Тема уроку. Додаємо і віднімаємо на основі складу чисел першої сотні. Слайд 1
Мета: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання на основі десяткового складу числа, навчитися додавати до круглого числа окремих одиниць; виконувати додавання на основі десяткового складу числа; застосовувати набуті знання у житті; розв’язувати задачі; закріплювати правила знаходження невідомого доданка ; розвивати логічне мислення учнів шляхом підбору пропущених чисел .
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНО -ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Подивилися на мене Слайд 1
Сьогодні ми будемо вдосконалювати набуті вміння і намагатимемося швидко і правильно виконувати обчислення.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І СПОСОБІВ ДІЇ
1Розвʾяжіть ланцюжок Слайд 2
До нас сьогодні в гості завітала Краплина яка просить у нас допомогти їй знайти веселку, та для цього нам треба виконати завдання і продовжити послідовність .
2. Геометрична хвилинка.
перша сходинка-назва геометричної фігури;
друга-визначити ознаку;
третя-продовжити послідовність;
3. Усний рахунок. Слайд 3
Слайд 4
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
1. Закріплення способу творення чисел першої сотні та десяткового складу чисел першої сотні
Практична робота з математичними матеріалами «Кружки-намистинки». Утворіть за допомогою намистин і низок число 34 (79...).
Скільки в цьому числі десятків? одиниць?
Покажіть намистинки, що ілюструють десятки;
Покажіть намистинки,що ілюструють одиниці;
Як утворити це число з кількох десятків та кількох одиниць?Складіть приклад. Як з цього числа одержати попереднє число? Складіть приклад.
Як з цього числа одержати наступне число?Складіть приклад
Яке це число?Якими цифрами воно записується?Що означає цифра на першому місці зліва?на другому місці?
Фізкульхвилинка
2.Закріплення взаємозв’язку арифметичних дій додавання
Завдання № 3(підручник, с.121). Виконується колективно.Слайд 5
Давайте згадамо як називаються числа при додавані
10 +5 70+8
30+5 50+4
Слайд 6
3. Формування обчислювальної навички додавання і віднімання чисел на підставі десяткового складу Дошка
Завдання № 4 (підручник, с. 121) - виконується з коментарем.
Знайди пропущені числа Слайд 7
Визначаємо, який доданок невідомий; користуємось правилом знаходження невідомого доданка.
50+ =53 60+ =65
20+ =27 41+ =45
40+ =48 25+ = 30
Фізкультхвилинка для очей
4.Формування уміння розв’язувати задачі. Слайд 8
Ціна іграшкової машинки 40 грн. Петрик дав касирові купюру 50 грн.
Скільки грн решти отримав Петрик від касира?
5. Завдання № 4 (робота в зошиті) – виконується самостійно.
6. Розвиток логічного мислення.
Із цифр 4 , 3 , 0 складіть можливі двоцифрові числа.
[Відповідь: 43, 40, 34, 30.]
IV. РЕФЛЕКСІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Чи задовлені ви своєю роботою на уроці?
Що виходило добре?
Про що ви розкжете дома мамі ?