До дня звільнення Нікополя

Про матеріал
До дня визволення рідного міста Нікополь від німецько-фашистських загарбників.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «НІКОПОЛЬСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 1» ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА КОВАЛЯ» Нарис про ветеранів - нікопольців, що захищали своє місто під час Великої Вітчизняної війни. Підготував учень 6 класу Босий Микита. Вчитель Косова Ольга Володимирівна

Номер слайду 2

Ось і скінчилися новорічні свята. Дід Мороз не обминув нікого з діточок своєю увагою. Ми з родиною весело відсвяткували Новий рік. Я дуже радів різнобарвним салютам! Тільки мій дідусь трішечки засумував. Я спитав у нього: «Що трапилось?» І почув таке, що змусило мене замислитись… - Колись дуже давно був славетний день в історії нашого міста. Це було не 31 грудня, але стояла сувора снігова погода. Новий рік тоді нікопольчани зустрічали аж 8 лютого. - А що ж трапилось? - Це був 1944 рік. Тобі щось відомо про 8 лютого того року? Я довго думав, але не зміг дати правильної відповіді.

Номер слайду 3

-Це день визволення твоєї маленької батьківщини від фашистів, які два роки тримали в окупації наше місто.-А що таке окупація? -Це коли ти невільний у своїх вчинках. Ти стаєш рабом. Німці вважали, що росіяни і українці повинні їм прислуговувати. Червоний прапор був скинутий і замість нього майорів німецький зі свастикою.-І мої земляки це терпіли?-Звичайно, опиралися. Не скорювалися. Шкодили німцям, як могли. Розклеювали листівки, виводили з ладу техніку…

Номер слайду 4

- А що ж відбувалося 8 лютого 1944 року?- В ніч з 7 на 8 чувся гул розриву снарядів, гуркіт літаків, що літали досить низько і бомбили німців. Стара частина міста здригалась від вогнів і кількості переправ техніки і людей на наш берег. Хочу розповісти тобі про героїчний вчинок льотчиків Яцина, Шакурського, Смурова, Шурякова. Вони у запеклому бою за Нікополь повторили подвиг Миколи Гастелло. - Розповідай швидше, хто такий Гастелло?- На початку війни влітку пілот Гастелло був підбитий під час бойового вильоту. Але замість того, щоб врятуватися, він зробив «вогненний таран». Це значить спрямував літак на колону ворога. В повітря піднеслись зброя, техніка. Героїчний пілот загинув. Але його вчинок став прикладом для інших. Саме так і вчинили наші земляки. Кожен такий солдат затримував ходу німців по рідній землі.

Номер слайду 5

- Багато героїчних людей народила нікопольська земля. При штурмі Нікополя допомагали перевозити війська на човнах через Дніпро дівчата Валя Череп, Віра Чорна і Галина Горобець. Без них перемога також була б неможливою. - Думаю, вони дуже любили свою Батьківщину.- Звичайно, їх об'єднувала одна мета – прогнати ворога з рідної землі. - Значить, щоб зараз я міг радіти новому 2014 року, вони віддали свої життя?- Так, мій любий! Тому, коли я бачу салюти, дуже сумую. Бо 8 лютого 1944 року в Москві був здійснений артилерійський салют з 12 залпів із 124 гармат на честь звільнення міста Нікополя від фашистів. Тільки уяви 124 …

Номер слайду 6

-Тепер я назавжди запам'ятаю день 8 лютого. Це день звільнення мого міста від фашистських загарбників. Вони не бажали, щоб я народився і жив. Хотіли знищити мою маленьку батьківщину. Я дуже люблю свій Нікополь. Як і мої героїчні земляки, нікому не дозволю знищити те, що вони здобули ціною власного життя! Я хочу радіти квітучій весні, співу пташок, звуку дитячого радісного сміху! Люди, давайте берегти мир!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шевгеніна Тетяна Григорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
27 жовтня 2019
Переглядів
1453
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку