Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками.

Про матеріал
Мета:  навчальна:сформувати вміння додавати і віднімати дроби з різними знаменниками, а також практичні вміння застосовувати набуті знання до розв’язування вправ;  розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використання часу, індивідуальні здібності учнів;  виховна: виховувати старанність, охайність ведення записів, культуру математичної мови, позитивне ставлення до навчання, інтерес до математики.
Перегляд файлу

 

 Тема:    Додавання і віднімання дробів з різними знаменниками.

 Мета:

  • навчальна:сформувати вміння додавати і віднімати дроби з різними знаменниками, а також практичні вміння застосовувати набуті знання до розв’язування вправ; 

 

  • розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку, кмітливість, навички творчої роботи, комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального використання часу, індивідуальні здібності учнів;

 

  • виховна: виховувати старанність, охайність ведення записів, культуру математичної мови, позитивне ставлення до навчання, інтерес до математики.

 

Тип уроку:  удосконалення вмінь та навичок.

 

   I .Організаційний етап (1 хв.)

 

    Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Щоб досягти успіху під час уроку потрібно:

 

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати. 

 

II.Перевірка домашнього завдання:звітують консультанти.

Чи є запитання до домашніх вправ?

Домашнє завдання на наступний урок: п.10,11,№262,264,268,270(повтор) .  

ІІI .Повідомлення теми та мети уроку.

IV.Мотивація навчальної діяльності учнів.

  Запитання до учнів:

Чи необхідні у житті знання з цієї теми?  Відповіді обґрунтуйте.                 

 

         Для введення цих чисел

                    Вагомі є причини:

                    Вимірювати треба

                    Нам різні величини,

                    У прикладах, в задачі

                    Ділити без остачі –

                    Допомогти готові

                    Тут числа нам…(дробові). 

 V. Актуалізація опорних знань

        1.Інтелектуальна  розминка .       

 

 

  • 1. Число, записане під рискою дробу
  •  2. Ділення чисельника і знаменника дробу  на їх спільний дільник
  • 3. Дробову риску можна розуміти,   як знак…
  • 4.   3,85741≈ 3,86 Яка дія виконана?
  • 5.   Результат додавання .
  • 6.   Числа, зображені двома натуральними числами, відокремленими горизонтальною рискою.
  • 7.Як називається дана властивість  (a + b) + c = a + (b + c) ?

 

«Кенгуру» - так називається Міжнародний математичний конкурс, в якому ми кожного року беремо участь. А чи знаєте ви коли  в Україні вперше він був проведений?

     Історія конкурсу   .

    2.    Кластер <<  Звичайні дроби   >> 

    3.    Виконання усних вправ:               

    

 

 

VI. Удосконалення знань,   умінь,   навичок.

 

1.Знайдіть значення виразу і ви дізнаєтеся швидкість  бігу кенгуру:

(23 -4 )+(40 -10)         

2.Розв’язати рівняння:   №261 (1;2)

1-на дошці учень   :   

2-в парах (   перевірка на екрані )           

   -  ( Х+7)=2  ;

 

Х+7=10 -2    ;

 

Х+7=7  ;

 

Х=7  -7  ;

 

 Х= .

 

  

3.Розв’язати задачу №  267.

Схема на дошці.       

 

1)35 -24 =11 (КМ)-ЗА ТРЕТЮ ГОД;

 

2)23 -11 =12 (КМ)-ЗА ДРУГУ ГОД;

 

3)24 -12=11(КМ)-ЗА ПЕРШУ ГОД.    

4.Знайдіть усі натуральні значення х,при яких є правильною нерівність:                                                    

<.                        А)9,10,11,12,13,14

<<.                           Б)8,9,10,11,12,13,14.

<.                       В)8,9,10,11,12,13,14,15.

                                         Г)9,10,11,12,13,14,15.         

 

4.Рзвязування завдання на творче застосування:

 

    

Інформація про кенгуру

5.Виконання тестових завдань.

          5)Розв’язати рівняння:                                5)Розв’язати рівняння:

                                                       

                                        

VII.Підсумок уроку 

 

     1.     Якщо ви були впевненими протягом уроку, то підніміть

 праву руку.

2.     Якщо ви працювали творчо, то підніміть ліву руку.

3.     Якщо вам було цікаво долати перешкоди,

 сплесніть у долоні.

   4.     Якщо ви щиро раді за свої успіхи та успіхи товаришів, покладіть руку на серце.

 5.     Якщо хочете йти разом до вершини знань, візьміть один одного за руки і підніміть їх угору.

 6.     Якщо вам було приємно співпрацювати посміхніться один одному і скажіть: «Дякую за співпрацю!».

               А я скажу вам: «Дякую за плідну співпрацю!».

 

VIII. Домашнє завдання: п.10,11,№262,264,268,270(повтор)  .

 

docx
Додано
20 листопада 2021
Переглядів
380
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку