчального матеріалу.
Повідомлення нового матеріалу викладачем – природні й неприродні катаклізми.
В якості переходу до вивчення нових слів й понять викладач пропонує власний
вірш, в якому приховано те, що будуть вивчати (такі вірші називаються aкро-віршами, в них з перших літер рядків будуються слова).
Angela Chekhova
acropoem “DEFEND TENDER NATURE”
DEFEND TENDER NATURE WHERENEVER YOU ARE.
ITS VIEWS CAN BE SEEN FROM A TRAIN, FROM A CAR,
SUNSETS AND BRIGHT LIGHTNING,
AND BEAUTIFUL FORESTS,
SKYLINE AND BACKGROUND,
TORNADO AT MOMENTS.
END COMES TO ALL NIGHTMARES,
RAIN CLEANS ALL FOOTPRINTS.
SUPPORT TENDER NATURE AND
PRACTICE good THINGS !
5.
Отже, винайдене слово – КАТАКЛІЗМИ.
Робота із словником.
Засвоєння нових і повторення вивчених лексичних одиниць (аудіювання, письмо, мовлення) повторенням за викладачем правил читання нових слів.
Blizzard - завірюха Drought - посуха
Hurricane - ураган Tidal Wave - припливна хвиля
Fire - пожежа Air crash - авіакатастрофа
Flood - повінь Earthquake - землетрус
Tornado - смерч Railway catastrophe - аварія на залізниці
Car Accident - автомобільна аварія
Засвоєння нової лексики шляхом ігрової діяльності.
«Словниковий ланцюг», «Чого не вистачає?», «Що загадали?»
(ігри проводяться в залежності від наявності вільного часу на уроці).
УІ. Початкове закріплення нового навчального матеріалу.
«Мозковий штурм». Вікторина “Guess the phenomemon». Учні слухають викладача й відгадують, про яке явище йде мова, потім відповідь перевіряється на презентації.
1. It uncontrolled flame occurring in wild lands.
2. It is an awful black сolumn of whirling wind.
6.
3. It is when you see hot gases, rocks and аshes shooting up into the air.
4. It is a sudden flesh of light in the sky usually caused by thunderstorm.
5. Lots of rainy days or much melting snows when rivers rise and burst their banks.
6. An accident in which a flying apparatus falls down on the earth and entails many human victims.
7. The phenomenon includes shaking, rolling or sudden shock the of an earth`s surface.
7.
8. It is an extremely hot and dry weather for a long period.
9. A long lasting snowstorm with very strong winds and intense snowfalls.
10. A large ocean wave usually caused by an underground earthquake or a volcanic
explosion.
11. A huge storm which gathers heat and energy through a contact with ocean water.
Викладач підводить підсумки вікторини. Далі виражається думка про те що з різними явищами людина може зустрітися на життєвому шляху. І не завжди те, що трапляється , залежить від природи.
8.
УІІ. Формування умінь із застосуванням набутих навичок.
Виконання усних і письмових вправ на основі адитивного тексту (слухання). Передтекстова робота із словником. Введення активного глосарію.
Set off - відправився Exhausted - виснажений
Desert - пустеля Sand - пісок
Bang - удар Camel - верблюд
Engine - двигун Tent - намет
Skin - шкіра Gratefully- вдячно
Аудіювання тексту.
Rick Anderson, a magazine photographer, had no idea what would happen to him when he set off over the Sahara Desert in a small plane last month. The view was beautiful, but the sun was boiling hot as Frank, the pilot, flew slowly over the desert.
Rick was taking pictures when he heard a loud bang. “What`s that noise?”-he asked Frank. “Something`s wrong with the engine!”-Frank yelled, as the plane began to lose altitude.
They checked the radio, but it wasn`t working. Rick decided to go for help. Frank tried to stop him, but he wouldn`t listen. “You stay here and try to fix the radio”, - Rick said. He took a water bottle and started walking. The sun was burning his skin as he went on, hour after hour, through the hot desert. There was no water left in the bottle.
He was thinking of turning back when he saw some people on camels in the distance. One of them was waving to him. Rick couldn`t believe his eyes. He tried to wave back, but he fell exhausted onto the sand.
When Rick opened his eyes, he was inside a tent.
“Some Bedouin men on camels found me at the plane”, - Frank said softly. “Then we followed your footprints in the sand. Everything`s fine now”. Rick smiled gratefully and said: “Thanks to the Bedouins. Oh, maybe we can take some photos of them for the magazine!”
(Викладач цікавиться, чи зрозуміли учні текст. Потім переходимо до вправляння).
9.
Вправа 1. Розташувати картинки на екрані в правильному порядку.
Вправа 2. (Розуміння деталей тексту). Відповісти на питання:
1. Where did the story take place? (at sea\in the desert)
2. Who were the main characters? (two men\Bedouins)
3. What happened to the plane`s engine as they were flying? (it exploded\it crashed)
4. Who saved them? (men on camels\friends)
5. Where did they take them to? (their plane\a tent)
6. How did the two men feel? (grateful\annoyed)
Вправа 3. (розуміння загального змісту тексту)
Розташуйте ці незалежні речення в такому порядку, щоб вони побудували план початкового змісту оповідання. Потім вставте кожне речення в текст в місці, де
йому належить буди за змістом. Одне речення є зайвим.
