Тема. Ділення суми на число. Розв’язування задач .
Мета: ознайомити учнів із властивістю ділення суми на число, вдосконалювати вміння розв’язувати задачі двома способами; розвивати увагу, логічне мислення та обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Погляньте один на одного та посміхніться….
-Що ви чекаєте сьогодні на уроці?
Девізом нашого уроку є :
СПОСТЕРІГАЮ.
ПОМІЧАЮ.
МІРКУЮ.
РОБЛЮ ВИСНОВОК.
-Прийшла весна і хочеться так оживити клумби ….Давайте назбираємо квіти і висадимо нашу чудову клумбу….
II. Актуалізація опорних знань
Вордвол
б) Заповнити таблицю. Командам роздаю два числа…
- Як називаються числа при діленні?
- Як знайти ділене, дільник?
Ділене |
240 |
|
720 |
|
180 |
400 |
Дільник |
30 |
4 |
8 |
30 |
2 |
|
Частка |
|
50 |
|
9 |
|
50 |
в) каліграфічна хвилинка
- Відкрийте зошити, запишемо число, класна робота;
- Яке це число 18, з яких цифр складається?
- Скільки десятків, скільки одиниць?
- На які числа можна поділити 18? (18, 9, 6, 3, 2, 1)
- Запишемо каліграфічно це число.
• Ми отриали три квітки….
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося зі способами ділення суми на число, розв’язуватимемо задачі двома способами.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Колективна робота над задачею Матіфік
42:3= (30+12) :3= 30:3+12:3=14
Фізкультхвилинка
2. Знаходження значень виразів (с. 82 №5)
— Поділіть суму на число відповідно до порядку виконання дій у виразах із дужками.
Робота в парі
3. Колективне опрацювання матеріалу
Щоб поділити суму на число, можна поділити на це число кожний доданок і знайдені частки додати.
Запишемо формулу: (a+b) : c = a : c + b : c
Тож, давайте ще раз повторимо алгоритм ділення суми на число:
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Задача
Дітям роздають пакети з продуктами . Записуємо коротку умову
4 банани – 56 грн
5уп.соломки-80 грн
2 уп.сушки-48грн
3уп.Мівіна -39грн
10 шт.вершки- 30 грн
6 шт.яблук- 24грн
Розв»язують задачу і заповнюють чек…..
Фіксальний чек
Банани
4 X 56 грн
Соломка
5 X 80 грн
Сушка
2 X 48 грн
Мівіна
3 X 39 грн
Вершки
10 X 30 грн
Яблука
6 X 24 грн
Всього
4. Геометричний матеріал . Рефлексія
— Побудуйте Відрізок 10 см….. Якщо ви задоволені своєю роботою поставте позначку там, де 100 мм….
VІ. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
- Продовжіть речення : «На сьогоднішньому уроці я дізнався…»
- Як можна розділити суму на число?
- Сьогодні ви досягли успіху. Ви навчилися розв’язувати вирази двома способами.
Обчисліть вирази зручним способом та дізнайтеся, що людині допомагає досягти успіху.
Ключ
(6+18):3
(18+30):8
(18+12):3
(24+12):4
(36+54):6
Перевір себе: ПРАЦЯ
Прикрашання клумби
1