Урок математики в 2 класі за підручником Н. Листопад
Тема: Доповнення чисел до 10. Додавання двоцифрових чисел виду 26 + 4. Розв’язування задач. Визначення часу за годинником
Мета: Виробляти в учнів навички і вміння застосовувати загальний прийом додавання двоцифрових чисел до випадку 26+4; працювати над розв’язанням задач на дві дії.
Розвивати обчислювальні навички, мислення.
Виховувати патріотичні почуття.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: лего цеглинки, картки для роботи у парі, групі та самостійної роботи, годинники, презентація до уроку, відео фізкультхвилинок,
Хід уроку.
1.Організація класу
Ми веселий, дружний клас
Гарний настрій у всіх нас.
Будем разом працювати
Математику вивчати
Працювати починаємо.
Працюємо наполегливо,
Швидко, старанно
Щоб жодна хвилина
не втратилась марно
2.Повідомлення теми уроку.
2.1.Завдання 1
Розмістіть числа в порядку зростання, отримаєте слово. Прочитайте
р к У ї а а н
26 21 7 60 39 80 75
у |
к |
р |
а |
ї |
н |
а |
5 |
21 |
26 |
36 |
60 |
71 |
80 |
Що ви знаєте про Україну?(розповіді учнів)
Якою хочете бачити Україну?( Сильною, багатою, квітучою, відважною…
2.2.Наша слава – Українська держава
Якою я бачу Україну в майбутньому?
Я народилася в Україні. Це моя Батьківщина, яку дуже люблю, з якою тісно пов'язане моє життя, життя моїх рідних ,друзів. Моя сім'я щиро переживає за все, що відбувається в нашій державі і часто замислюємося, що можемо зробити для процвітання нашої Батьківщини вже сьогодні
Я вірю, що Україна стане могутньою державою, яка піклується про громадян. В нас для цього є все : родюча земля та добрі люди. Треба їм лише дати надію на справедливість.
Але милість розпочинається в серці кожного з нас. Тому розпочати пропоную з себе і усіх бажаючих величі для своєї країни.
Отже, будемо працювати на уроці гарно. А прислів”я, які будемо використовувати під час уроку допоможуть нам бути уважними,старанними, кмітливими, відважними
2.3.Перемагай труднощі розумом , а небезпеку досвідом
у |
к |
р |
а |
ї |
н |
а |
5 |
21 |
26 |
36 |
60 |
71 |
80 |
Назвати зайве число в даному рядку
Розкласти числа на розрядні доданки.в
60 , 80 – Які це числа
2.4.Аактуалізація опорних знань)
Математична розминка
Від перестановки доданків...(сума не змінюється).
Щоб знайти суму, треба ... (+)
Щоб знайти різницю, треба ... (-)
Всього– це ... (+)
Залишилося – це ... (-) Одиниці часу: це
9 збільшити на 2, 8 збільшити на 4
14 зменшити на 5, 18 зм. на 10
2.6.Задача(усно)
Марійка купила зошитів на 65 грн, а Світланка на 43 грн.
У кого з дівчаток покупка дорожча?
На скільки гривень дорожча?
3.Каліграфічна хвилинка
Учні. Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу,
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Вчитель: А яке сьогодні число?
Учень: 21 листопада
Презентація числа
Вправа,,Гронування’’
Число 21
Що ви знаєте про це число?
Скільки десятків, одиниць?
Попереднє …
Наступне….
Зменшити дане число на 11
4.Математичний диктант(записують тільки результати відповідей)
Перевіряємо математичний диктант
9 19 99 9 29 79 9 19 69
Що спільного у прикладах кожного стовпчика?
Чим приклади відрізняються?
Як змінювалася від цього відповідь
5.Підготовка до вивчення нового виду додавання
6.Вивчення нового матеріалу
Додавання виду 26+4.
Мудрість перемагає силу.
Вважається, що мудрі люди дуже розумні
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися додавати приклади виду 26+4; розв’язувати задачі на дві дії і разом
6.1.Розкласти двоцифрове число на розрядні доданки 26 + 4 26 = 20+6
Гра з лего. Вибрати і обчислити тільки ті вирази, які в результаті суми отримаємо кругле число
6.2..Закріпленнч вивченого нової теми(обчислити тільки ті вирази , які будуть результатом круглих чисел)
6.3.Самостійна робота
б)Розв’язування прикладів №347.
Вправа «Мікрофон».
Розумнички. Ви дуже гарно попрацювали. А зараз ми з вами трішечки відпочинемо.
7.Фізхвилинка Патріотична руханка
Де відвага, там і перемога (Бути сміливими, упевненими у собі, прагнення долати свої страхи, не боятися відстоювати власну точку зору) .
Розвязування задач Задача №348
Задача № 349
Робота в парах.
Для перемоги треба діяти(Виховувати упевненість у собі, прагнення долати свої страхи, не боятися відстоювати власну точку зор)у
9.Визначення часу за годинником
9.1.(Визначити співвідношення між одиницями часу за таблицею)
9.2. № 350 (визначення часу за годинником)
10.Підсумок.
Яке завдання для вас було цікавим, найбільше сподобалось?
Я вірю,шо Україна в майбутньому стане сильною державою.
1