Добре тому жити, хто вміє дружити»»

Про матеріал
: Учити дітей основних правил дружніх стосунків, обирати друзів, допомагати їм. Сприяти зміцненню класного колективу. Збагачувати словниковий запас. Розвивати пам`ять, мислення, уяву, мовлення, творчі здібності дітей, артистичні дані. Виховувати доброзичливість, бажання допомагати, любов до ближнього.
Перегляд файлу

Одеський навчально-виховний комплекс №19 «Загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Одеської міської ради Одеської області

 

 

 

Тема першого уроку

 

«Добре тому жити, хто вміє дружити»»

 

 

 

 

 

                                                              Підгототувала:

                                                             вчитель початкових класів

                                                           Лівітчук Ірина Федорівна

рооооорп 

 

2019 рІк

 

 

 

 

Тема першого уроку:

                                           «Добре тому жити, хто вміє дружити»

Мета: Учити дітей основних правил дружніх стосунків, обирати друзів, допомагати їм.

Сприяти зміцненню класного колективу. Збагачувати словниковий запас.

Розвивати пам`ять, мислення, уяву, мовлення, творчі здібності дітей, артистичні дані.

Виховувати доброзичливість, бажання допомагати, любов до ближнього.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Вітання

- В цьому класі друзі всі:                       (три притопи ногами)

Я і ти, і ми, і ви.                                     ( три притопи ногами)

Посміхнись, тому, хто зліва.                (посміхнутися сусідові зліва)

Посміхнись, тому, хто справа.             ( посміхнутися сусідові справа)

Ми – одна сім’я.                                    (розвести руки в сторони, показати на всіх)

2. Емоційне налаштування на урок

Від сьогодні ми із вами будем зватися братами. Ми разом одна родина, велика, добра і

міцна. У школі ми з вами будемо зростати пізнавати нове і допомагати один одному у

скрутну хвилину, чи то на перерві чи то на уроці.

3. Мотивація навчальної діяльності.

І сьогодні розпочався ваш перший урок. А про що буде йти мова на уроці ви скажете

коли поглянете на цей малюнок

Розкажіть, що відбувається на картинці.

Картинки по запросу кошенятко у біді

Що трапилось? Кошенятко потрапило в біду?

Хто допомагає кошеняткові: посторонній перехожий чи друг?

Чи є у вас друг? Як би він себе поводив у такій ситуації?

Що є головним у дружбі?

4. Представлення теми, мети уроку й очікуваних результатів.

- Тема нашого уроку «Добре тому жити, хто вміє дружити».

Дружба – це скарб, який не тільки складно знайти, але і важко втримати. І тому в народі

кажуть «Не маєш друга – шукай, а знайшовши – не відпускай» Кожній людині потрібен

товариш який би підтримував вас у скрутну хвилину, вмів підняти вам настрій, зробив би

ваш день цікавим

А що таке дружба? Який же він справжній друг? Як навчитися дружити? Чи маєш ти

справжнього друга? На ці та багато інших питань ми маємо відповісти сьогодні.

ІІ. Основна частина

1.Складання асоціативного куща

- Давайте ми з вами уявимо що знайомимося з новим товаришем, що важливо зробити

щоб між вами виникла дружба. (представитися, розповісти про себе, зацікавити своїми

захопленнями, цікавитися новим знайомим, бути уважним до нього, бути не нав’язливим)

2. Вірші про дружбу Учні.

- А тепер послухайте поради Анатолія Костецького, що треба робити, щоб мати друзів:

В житті усім потрібна дружба:

І для розваг, і для журби, й для служби.

Із другом легше в світі жити,

Але й дружити треба вміти.

Слід другові допомагати,

В пригоді завжди захищати,

Слід жарти друга розуміти

Й самому жартувати вміти.

Коли ж якесь нерозуміння,

Потрібно виявить терпіння.

При сварці – швидше помиритись –

Не варто з друзями сваритись.

-Діти, то що треба робити щоб мати друзів?

3. Вправа « Закінчи оповідання»

Читання оповідання за Б. Хмельницьким

Були собі в одного господаря Індик, Гусак і Свиня. Поважний Індик не хотів товаришувати

з Гусаком. А Гусак не звертав уваги на Свиню. Адже кажуть: «Гусак свині не товариш».

