Альберт Ейнштейн народився 14-го березня 1879 року в німецькому місті Ульм в незаможній єврейській родині Германа там Пауліни Ейнштейн. Мешкав у Швейцарії (з 1893), Німеччині (з 1914) і США (з 1933). Створив спеціальну (1905) і загальну (1907—1916) теорії відносності; відкрив закон взаємозв'язку маси і енергії (E=mc²). Автор основоположних праць з квантової теорії: ввів поняття фотона, встановив закони фотоефекту, основний закон фотохімії (закон Ейнштейна), передбачив (1916) вимушене випромінювання. Розвинув статистичну теорію броунівського руху, заклавши основи теорії флуктуацій, створив квантову статистику Бозе—Ейнштейна. З 1933 р. працював над проблемами космології і єдиної теорії поля.
У 30-і роки емігрував з Німеччини в США і пізніше на знак протесту проти націонал-соціалізму відмовився від німецького громадянства і вийшов із складу Прусської і Баварської Академій наук. Також виступав проти війни, в 1940-х — проти застосування ядерної зброї. У 1940 р. підписав лист президентові США про небезпеку створення ядерної зброї в Німеччині. Гаряче підтримував ідею створення єврейської держави
Дійсно, вчителі критикували Ейнштейна за повільність і погану успішність, проте пояснення низької успішності і труднощам в навчанні Ейнштейна слід шукати не в лінощі або поганих здібностях учня, а в елементарній скромності, несприйнятті застарілих педагогічних методів, що застосовувалися в німецьких школах кінця XIX-початку XX століть, можливій дислексії або специфічній структурі мозку Ейнштейна.
Теорія відносностіТеорія відносності Альберта Ейнштейна — це комплекс з двох фізичних теорій: спеціальної теорії відносності (СТВ) та загальної теорії відносності (ЗТВ), відомої також як теорія гравітації Ейнштейн. Стаття Ейнштейна "До електродинаміки тіл, що рухаються" (1905) окреслила засади спеціальної теорії відносності, основні постулати якої: -В усіх інерційних системах відліку фізичні процеси відбуваються однаково. -Швидкість світла у вакуумі не залежить від руху джерела або приймача і однакова в усіх напрямах.
1. Уява важливіша, ніж знання; 2. Реальність не більше, ніж ілюзія, правда, досить стійка; 3. Я ніколи не думаю про майбутнє, воно і так приходить достатньо швидко; 4. Все повинно бути викладене так просто, як тільки можливо, але не простіше; 5. Існує тільки одна річ, яка перетинається з моєю викладацькою діяльністю - це моя власна освіта; 6. Ми не можемо вирішити проблему тим же засобом мислення, за допомогою якого вона з'явилася; 7. Освіта є тим, що залишається після того, коли забувається все, чому нас вчили; 8.Є тільки дві нескінченні речі: Всесвіт і дурість. Хоча щодо Всесвіту я не цілком впевнений; 9. Не знаю, якою зброєю битимуться в третій світовій війні, але в четвертій в хід підуть камені і палиці; 10. Я знаю що мої думки у 99% помилкові.
«І ось живу я без жирів, м’яса та риби, але відчуваю себе доволі добре. Мені завжди здавалось, що людина народжена не для того, щоб бути хижаком»Ейнштейна часто згадують в числі вегетеріанців. Хоча на протязі багатьох років підтримував цей рух, суворої вегетеріанської дієти він почав дотримуватись тільки в 1954 році, приблизно за рік до його смерті.