Важливим завданням вчителя є виявлення і розвиток здібностей і навчальних можливостей кожного учня. Цього можна досягти впровадженням різних форм навчання. Однією з таких форм є нетрадиційні уроки, які активізують діяльність учнів, зацікавлюють їх, розвивають здібності і нахили, самостійність у діях і мисленні, сприяють розвитку творчості, виявленню індивідуальних особливостей. Саме тому я пропоную один із таких уроків, який може бути використаний для роботи з учнями у 5 класі.
Тема. Додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками
Мета:
навчальна: удосконалити вміння і навички додавати і віднімати дроби з однаковими знаменниками, додавати мішані числа;
розвивальна: розвивати обчислювальні навички,вміння працювати в команді;
виховна: виховувати відповідальність, наполегливість, інтерес до математики.
Тип уроку: вдосконалення знань і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Перевірити готовність класу до уроку, налаштувати їх на роботу.
Якщо хочеш досягнути у житті своїх вершин,
Математику збагнути мусиш тонко, до глибин.
Калькулятор і комп’ютер – хто сьогодні їх не зна?
Та над ними взяти гору може світла голова.
І. Хід гри.
Клас поділено на три команди (по рядам)
І конкурс. Домашнє завдання.
Консультанти кожної команди доповідають про виконанні домашнього завдання.
Відповіді перевіряємо всім класом.
Правильні відповіді – 1 бал.
ІІ конкурс. Розминка.
Запитання по темі « Звичайні дроби» кожній команді по 7 запитань.
Правильна відповідь – 1 бал
ІІІ конкурс. Хто швидше?
Учитель дає завдання кожній команді. Учні по черзі розв’язують приклади на дошці.
Правильна відповідь – 1 бал, хто перший закінчить +2бали, другий +1бал.
ІV конкурс. Хто кмітливіший?
Правильна відповідь – 1 бал
V конкурс. Капітани
Капітани команд отримують завдання і розв’язують їх на дошці. Команди теж отримують ці завдання і розв’язують їх у зошиті.
Правильна відповідь – 1 бал, хто перший закінчить +2бала, другий +1 бал.
VІ конкурс Веселих
Учитель читає задачі – жарти. Відповідає той, хто першим підняв руку.
Правильна відповідь – 1 бал
VІ І. Підведення підсумків.
Команди підраховують свої бали, виграє та, у якої більше балів,на другому – у кого другий результат, на третьому – третій.
Команди отримують оцінки відповідно до результатів.
VІ ІІ. Домашнє завдання.