Матеріал до уроків виробничого навчання з теми: «Приготування тортів»
Мусовий торт – один з найпопулярніших трендів сучасного кондитерського світу.
Цей європейський десерт підкорює не тільки ефектною зовнішністю, але і незвичайним поєднанням текстур і безмежністю смакових варіацій.
Це той випадок, коли кожен кондитер може проявити свою фантазію. Але для того, щоб навчитися готувати такий десерт, необхідні базові знання, якими ми поділимося з вами прямо зараз.
Отже, мусовий торт, в ідеалі повинен складатися з кількох важливих шарів (знизу-вгору):
Також в якості окремого шару може включатися хрусткий шар, або крамбл
• Дакуаз (від франц. Dacquoise) – це вид бісквіта на основі збитих білків і з будь-якого горіхового борошна, з мінімальним додаванням пшеничного борошна. Найчастіше його роблять з мигдального, фундучного борошна або борошна з волоського горіха. Також в цей бісквіт можна додавати шоколадну крихту
• Брауні – вологий бісквіт з додаванням шоколаду, яєць, вершкового масла і мінімальною кількістю пшеничного борошна.
При використанні в мусових тортах часто в нього додають шматочки фруктів або ягід.
• Бісквіт Джоконда – названий на честь знаменитої Мона Лізи – це французький мигдальний повітряний бісквіт, що містить мінімум борошна, служить основою для знаменитого торта Опера.
• Шаблі (від франц. Sablé) – класичне рубане французьке пісочне тісто, зроблене з олійної і борошняний крихти, цукру, яйця і невеликої кількості солі. Також в нього може додаватися горіхове борошно.
• Спонж-бісквіт – пористий бісквіт, схожий на мох, використовується для декору торта.
.
Начинка:
Начинкою може бути фруктове або ягідне кулі, конфі, курд чи компот. Начинку виливають в кільце, яке приблизно на 2 см. менше діаметра форми для торта, і заморожують в морозилці (шокері). Кільце має бути попередньо обтягнуте харчовою плівкою.
Начинка – сама фантазійна частина торта, але і найнебезпечніша! Треба уважно поєднувати смаки і бути впевнені, що обраний фрукт або ягода відмінно підійде до обраному типу мусу і основи торта. У начинці бажано використовувати 1-2 і максимум 3 види фруктів або ягід – так влаштовані наші рецептори, більш складні поєднання навряд чи будуть розпізнані і зрозумілі
Найпопулярніші начинки в мусових тортах:
Найбільш успішні і популярні смакові поєднання в начинках:
Покриття тортів .
Для цього використовують підготовлену напередодні дзеркальну глазур або велюр.
Дзеркальна глазур наноситься при певній робочій температурі. Залежно від типу глазурі температура різна, але зазвичай вона складає 32-35 ° С. Торт виймається з форми, встановлюється на підставку, наприклад, перевернутий стакан від блендера, який, в свою чергу, встановлюється на тарілку або деко, обтягнутий харчовою плівкою. Глазур виливається на торт швидким і впевненим рухом по колу. Надлишки глазурі з плоскої поверхні форми скидаються довгим і плоским кондитерським шпателем. Даємо глазурі стекти і після прибираємо надлишки по нижньому краю торта, зрізуючи або підвертаючи їх всередину за допомогою невеликого ножа або шпателя. Тепер за допомогою двох шпателів або шпателя і ножа акуратно переносимо торт на підкладку.
Для покриття тортів велюром необхідний фарборозпилювач.
Для велюру змішується розтоплений шоколад і какао-масло в пропорції 1: 1 і пробивається блендером з додаванням жиророзчинного барвника
Мусові торти