Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками.

Про матеріал
Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками. Відкритий урок з математики для учнів 6 го класу
Перегляд файлу

Вчитель: Михалко Ольга Іванівна 

Дата: 15.02.2019 ТЕМА : Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками.

 

МЕТА: удосконалити вміння додавати і віднімати дроби з однаковими знаменниками; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки; активізувати інтелектуальну діяльність учнів; виховувати інтерес до предмету  Завдання: навчальні:

o    закріпити поняття правильного і неправильного звичайного дробу;

o    закріпити уміння і навички учнів додавати та віднімати дроби з

однаковими знаменниками; розвивальні: oрозвивати увагу, мислення, пам’ять, культуру математичного

мовлення; oвміння спілкуватись, аналізувати ситуацію, допомагати іншим; oвміння логічно мислити;

o    вміння застосовувати набуті знання у життєвих ситуаціях;

o    продовжити розвивати загально навчальні навички (ведення зошита, організація роботи, робота з роздавальним матеріалом, застосування теоретичних знань для виконання завдань тощо);

o    imageвиховувати уважність, кмітливість, акуратність,         працьовитість,     самостійність, дисциплінованість, самокритичність.

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань.

 

Тип уроку: розв’язування вправ. Хід уроку І. Організаційний етап. 

1.   Перевірка готовності учнів до уроку, привітання учнів.

 

 Сьогодні ми на уроці будемо розв’язувати різноманітні задачі на звичайні дроби,подібне ми вже робили,тому ви легко справитесь з завданнями.

Отже, ми  починаємо урок, а на уроці ми…

Уважні. Активні. Розумні. Організовані. Кмітливі. Працьовиті

2.   Мотивація.

Тарас Шевченко із 47 років життя 10 був у засланні,                 

24 роки – кріпаком і лише 13 років – на волі.  

Задача. Порахувати, яку частину  свого життя Т.Г.Шевченко провів на волі,у засланні,у кріпацтві.  

А які знання ми з вами зараз застосували? 

Знання про звичайні дроби. Я думаю, що ви ще раз переконалися, що знати все про звичайні дроби дуже корисно.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.     Перевірка домашнього завдання.

2.     Клас грає в мікрофон.

 

Мікрофон

1.   imageДля чого використовують звичайні  дроби?

2.   Що показує знаменник дробу?                                            

3.   Що показує чисельник дробу?

4.   Який дріб називається

правильним?                           

5.   Який дріб називається неправильним?

6.   Як уявити натуральне число 7 у вигляді дробу?

7.   Який знак заміняє риска дробу?

8.   Як порівняти правильний і неправильний дріб? 9. Як порівняти правильний і неправильний дріб з одиницею?

 

10. Нагадайте правило додавання дробів з однаковими знаменниками. 

Щоб знайти суму двох дробів з однаковими знаменниками, треба:

1)  спільний знаменник записати в знаменнику суми;

2)  додати чисельники і результат записати в чисельнику суми.

                                                                                               𝑎      𝑏      𝑎 + 𝑏

image                                                                                                    +     =           

                                                                                               𝑐      𝑐           𝑐

- Нагадайте правило віднімання дробів з однаковими знаменниками. 

Правило віднімання дробів з однаковими знаменниками.

Щоб знайти різницю двох дробів з однаковими знаменниками, треба:

1)  спільний знаменник записати в знаменнику різниці;

2)  від чисельника зменшуваного відняти чисельник від`ємника і результат записати в чисельнику різниці.

                                                                                                  𝑎      𝑏       𝑎 − 𝑏

image                                                                                                       −     =           

                                                                                                  𝑐      𝑐           𝑐

ІІІ. Розв’язування задач.

1.     «Знайдіть помилку»

    image 

2.     Гра «Магічний квадрат». Усно.

3.     Гра «Магічний квадрат» письмово у зошиті.   

Візьміть олівці і перевірте відповіді. Підніміть руку у кого немає помилок.               

image 

Фізкультхвилинка.

правильний дріб – руки вгору; неправильний дріб – 1 раз присідаємо.

 

4.     Розв'язання задачі усім класом.

а) Першого дня Катруся прочитала image книжки, другого дня на image більше, ніж першого дня, а третього дня на image менше, ніж першого і другого днів разом. Яку частину книжки прочитала Катруся третього дня?

 

     

б) Першого дня туристи пройшли image шляху, другого дня на image менше, ніж

першого дня, а третього дня на image  більше, ніж першого і другого днів разом. Яку частину шляху туристи пройшли третього дня?

5.     Розв′язати рівняння:    а) image + х= image;   б)  image - х= image.

 

Історична цікавинка  

imageМатематики стародавнього Єгипту замість звичних для нас знаків «+» і « -» використовували знаки «           » і «    » (ноги, що йдуть).  І зараз ви можете дізнатися, яку із дій позначили цими знаками:

image image   image  =  image                         image  image image = image.

 

Інтелектуальна розминка Скласти дріб по картинках.

 

          ІV. Рефлексія.                                                                               

Що вам найбільше сподобалося на сьогоднішньому уроці? 

  На уроці я…

  Дізнався…

  Навчився…

  Зрозумів…

  Не вмів, а тепер умію…

 

Діти, як ви думаєте: що важливіше – Що ви про себе думаєте чи що про вас думають інші люди?

Один з відомих письменників сказав, що людину можна оцінювати дробом, чисельник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а знаменник те хороше, що про цю людину думають інші.  То ж бажаю вам щоб дріб у кожного з вас  був завжди  правильним.  

V. Підсумок уроку  

Тестові завдання:

 

12 5 3

1.     imageВиконайте дії: − − : 13 13 13

1)    0; 2) image ; 3) image; 4) image .

2.     Розв'яжіть рівняння хimage=image , imageх=image і знайдіть суму їх коренів:

1)    image ; 2) image ; 3) image ; 4) image .

3.     Яке з поданих чисел задовольняє нерівність хimageimage?

1)    image; 2) image ; 3) image ; 4) image . 

 

image 

V. Домашнє завдання                                                                      

Повторити  §§ 25 – 27 Розв’язати №757, №758.

Додатково розв’язати № 756.

 

 

pdf
Додано
21 червня
Переглядів
31
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку