Тема уроку: Дикі і свійські тварини. Їх використання і значення.
Мета: ознайомити учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин. Продовжувати вчити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині. Розвивати спостережливість, уяву. Корегувати увагу, активне мовлення. Виховувати дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: Мультимедійне обладнання, підручник, зошит, картки з завданнями.
Хід уроку
Організаційний момент. Привітання
Починаємо урок,
Бо почули ми дзвінок.
Всіх за парти кличе нас
До роботи швидко, клас.
Хвилинка погоди
Яка зараз пора року?
Який місяць?
Холодно чи тепло на вулиці?
Яка температура повітря?
Чи були сьогодні опади?
Актуалізація знань
Переставте склади місцями і ви прочитаєте тему нашого уроку. (Тварини) (склади на дошці)
А тепер увага на екран! Погляньте і назвіть хто це?
Д. гра «Знайди зайву тварину»
Лисиця, вовк, кріль, гадюка
Корова, коза, свиня, заєць
Чому ви так думаєте? Хто такі дикі тварини?
А хто такі свійські тварини?
Яка різниця між ними?
Як називають тварин, що живуть у лісі?
Як називають тварин, які живуть поряд з людиною?
III Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про життя диких і свійських тварин, уточнимо і перевіримо наші знання про свійських і диких тварин.
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота за слайдами презентації
Розподіліть тварин за групами
Хто як будує житло?
Хто їх годує?
Хто піклується про потомство?
Порівняйте і зробіть висновок.
Розгляньте малюнки. Назвіть дорослих тварин та їх дитинчат (ведмідь, білка, заєць, корова, порося, курка)
Що спільного у ведмедя, білки, зайця?
Чим відрізняються від диких тварин корова, курка, свиня?
Як одним словом назвати цих тварин?
Яких ще свійських тварин ви знаєте?
Розповідь вчителя «Як з’явилися свійські тварини».
– Чим свійські тварини відрізняються від диких?
– Чим віддячують свійські тварини людям?
До свійських тварин належать не тільки звірі. А хто ще – дізнаєтесь із загадок і малюнків.
Явився в жовтій шубці:
– Прощайте, шкаралупки! (Курча)
З хвостом, а не звір.
З пір’ям, а не птах. (Риба)
Домовита господинька
Пролетіла над лужком.
Поклопоче над квіточкою
І поділиться медком. (Бджола)
Отже, до свійських тварин відносяться ще й птахи, риби, комахи.
Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація знань учнів
Гра «Незавершене речення»
а) Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі влаштовують житло, виводять потомство і турбуються про нього, називаються… (дикими)
б) Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житло, піклуються про їх потомство, називаються….(свійськими)
«Впіймайте» назву дикої тварини: папуга, білка, канарка, черепаха, корова, курка, ведмідь, вівця, заєць, жаба.
Гра «Відповідності»
Що отримує людина від свійських тварин?
Хто де живе?
Корова Барліг
Ведмідь Хлів
Кури Конюшня
Лисиця Курник
Кінь Нора
Чия домівка?
Дупло – білка
Конюшня –
Нора –
Свинарник –
Гніздо –
Вівчарня –
Вулик –
Корівник –
Барліг –
Курник –
Гра «Чиє дитинча?»
Корова – теля
Свиня –
Кобила –
Вівця –
Коза –
Кішка –
Курка –
Індик –
Качка –
Собака –
VI. Підсумок уроку
Що нового дізналися на уроці?
Яких тварин називають свійськими?
Яких тварин називають дикими?
Назвіть диких тварин нашого краю.
Назвіть свійських тварин нашого краю.
Які ознаки свійських тварин?
Які ознаки диких тварин?
А тепер ми перевіримо, як добре ви вмієте розрізняти свійських і диких тварин.
Д. гра « Що за тварина?»
Ведмідь, корова, вовк, коза, кінь, лисиця, курка, свиня, їжак, качка, вівця, заєць, кріль, індик, білка, собака, олень.
Дом. завдання стор. 97-98 читати, I-II гр. вміти розповідати, III гр. переказувати по зап.
Оцінки за урок.
Молодці! Дякую за роботу.