Тема. « Діти об’єднують Україну »
Мета. Формувати національну свідомість школярів:
Розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держа-ви, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше користі рідній Україні. Пропагувати доброчинність, милосердя, взаємодопомогу та інші загальнолюдські цінності.
виховувати у учнів морально – етичні норми житт:я; співчуття, співпереживання, повагу до кожної особистості, її потреб та прав, здатність з розумінням ставитися до проблем інших.
Форма проведення: урок з елементами флеш мопу
Вікова категорія: учні 5 класу
Хід уроку.
І. Організація класу.
( У класі лунає тиха пісня, на слайдах красоти України. Діти заходять до класу.
Вчитель.
От і знову лунає дзвоник,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей закликає,
Щоб успішно вас знову вчить.
Підросли ви усі і зміцніли
І цікавістю очі горять.
Дай нам, Боже, здоров’я і сили,
Щоб багато нового пізнать.
-Сьогодні із нами на святі наші батьки Привітаймо їх.
Давайте усмішки усім дарувати:
І друзям, і гостям, і мамам, і татам.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова у всіх нас на устах.
---- Подаруйте всім усмішку, тепле слово та гарний настрій !
- Дорогі друзі ! Сьогодні у нас незвичайний урок. Урок доброи та людяності. Усім відомо, що краса людини — її доброта.
Ми з вами українці, ви-наше майбутнє, майбутнє нашої Батьківщини.
Ми будемо вчитися вмінню із розумінням ставитися до проблем інших, бути чуйними, творити добро, добродіяння.
Сьогодні ми з вами створимо дещо унікальне. Кожен із вас стане автором дивовижної книги. Книги про нашу класну родину, про наш рідний край.
Тема нашого уроку: « Діти об’єднують Україну »
Сторінка перша. Поетична . Лунає тиха музика
- А зараз закрийте очі, прислухайтесь до свого серця, уявіть свій рідний край і скажіть самі добрі, лагідні, важливі слова про Україну.
Учні декламують вірші
1 учень.
Є край, де найкращі у світі пісні
І цвітом чарує калина,
Де сонечко вперше всміхнулось мені
Це дім мій – моя Україна.
2. Ось небо блакитне і сонце в зеніті !
Моя Україна – найкраща у світі !
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні джерельця.
3. Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки глибокі.
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже сучасні.
4. Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня весела.
Це щира, багата, як світ, її мова,
Крилата, така мелодійна, чудова!
5. Її обереги – верба і калина.
Найкраща у світі – моя Україна.
Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!?
6. Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна і мирна держава.
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, відкрила
Вітчизно свята, дорога Україна.
Для кожного з нас ти у світі – єдина.
7 учень.
Я — твій громадянин, я прагну підростати,
Тягнусь пагінчиком до сонця і тепла.
Моя свята і рідна, Україно-мати,
Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла!
ІІ. Вступна бесіда вчителя.
Сторінка друга. Нам справді є чим пишатися (відео)
: Окрім цього
/лунає мелодія української народної щедрівки «Щедрик»/
Це лише крапля в морі наших світових досягнень.
- Як ви думаєте, що ж означає бути справжнім патріотом, громадянином своєї Вітчизни?
1 учень: Добре вчитись, щоб у майбутньому оволодіти спеціальністю і приносити користь.
2 учень: Брати активну участь у житті класу і школи, відчувати свою причетність до шкільного життя і до життя країни.
3 учень: Любити природу, берегти і примножувати її багатства: садити сади, ліси, квіти, розчищати джерельця, щоб не міліли річки. Турбуватись про майбутнє нашої держави.
4 учень: Берегти історичні і духовні пам’ятки нашого народу, не руйнувати, а вивчати і творити нову історію рідного краю.
5 учень: Добре вивчати природу, бо вона нам — рідна мати, вона допомагає кожному, щоб виростав здоровим і міцним. Треба тільки уважно придивитись, і вона розкриє нам свої таємниці.
6 учень: Треба наполегливо вивчати рідну українську мову, бо це мова нашого народу — державна мова, яку треба знати і нести її у світ. Ми патріоти своєї України, і нам треба її вдосконалювати і добре знати.
7 учень: А ще я хочу знати традиції мого народу, його обряди, культуру і всю-всю історію країни. Це, на мою думку, повинен знати кожен громадянин України.
8 учень: Для цього необхідно розвивати свої здібності і таланти, щоб Україна могла пишатися нами. Треба гартувати своє тіло і волю, бути міцним і витривалим, щоб захищати свою землю.
Асоціативний кущ:
Патрiот:
Мир, небо, рушник, любовь, рiдний край, життя, пшениця, краса, вишиванка, лагiдна мова, украiнцi, Батьківщина , вірність, гімн, держави, любов до країни, родинні почуття.
У нашій державі живуть люди різних націанальностей, говорять різними мовами, але всі вони громадяни України! Пограємось з вами у невеличку гру. : перша – із загальновживаними, друга – з аналогічними словами – діалектами. Наприклад, загальновживане слово – сковорідка, а її аналогічне слово – діалект, – пательня
Загальновживані слова |
Діалекти |
Чашка |
Філіжанка |
Ганчірка |
Шмата |
Велосипед |
Ровер |
Деруни |
Бараболянки |
Каструля |
Баняк |
Картопля |
Мандибурка |
Горище |
Стрих |
Які ви розумні діти, гарно впоралися з діалективізмами. А чи знаєте ви імена відомих укранців, зараз перевіримо Правильні відповіді для 1-ї команди
Правильні відповіді для 2-ї команди
Турнір «Чи знаєш ти свою Батьківщину?»
Учень. Державний Гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна .
( Виконується Гімн України.)
хліб – сіль, чорнобривці, рута – м’ята, соловейко…).
12. Яке ім’я має великий київський князь, прозваний Мудрим? (Ярослав)
13. Яка мова є державною в Україні? (Українська)
14.Яка улюблена страва українців? (Вареники)
15. Кого в народі називають берегинею? (Матір)
16. На честь кого було названо місто Київ?
17.З чим в Україні зустрічають гостей? (Хліб – сіль)
18. Як називають символ, який дівчата одягають на голову? (Вінок) Назвіть державні символи України?
(Герб, Прапор і Гімн – три основн і національні символи України.)
Учень.
- Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих
горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
Учень
- У тризубі відображено триєдність життя.
Це Батько– Мати - Дитя. Вони символізують собою Силу – Мудрість - Любов. Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя).
VІ. « Ланцюжок доброти »
-- Друзі, у вас на партах є кольоровий папір, ножиці, олівці.
Обведіть кожен свою долоньку. На долонці напишіть своє ім’я Потім ми їх додамо до нашої книги і утворимо « ланцюжок доброти 5 – А класу» До нас приєднуються батьки та гості.
Вчитель.
Ви - гордість та майбутнє України. Вам продовжувати розбудову
незалежної Батьківщини.Слава Україні. Героям слава.
- Слова, що йдуть від серця, найщиріші й найтепліші. Тому настав час скласти колективного вірша про Україну зі щирих і теплих слів. Я почну, а ви будете добирати останнє слово другого рядка в риму.
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна – найкраща … ( у світі)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні… (джерельця)
Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки … ( глибокі)
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже … (сучасні)
Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня … (весела).
Це щира, багата, як світ її мова,
Крилата така, мелодійна, … (чудова).
Її обереги – верба і калина,
Найкраща у світі – моя… ( Україна).
Бо нам найрідніша, Вітчизна і мати,
То як же нам, діти, її… (не кохати).
Моя Україна – козацькая слава,
Така волелюбна і мирна … (держава)
Вона дорога нам, і рідна і мила,
Бо світ перед нами, як мати,… (відкрила).
Вітчизна свята, дорога Україна,
Для кожного з нас ти у світі… (єдина)
ІХ. Підсумок уроку. V. “Краса людини — її доброта”.
Вчитель.
* Плесніть у долоні ті , хто зробив хоч одну добру справу. *Підніміть , будь ласка, руку ті хто хоч один раз скривдив друга.
* Встаньте ті, хто любить свою країну, родину, готовий робити
людям добро.
- Молодці! Я вами пишаюсь.Хай душа буде світлою в вас
Й промениться завжди добротою.Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.
( Музичний флеш моп під пісню « Діти України » )
Література.
Харків. 2008.
3. . Класні години з психологом.. О.В. Скворчевська, О.С.Нурєєва.-Х., - Вид. група « Основа», 2008.