Звісно ж, усе це не сподобалося господареві. Тож він купив собі красеня Павича. Павич

походив-походив по двору, побачив, як задаються Індик та Гусак, і йому стало шкода

самотньої Свині. І він вирішив з нею дружити. Індик та Гусак засоромилися. Підійшли

вони до Павича й до Свині та й сказали ... І тоді Господар мовив: «Дружній череді і вовк

не страшний».

Що ж сказали Індик та Гусак своїм новим друзям?

Як ви думаєте, чи добре задаватися?

4. Інсценування оповідання «Хмаринки-подружки»

Хмаринки (діти) дуже люблять гратися. І при цьому дуже часто передражнюють усіх на

світі: то ведмедиків (ходять перевальцем), то зайчиків (стрибають), то метеликів

(«пурхають»), то мишок (бігають і пискотять)... А то раптом усі разом починають плакати

(«плачуть»). Ні, вони не сваряться, вони просто грають у «плаксунів». І чекають сонечка,

яке їм обов'язково посміхнеться (сонечко усіх втішає). Як добре жити дружною родиною.

(Діти обіймаються)

5. Вправа «Ситуаційний аналіз»

А як визначити який друг справжній вам допоможуть корисні підказки «Який друг

справжній?

Хто з вас вже має справжнього друга? Як її звати?

А хто ще шукає свого друга?

6. Інформаційна хвилинка

Люди усієї планети дуже цінують дружбу і тому 30 липня ( а це кінець другого місяця

літа), ми відзначаємо одне з найважливіших свят усього людства — Міжнародний день

дружби між державами, культурами та всіма людьми на Землі.

Свято це зовсім молоде. Лише в 2011 році Генеральна Асамблея ООН прийняла

резолюцію про його проведення.

«Дружба між народами, державами, культурами і окремими особами може надихнути на

зусилля із забезпечення миру і дає можливість побудувати мости між суспільствами, які

шанують культурну різноманітність», — наголошується в документі.

Ідея святкування Міжнародного дня дружби виникла в організації ЮНЕСКО, що

займається питаннями культури, освіти та науки.

Цей День покликаний зміцнити дружбу між народами світу, показати, що люди, їх

погляди, переконання, культури хоч і дуже різні, проте рівні між собою та заслуговують

поваги.

Дивлячись телевізор, читаючи книги, подорожуючи, або ж просто заходячи в інтернет, ми

знайомимося з цікавими традиціями, звичаями та досягненнями різних народів світу.

Терпимість до інших націй, прагнення до пізнання різноманітних культур сприяють

збереженню миру на Землі, що так важливо для щасливого майбутнього нашої планети.

(розгляд фотокарток дітей-друзів)

7. Робота над малюнком

Картинки по запросу сварка дітей

Чому посварилися діти?

Чи буває так, що друзі засмучують вас?

Що ви тоді робите?

Що ми бачимо на другому малюнку?

А як ви миритеся зі своїми друзями?

8. Знайомство з мирилками, вивчення напам'ять.

А зараз я пропоную вивчити пару мирилок, які ви будете використовувати у своїй дружбі.

Дай скоріш мізинчик свій,

Зачепи його за мій.

Мізин-мізин-мізинець -

Помирив нас, молодець!

Подивися просто в очі;

Я сваритися не хочу.

Я образить не хотів,

Ненароком зачепив.

Просто в очі подивись

І зі мною подружись.

9. Прийшов час відпочинку. Весела фізкультхвилинка

10. Аналіз казкових ситуацій

Як навчити героїв відомих казок та мультфільмів жити дружно?

Вовка із зайцем із мультфільму «Ну, постривай»;

Лисицю й Журавля з казки «Лисиця й Журавель»;

Двох баранів, що зустрілися на місточку;

Мишей і кота Леопольда із мультфільму «Пригоди кота Леопольда»?

11. Вправа «Місток дружби»

Учитель просить дітей за бажанням утворити пари, придумати і показати місток (за

допомогою рук, ніг, тулуба). Потім побудувати місток утрьох, учотирьох і т. д. вправа

Закінчується тим, що всі беруться за руки, роблять один міцний «Місток дружби».

ІІІ. Підведення підсумків

Вправа « Мікрофон»

То що таке дружба?

Який він справжній друг?

Що треба робити щоб мати друзів?

Вчитель: Дуже добре. Я сподіваюся, що у вашому житті будуть справжні, хороші друзі, які завжди будуть вам допомагати і з якими вам буде приємно і весело спілкуватися. А ми з вами станемо однією великою, міцною і дружньою родиною.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
26 жовтня 2020
Переглядів
613
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку