Додаємо і віднімаємо на основі складу чисел першої сотні.
Мета:формувати вміння додавання до круглого числа окремих одиниць,віднімання від двоцифрового числа його десятків або одиниць; формувати вміння виконувати додавання і віднімання на основі десяткового складу числа; розв’язувати задачі; закріплювати правила знаходження невідомого компонента арифметичних дій додавання і віднімання; формувати вміння обчислювати значення виразів у кілька дій,виконувати дії з круглими числами.
Обладнання: мультимедійний комплек
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Форма проведення уроку: урок-казка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
(Створення позитивного психологічного клімату классу).
Слайд 2
1. Привітання
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Я по засіку метений,
Я із борошна спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Той від тебе втечу.
Слайд 3
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
Слайд 4
1∙ КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
Робота у зошитах. Слайд 5
- Лежить Колобок на вікні, зірки рахує і мріє потрапити до них, а на якій техніці можна потрапити високо в небо, ближче до зірок?
- Так, на ракеті. Допоможемо Колобку?!
Для роботи об’єднаємось в пари
3. Робота в парах з танграмом.
Мріяв, мріяв Колобок і не помітив як настав ранок і сонечко засіяло на небі. Сонячні промінчики розбудили Колобка він стрибнув з вікна і помандрував у ліс.
Завдання на яблучках:
Назвати сусідів чисел ___45___, ___80 ___, __25__, ___39___, ___99___
5. Гра «Дощик на квіти» (біля дошки)
Але тут насунули хмари, закрили Сонечко і пустився дощик. А Колобок боїться намокнути, бо ж він із тіста. Нам треба розігнати крапельки і розподілити їх на квіточки. І знову Колобку не обійтися без нашої допомоги.
Хто любить морквину
І стрибає спритно,
Псує в городі грядки,
Утікає без оглядки?
Слайд 6
Працюємо в парах «Лего-майстер» Слайд 7 - 8
- Вам потрібно обчислити приклади, які написані на будиночку. Ви накриваєте приклад тою цеглинкою, яка під номером, який відповідає вашій відповіді (На дошку вішаю колір цеглинки, і її номер). Дістаємо цеглинки, розкладаємо по одній в ряд
Мандруємо далі. Кого ж тепер зустрінемо.
Слайд 9
Вовк до школи не ходив,
Вовк уроки не учив,
Не читав і не писав
І по нотах не співав.
Тож нічого він не знав.
Робота колективно. Слайд 10
Відпочинок Руханка з лего Слайд 11
Кубик лего не простий,
Він маленький, чарівний.
Ось цеглиночку до рук візьмемо,
На голівку покладемо.
І присядемо гарненько,
Щоб не впала, потихеньку.
Обережненько встаємо.
Знов цеглинку до рук візьмемо,
На підлогу покладемо
І по колу всі вирушаємо.
Біля іншої зупинка.
Знов до рук візьму цеглинку.
Між долоньками стискаємо
І навколо повертаємо.
З нею весело стрибати,
А ще в схованки пограти
І малюнок малювати,
Щоб другу подарувати.
Ми цеглинку з рук візьмемо,
І на місце покладемо.
Взимку ляже спати
Дядько волохатий,
Лиш тоді устане
Як весна настане. (ведмідь)
Слайд 12
Ведмідь нам приготував теж цікаві завдання.
9. Кубування
Замінити дециметри сантиметрами
Слайд 13
10. Гра «Математична піца» Математика самостійно
Молодці, діти, допомогли залишитися цілим Колобку Слайд 14
VІ. Рефлексія Слайд 15