Додатковий матеріал «Вплив велоспорту на організм людини»

Про матеріал
Додатковий матеріал «Вплив велоспорту на організм людини» можна використовувати як домашнє завдання, для ознайомлення дітей з велоспортом, та його впливом на організм людини, або ж як додатковий матеріал на уроці.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Вплив велоспорту на організм людини»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                               

Які групи м’язів задіяні під час їзди

     Під час їзди на велосипеді у спортсменів добре розвиваються м’язи ніг та верхньої частини тулуба. Початківців дуже часто цікавить питання, яка ж частина тіла більше всього задіяна під час їзди на велосипеді, та які групи м’язів задіяні під час їзди.

    Сідничні м’язи.
Під час їзди на велосипеді ця група м’язів працює в парі з квадріцепсами (чотириглавий м'яз ніг). Окрім цього сідниці допомагають втримувати рівновагу під час їзди.

 

     Черевні м’язи.

Для правильної та ефективної їзди на велосипеді потрібно мати добре натреновані м’язи преса. Утримання спини і тіла в прямому положенні та нахили всього тіла вперед – це і є основною задачею людського преса. Маючи добре натреновані м’язи преса, Ви значно полегшуєте собі їзду на велосипеді.

      Верхня частина ніг.
Тут іде мова про біцепс і чотириглаві м'язи ніг стегна. Під час їзди дана група м’язів працює приблизно рівномірно, але більша частина навантаження іде на квадріцепси. Дуже часто після складних тренувань чи поїздок на дальні дистанції болить саме верхня частина ніг.

    Нижня частина ніг.
Під час їзди працюють також і литкові м’язи. Вони вступають в дію тоді, коли стопа ноги витягується при натисканні на педалі велосипеда. Окрім литкових м’язів, під час цих рухів вступають в дію і підколінні сухожильні м'язи.

     М’яз, що відповідає за згинання стегна.

Він знаходиться в районі паха і виконує функцію згинання ноги в колінному суглобі та розгинання стегна. Важливо відмітити те, що цей м’яз є дуже вразливим і його легко можна травмувати. Тому, якщо під час їзди ви відчуєте будь-який біль в цій області, потрібно негайно припинити тренування, оскільки це  може закінчитись розтягненням або розривом м’яза.

      Плечі та руки.
Як правило, велосипедисти мають рель’єфні та сильні м’язи ніг та сідниць. Це пов’язно з тим, що верхня частина тіла спортсмена практично не використовується під час їзди. Але плечі та руки задіяні під час поворотів керма, при підйомах на гору та при утриманні велосипеду під час екстремальних спусків по гірським трасам з перешкодами. Натренувати руки безпосередньо їздою на велосипеді  неможливо, максимум чого можна очікувати – це підтримання м’язів в нормальному тонусі.

     Слід зазначити, що перераховані групи м’язів працюють як під час їзди на велосипеді, так і в тренажерному залі, займаючись на велотренажері. Але, крутячі педалі на велосипедному тренажері, Вам не потрібно постійно тримати рівновагу, повертати кермо, спускатись чи підійматись по гірським трасам чи їздити по піску, тому, деякі групи м’язів, які відповідають за ці дії, розвиватись не будуть. 

 

Користь велосипеда для організму

1. Коли дитина крутить педалі, одночасно працюють його нервова і кровоносна системи. При цьому зміцнюються судини і м'язи серця. Підвищується загальна витривалість організму. Дитина починає себе краще почувати, менше втомлюватися.

2. При тривалих велосипедних поїздках ми змушуємо наші легені працювати в повну силу. Кров, при цьому, збагачується киснем, який надходить до клітин головного мозку і інших життєво важливих органів. Кожен орган починає краще функціонувати, в тому числі і головний мозок, прискорюється регенерація тканин.

3. Дитина стає витривалим, напружуються основні групи м'язів - рук, ніг, спини. Починає поліпшуватися його координація.

4. Також, позитивне значення надає їзда на велосипеді на зір. Під час їзди на велосипеді погляд фокусується на об'єктах, що знаходяться на різній відстані від дитини. Завдяки цьому зміцнюються м'язи очей, відбувається профілактика захворювань зору.

5. Велоспорт зміцнює імунітет. Діти, які регулярно займаються їздою, рідше хворіють на простудні захворювання.

6. Під час їзди на велосипеді тренується вестибулярний апарат, який відповідає за орієнтування і положення організму дитини в просторі.

7. Велосипедні прогулянки надають неоціненний вплив на загальний емоційний стан людини. У людини під час їзди відступають нав'язливі думки і проблеми, при цьому поліпшується настрій і загальне самопочуття. Ми отримуємо величезний заряд бадьорості. Що сприяє зміцненню нервової системи.

 

Протипоказання до катання на велосипеді

 

https://sites.google.com/a/kubg.edu.ua/velosport/_/rsrc/1412846314453/protipokazanna-do-katanna-na-velosipedi/velo-zaglush.jpg?height=300&width=400До протипоказань використання велосипеда належать такі хвороби:

 

- порушення координації;

- серйозні захворювання серцево-судинної системи;

- ураження судин головного мозку (слід проконсультуватися з лікарем);

- ламкість кісток;

- захворюваннях хрящової і суглобової тканини.

 

Шкідливість велосипеда

 

       Велосипед може бути шкідливим для колін. Якщо Ви тільки починаєте освоювати велосипед, не варто відразу влаштовувати заїзди на кілька десятків кілометрів, дайте час організму адаптуватися до нового виду навантажень. В іншому випадку можливий негативний вплив поїздок на стан колінних суглобів і не тільки. Будь-яке фізичне навантаження вимагає поступовості, це відноситься і до велоспорту.

 

Ми рекомендуємо вам перед тим, як сісти на велосипед, хвилин 5-10 розім'яти колінні суглоби, присісти кілька разів, пострибати, розім'яти ліктьові суглоби. Ці процедури допоможуть знизити негативний вплив від їзди на колінний і ліктьовий суглоби. У продажу є і спеціальні накладки для велосипедистів, покликані також знизити навантаження на дані суглоби. Шкідливість велосипеда на серце не доведена.

Дозоване і регулярне катання на велосипеді позначиться на серцево-судинній системі тільки з кращого боку. Щоб виключити захворювання травної системи, не варто сідати на велосипед після щільного прийняття їжі.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Пітько Лариса Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 березня 2023
Переглядів
424
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку