Тема. Додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток. Креслення відрізків. Пряма і обернена задача.
Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися – само організовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі;
предметних компетентностей: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 2 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; формувати вміння складати і розв’язувати обернені задачі, використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням інтерактивних технологій, мультимедійної презентації.
Обладнання: предметні малюнки, «каштанові мішечки», сольовий мішечок (15х15 см, усередині – йодована сіль), мікрофон, таблички для усної лічби, мультимедійна презентація (Педагогічний програмний засіб освітньої галузі «Математика» 2 клас, керівник проекту Крук Тарас); підручник (Математика: підруч. для 2 кл. загальноосвіт.навч.закл./Ф.М.Рівкінд, Л.В.Оляницька. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012.)
Хід уроку
І. Організаційний момент
- «Доброго ранку», - мовим за звичаєм.
Здоров’я доброго кожному зичимо.
Спочатку – краса, а потім – сила.
Девіз уроку:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – правильно!
Пишемо – гарно!
ІІ. Повідомлення теми уроку
Очікувані результати
Метод «Мікрофон»
В уявний мікрофон діти висловлюють свої побажання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Математична розминка
Усний рахунок
Відповіді діти показують за допомогою карток.
Уставте такі числа, щоб рівності стали істинними.
10 = 8 + 10 = 6 + 15 - = 10 18 - = 10
10 = 7 + 10 = 9 + 11 - = 10 12 - = 10
У кожному рядку знайдіть «зайве» число.
81 83 28 88 89
15 85 50 95 35
Гра «Хто швидше долетить до Місяця» ( за завданням вправи 118, с.24)
Вправи для покращення зору
Робота в зошитах
Каліграфічна хвилинка (з мішечком на голові)
Математичний диктант
37 – 15 + 11 – 3 + 66
12 – 10 - 2 + 32 -12
1 м = дм 100 см = м
Оздоровча технологія «Чобіток Миколайчика»
Учні обережно передають один одному «чобіток Миколайчика» (використовується один капчик на пару учнів). Ноги підняті на 10 см над підлогою. Передають «чобіток» так, щоб він не впав на підлогу. Під час виконання вправи напружуються м’язи живота, знімається втома ніг.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником (с.24-25)
Робота в групах
Повторення правил роботи в групах. Діти об’єднуються в групи за емблемами.
У групах працюють «контролери».
Кожне з чисел учні доповнюють до 10.
Колективне опрацювання нового матеріалу
Мультимедійна презентація
Фізкультхвилинка
А тепер всі дружно встали.
Будемо робити вправи:
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись!
Покрутились, повертілись,
Пострибали, пострибали,
Раз – присіли, другий – встали,
І за парти посідали.
Розв’язування задач
Робота над оберненою задачею проводиться аналогічно.
Креслення відрізків (завдання 122)
Самостійне виконання завдання. Учитель перевіряє.
Хто накреслив – присідає і встає.
V. Закріплення матеріалу
Гра «Естафета»
11 – 2 – 4 9 + 2 – 1
14 – 4 + 2 10 – 3 – 7
14 – 10 + 6 15 – 5 – 5
39 – 30 + 2 45 – 34 – 2
Творча робота над задачею. Робота в групах
Хлопчик поклав у пенал 2 олівці, їх стало 11. Скільки олівців було спочатку?
Складіть і розв’яжіть обернену задачу.
Оздоровча технологія «Масажні м’ячики»
Розв’язування логічних завдань
VI. Підсумок уроку
Рефлексія
Оцінювання учнів.
VII. Домашнє завдання
Виконати завдання 123, 124, с.25.