A Frank was there, too.
B A few minutes later, Frank managed to land the plane safely in the desert.
C All he could do was try to find someone to help.
D His head ached and his lips were dry and cracked.
Rick Anderson, a magazine photographer, had no idea what would happen to him when he set off over the Sahara Desert in a small plane last month. The view was beautiful, but the sun was boiling hot as Frank, the pilot, flew slowly over the desert.
Rick was taking pictures when he heard a loud bang. “What`s that noise?”-he asked Frank. “Something`s wrong with the engine!”-Frank yelled, as the plane began to lose altitude.
They checked the radio, but it wasn`t working. Rick decided to go for help. Frank tried to stop him, but he wouldn`t listen. “You stay here and try to fix the radio”, - Rick said. He took a water bottle and started walking. The sun was burning his skin as he went on, hour after hour, through the hot desert. There was no water left in the bottle.
He was thinking of turning back when he saw some people on camels in the distance. One of them was waving to him. Rick couldn`t believe his eyes. He tried to wave back, but he fell exhausted onto the sand.
When Rick opened his eyes, he was inside a tent.
“Some Bedouin men on camels found me at the plane”, - Frank said softly. “Then we followed your footprints in the sand. Everything`s fine now”. Rick smiled gratefully and said: “Thanks to the Bedouins. Oh, maybe we can take some photos of them for the magazine!”
10.
Вправа 4. (Ситуативне мислення). Розташуйте подані ситуації в правильному порядку.
There was a loud bang and the plane began to lose altitude.
Rick saw some men on camels before he fell onto the sand.
Rick and Frank were flying over the Sahara Desert.
Some Bedouins rescued them.
The radio wasn`t working, so Rick decided to go for help.
Після вправляння викладач робить смисловий перехід до вивчення граматики. Акцент робиться на тому, що в деяких катаклізмах винні самі люди.
УП. Засвоєння нового граматичного матеріалу.
Демонструються картинки і подаються речення в новій, незрозумілій формі. Учні роблять спробу перекласти речення. Нова лексика заноситься до словників.
Нам всім потрібно запобігти світових воєн.
(have to prevent)
Подивіться, ці нещасні маленькі африканці здається стогнуть від голоду.
(seem to be moaning )
Джону пощастило запобігти тієї жахливої аварії на залізниці.
(lucky to have escaped)
11.
Викладач звертає увагу учнів на відокремлені слова и питає, до якої категорії вони належать. Відповіді немає. Викладач декларує назву явища – ІНФІНІТИВ.
Учні записують в зошити правила і речення для прикладу.
Інфінітив – не особова форма дієслова, яка називає дію без вказання особи та числа і відповідає на питання “що робити?”, “що зробити?”. Вживається з часткою “to” або без неї.
Ф о р м и І н ф і н і т и в у :
1. Idefinite Active (неозначений). I like to speak about natural disasters.
2. Passive (пасивний) There is nothing to be done.
3. Perfect-Active (доконаний-активний). We hoped to have come in time.
4. Continuous-Active (подовжений-активний). He seemed to be moaning from pain.
5. Perfect-Passive (доконаний-пасивний). He is glad to have been invited at the
conference on this problem.
Проходить спілкування з учнями у формі «питання-відповідь», з`ясовуємо, чи зрозуміли учні категорію інфінітиву і її форми.
УІІІ. Підведення підсумків уроку та оцінювання.
Бесіда.
Учні розповідають, що нового вони отримали на уроці, про що довідалися й чого навчилися: які види катаклізмів вивчили, які є природними й не природними, які з них можуть назвати обома мовами. Узагальнюючи, разом складаємо схему розповіді про катаклізми.
Викладач висловлює побажання учням ніколи не попадати в небезпечні ситуації. І як вираження загального устремління до миру, злагоди і спокою на землі, викладач пропонує виконати разом із Джоном Ленноном (лідером гурту «Бітлз») його опус «Уяви» (“Imagine”).
12.
“Imagine”.
Imagine there`s no heaven - it`s easy if you try,
No hell below us, above us only sky,
Imagine all the people living for today…
Imagine, there`s no countries, it isn`t hard to do,
Nothing to kill or die for, no religion too,
Imagine all the people living life in peace…
Imagine no possessions, I wonder if you can,
No need for greed or hunger, a brotherhood of men,
Imagine all the people sharing all the world…
You may say I`m a dreamer, but I`m not the only one,
I hope some day you`ll join us, and the world will live as one.
\John Lennon\
Оцінювання.
Викладач проводить оцінювання, враховуючи активність на уроці і більшість правильних відповідей.
УІІІ. Повідомлення домашнього завдання.
1. Вивчити активний словник (disasters).
2. The Infinitive. Forms of the Infinitive (grammar rules).
3. Побудувати 5 речень, вживаючи інфінітивні форми, і записати в зошит.
Літературні джерела:
1. Journal “English Language and literature”.
2. Virginia Evans & Neil O`Sullivan “Click on 2” (Student`s book), “Express
Publishing”, EU, 2008
3. Internet.
4. Y.Hapon “The intence course of business communication in English”,
Kyiv European University Publishing House, 2002