Урок математики для учнів 5-х класів. Тема: "Додавання і віднімання мішаних чисел." Розв'язування вправ.
Мета уроку: Засвоїти алгоритми додавання і віднімання мішаних чисел. Удосконалити навички додавання і віднімання мішаних чисел: додавання мішаних чисел, якщо в дробовій частині одержано неправильний дріб; віднімання мішаного числа від натурального; віднімання мішаних чисел, якщо дробова частина зменьшуваного меньша ніж дробова частина від’ємника
1) Представит кожен доданок у вигляді суми цілої і дробовоїй частин. 2) Додати окремо цілі частини,а потім дробові частини додаеків. 3) Результат запиши у вигляді мішаного числа. 4) Подтвись на дробову частину результата, якщо дріб правильний, то відповідь залиш такиою. А якщо дріб неправильний, то виділи цілу частину і додай до цілої частини відповіді.
«Золоті́ воро́та» — головна брама стародавнього Києва, пам'ятка оборонної архітектури Київської Русі, одна із найдавніших датованих споруд Східної Європи, символ Києва. Свою назву одержали за аналогією із Золотими воротами в Константинополі (Царгороді) Історик Микола Закревський назвав Золоті ворота: «дорогоцінним залишком давньої величі й слави Києва».
У літописах закладини собору Софія Київська датуються 1017 або 1037 роком. Певно, що будівництво Софіївського собору велося в 20-30-і роки XI століття. Навколо Софійського собору - центральної споруди Ярославового міста - стояли кам'яні храми, боярські палаци, житла городян, а подвір'я митрополії було огороджено муром. До наших днів з XI століття збереглися лише собор Софія Київська і руїни Золотих воріт - парадного в'їзду в древній Київ. Стародавній Київ X-XIII ст. Макет, фрагмент. Місто Ярослава.
Храм був закладений Ярославом Мудрим. Його будівництво велося в 20-30-і роки XI століття. Навколо Софійського собору — центральної споруди Ярославового міста — стояли кам'яні храми, боярські палаци, житла городян, а подвір'я митрополії було огороджено муром. До наших днів з XI століття збереглися лише Софійський собор і руїни Золотих воріт- парадного в'їзду в древній Київ.
Пам'ятник гетьману Богдану Хмельницькому є найвідомішим пам'ятником Києва, своєрідним символом міста. Встановлений він на честь гетьмана Богдана Хмельницького, який увійшов в історію України як видатний полководець, державний діяч, що очолив повстання українського народу проти влади польської шляхти. Також відомий Богдан Хмельницький завдяки Переяславській Раді, яка зробила союзниками Московію та Україну.