Тема: Закріплення знань про склад чисел 1-5. Знаки «>», «<», «=».
Мета: закріпити знання учнів про склад чисел 1-5; формувати вміння порівнювати за кількістю групи предметів і відповідні числа; ознайомити зі знаками «>», «<», «=»; учити читати записи із цими знаками; розвивати логічне мислення та вміння обґрунтовувати свою думку; виховувати самостійність
Обладнання: демонстраційний матеріал; предметні картинки.
ХІД УРОКУ
І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Склад чисел 1-5.
2. Порівняння чисел.
Послухайте казку. Якось засперечалися між собою Одиниця і Двійка.
Одиниця каже: «Я важливіша, бо я перша!»
А Двійка відповідає: «Ні, я важливіша, бо я більша!»
А як ви, діти, гадаєте, хто з них важливіший? (Обидві важливі, але двійка дійсно позначає більше число.)
3. Ознайомлення з позначенням понять більше і менше, дорівнює. Учитель демонструє знаки «>» і «<».
Знаки «більше» й «менше» —
Ніби близнюки.
«Більше» — стрілка вправо,
«Менше» — навпаки.
Як запам’ятати нам
Знаки «більше» й «менше»?
Гострячок направлений
В те число, що менше!
3. Читання записів.
1 < 2
2 > 1
1 = 1
2 = 2
4. Робота в зошиті.
Сів один папуга на гілочку.
Зараз він заграє в сопілочку.
А праворуч — двоє на гілці.
В кожного з папуг — по сопілці.
Хто з музик гучніше заграє —
Зліва чи праворуч, хто знає?
(2 > 1.)
5. Виконання завдань 1—3 на с. 15 підручника.
III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Віршоване завдання на порівняння чисел (демонструється на набірному полотні або за допомогою імітуючих рухів).
На подвір’ї Галя й Віра
Квіти поливали,
А Юрко та Петрик
Грались у м’яча.
Горобці на гілці
Думали-гадали,
Кого було більше —
Хлопців чи дівчат?
(Порівну, 2 = 2.)
— Як ви дізналися, що хлопців і дівчат було порівну? (Галя й Віра — дві дівчинки, Юрко й Петрик — двоє хлопців, 2 = 2.)
2. Виконання завдання в робочому зошиті. Написання цифр 1 і 2, порівняння чисел.
1 < 2 1 = 1 2 > 1
2 = 2
3. Самостійна робота (виконання завдань 4 на с. 6, 4 на с. 7 зошита).
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
1. Читання записів.
— З якими знаками ми сьогодні познайомилися?
1 < 2 1 = 1 2 > 1
2 = 2