Добридень, школо, а це – я!
Заняття 1
Тема: Будьмо знайомі.
Мета: Допомогти дитині ознайомитися з новою роллю учня; пристосуватися до нової ситуації, познайомитися з однокласниками та предметами шкільного світу. Розвивати інтерес до навчання, логічне мислення і мовлення дітей. Виховувати культуру поведінки в школі.
Обладнання: Ілюстрації, малюнки до теми.
Хід заняття
І. Підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу
1. Привітання
Дорогі наші малята!
Любі хлопчики й дівчата!
Дуже раді вас вітати
На сьогоднішньому занятті.
Радісні й веселі ми
Крокували вулицями.
Добрими очима
Всі на нас дивуються.
«Проводити не треба нас! –
Ми казали мамі, –
А в який йдемо ми клас,
Здогадайтесь самі!»
2. Вступне слово вчителя
– Дорогі малята, ви вперше переступили поріг нашої школи.
Прихід до школи – це один із найщасливіших ваших днів. Ви приходитимете сюди щоб пізнавати нове, навчитеся читати, писати, рахувати та бути хорошими друзями.
– Щоб ми могли продовжувати своє заняття нам слід познайомитися.
ІІ. Повідомлення нової інформації
1. Знайомство з учнями
Учитель називає себе, показуючи, як це потрібно робити, передає м’яку іграшку учневі, який сидить за першою партою. Учень називає себе і передає іграшку сусідові по парті і т.д.
– Ось ми з вами і познайомилися. І сьогодні народжується ще одна шкільна родина.
Отже продовжимо урок і зробимо наступний крок.
Ну і щоб не гаять час, запитати хочу вас.
А ви хором промовляйте, «так» чи «ні» відповідайте.
2. Гра «Так» чи «ні»
Чи веселі йшли до школи?
Лінь-дрімоту побороли?
Чи готові ви дружити?
В колективі дружно жити?
Чи може хочете поспати?
Чи може з друзями пограти?
То ви прийшли сюди навчатись?
А може труднощів боятись?
Скажіть, портфелі ви придбали?
А чи усе туди поклали?
– Діти, як ви гадаєте, а для чого потрібна школа? Так, правильно. Іноді люди думають, що школа – це лише приміщення, в якому знаходяться діти. Але це не так. Школа – це велика країна Знань зі своїми правилами і законами.
3. Вивчення правил поведінки у школі
• Учні зобов’язані приходити до школи за 10-15 хвилин до початку занять.
• Зайшовши до класу, привітайся з учителем і товаришами.
• Під час уроку уважно слухай учителя.
• На перерві не бігай, не галасуй.
• Обов’язково виконуй вимоги чергового по школі.
• Коридорами і сходами йди спокійно, тримаючись праворуч.
• Одяг учнів має бути чистим і охайним, відповідати вимогам, викладеним у Статуті школи.
• Учні заходять до класу за дзвінком. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
• Заборонено виходити з класу без дозволу вчителя.
• Учень повинен дбайливо ставитися до своїх підручників і зошитів.
• Забороняється користуватися мобільними телефонами.
4. Фізкультхвилинка
А тепер у нас розминка,
А тепер фізкультхвилинка
Сядьте рівно біля парт,
Починаємо наш старт.
Ось зігнули так ручата,
Й полетіли мов качата.
Хвостиками покрутили
І голівки нахилили.
До сонечка потяглися,
Потім в боки так взялися
Нумо дружно танцювати
І як слід відпочивати.
Вправо разом нахилились,
Вліво, щоб не помилились,
Руки вниз ми опустили,
Й трохи ними потрусили.
Шию трохи розім’яли,
Знов рівненько посідали.
А тепер мерщій до справ,
Кожен вченим щоб з вас став.
Тож робимо наступний крок
І продовжуєм урок.
5. Гра «Допоможи зайчикові»
– За допомогою сигнальних карток покажи правильні відповіді
ІІІ. Стимулювання учнів до примінення знань на практиці
Я ще вас трішки поморочу,
Бо дізнатись дуже хочу,
Чи відомі вам казки?
Дуже добре! А які?
(Діти називають казки
які знають)
Ну що ж, ви знаєте казки. Тепер я дуже хочу знати чи вмієте ви рахувати?
Добрий лікар Айболить
Склавши руки не сидить.
Черга вже на лікування!
«Я за вами! Хто останній?»
Всі приходять: дві пташини,
Черв’ячок і поранений жучок,
Тигр, лев, їжак, щеня,
Мишеня і кошеня.
Добрий лікар Айболить
Хворих вилікує вмить.
Тож кажіть, мерщій усім,
Скільки ж тут всього тварин?
– Що ж, рахуєте ви класно і поки що все прекрасно.
IV. Підсумок уроку
Любі діти, ось і добігло до кінця наше заняття.
– Що вам найбільш запам’яталось?
– А які правила шкільної поведінки ви запам’ятали?
Чим більше кожен пригадає,
Тим краще сонечко засяє!
(На центр дошки кріпиться
малюнок «Сонечка»)