Презентація створена для проведення творчого вечора, присвяченого 110-річчю від дня народження українського поета-пісняра Андрія Малишка. У ній зібрано кращі вірші поета, які приємно декламувати, а ще й співати.
до 110-річчя від дня народження українського поета-пісняра Андрія Малишка«Я люблю твої очі у мрії…»Викладач української мови та літератури ДНЗ ОЦПТО Світлана Ладиженська. Творчий вечір
Номер слайду 2
14 листопада відзначаємо 110-ту річницю від народження автора «Пісні про рушник» Андрія Малишка. Він народився 1912-го року в місті Обухові, що на Київщині, у родині шевця. Андрій Малишко — поет-лірик. Його голос, ніжний і схвильований, як перші слова кохання, сповнений пристрасті й сили, мелодійно звучить і сьогодні, відлунюючи у наших серцях.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Я тебе вимріяв, ніжну й жагучу,В снах узаконив, пізнав з поцілунку,Кликну: — Прийди! — І прийдеш неминуче. Крикну: — Рятуй! — І воскресну в рятунку. Що в твоїм імені є чарівниче: Трунок, чи хміль, чи веселкова зваба?Зірка твоє освітила обличчяІ потемніла — світить не змогла-бо. Як ти співала в нашій частині,Очі ясніли, як сині роси,Знявши пілотку і шинельчину,Рідна, далека, золотокоса!Віють вітри перехресні й зустрічні,Де ми любились,— до саду й до хати.Є своя радість на віки вічніВ тім, щоб надіятись і виглядати.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Цвітуть осінні тихі небеса,Де ти стоїш, блакитна, як роса. В очах за смуток темний, мов ожина. Моя кохана, мріялось - дружина. Лиш сон далекий видивом майне,Хоч не забудь, а згадуй ти мене. Я під вікно прилину повесні,Щоб ти знялася пташкою ві сні. Де обнімала кучері-волосся,Де пригортала те, що не збулося,Що не воскресло в літечко сяйне. Хоч не забудь, а згадуй ти мене. У тебе смуток - в мене ревний жаль,У тебе вечір - в мене ніч і даль. Я під вікном постою із журбою,Куди ж мені подітися з тобою?Хай серце серцю звісткою війне,Хоч не забудь, а згадуй ти мене...
Номер слайду 7
СТЕЖИНАЧому живе, і сам не знаю, В моєму серці стільки літ Ота стежина в нашім краї Одним одна коло воріт. Де ти, моя стежино, Де ти, моя єдина? Ота стежина в ріднім краї — Одним одна коло воріт?Дощами мита-перемита, Снігами вметена у даль. Між круглих соняхів у літі Мій ревний біль, мій ревний жаль. Моя надієчко, я знаю: Мій крик життя на цілий світ — Ота стежина в нашім краї Одним одна коло воріт.
Номер слайду 8
Сняться очі твоїВ голубім пломені,Стежка юності, - хусточка біла. Не ставай лиш риданням На серці мені, Щоб душа як ріка не зміліла. Простели своє сонечко. В срібних ключах. На мою полонину гарячу. Та не стань лиш сльозою Мені на очах, Бо від неї шляху не побачу. СТАНЬ ЗОРЕЮ МЕНІ
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Ти мене накличешся ночами,Несучи розлуку за плечами,І навиглядаєшся одна. Настраждаєшся в своїй надії,Пригадаєш літа молодії,Рідну землю, де гуде війна. Ти не можеш бачити здалека,Як в’ялить негода, сушить спека. Танки мнуть, вкриває бою мла. Землю ту, що, потом перемита,У садах, у сивих копах жита,У цвітах, як райдуга, цвіла. Нам не легко йти до свого дому. Через мертвих, через блиски грому,Через ніч,- прожекторів мечі,В битві, в сні, у підступах, в облозі. Ти іще накличешся в тривозіІ навиглядаєшся вночі!Ти мене накличешся ночами…
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Автори пісні “Вчителько моя...” – поет Андрій Малишко (ліворуч) та композитор Платон Майборода (праворуч) – разом створили понад 30 широко відомих і улюблених народом пісень. Серед них “Пісня про рушник”, “Київський вальс”, “Моя стежина” та багато інших..