додавання і віднімання мішаних чисел

Про матеріал
Мета уроку Навчальна: встановити загальні правила додавання і віднімання десяткових дробів, формувати вміння застосовувати ці знання на практиці. Продовжити роботу по формуванню стійкого інтересу до математики; розвивати навики самостійного отримання інформації, формувати уміння відбирати матеріал; активізувати пізнавальну діяльність учнів; сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей. Виховна: створити умови для відносин співпраці між учнями; формувати відчуття відповідальності за доручену роботу, уміння слухати і чути; прищеплювати вміння самостійно орієнтуватися в інформаційному просторі. Розвивальна: розвивати творчі здібності учнів (уяву, спостережливість, пам’ять, мислення);
Перегляд файлу

Математика

Тема уроку: Додавання і віднімання мішаних чисел

Мета уроку:

  • навчальна: домогтися засвоєння правил додавання і віднімання мішаних чисел, дробові частини яких мають однакові знаменники; сформувати вміння виконувати додавання і віднімання мішаних чисел;
  • розвивальна: формувати вміння аналізувати інформацію, міркувати за аналогією, бачити закономірності; розвивати увагу;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, наполегливість у досягненні мети, спостережливість, старанність, працьовитість;

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Обладнання та наочність: підручник, наочний та роздатковий матеріали.

                              Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

  1. Привітання вчителя і учнів.
  2. Організація готовності учнів до уроку, налаштування їх на роботу.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Перевірка завдання, заданого за підручником № 1084, 1090, 1096
  2. Відповісти на питання, що виникли у учнів під час виконання домашніх вправ.

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Діти сьогодні ми з вами розглянемо нову тему: «Додавання і віднімання мішаних чисел».
  • Метою сьогоднішнього уроку є: якомога найкраще засвоїти правила додавання і віднімання мішаних чисел; а також, ми з вами будемо виконувати завдання на обчислення дробів.

ІV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування

  1. Подайте у вигляді неправильного дробу числа:
  1. ;             2) ;           3) ;           4) .
  1. Виділіть цілу частину з неправильного дробу:
  1. ;            2) ;           3) ;               4) .
  1. Обчисліть суму:
  1. ;         2) ;           3) ;           4) .

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

  1. Правила додавання мішаних чисел: Шляхом застосування властивостей додавання чисел.
  2. Правила віднімання мішаних чисел.
  3. Приклади додавання і віднімання мішаних чисел.

Пояснення вчителя

Ви вже знаєте, як додавати і віднімати натуральні числа і дроби з однаковими знаменниками. Мішані числа також можна додавати і віднімати. Сьогодні на уроці ми розглянемо правила додавання і віднімання мішаних чисел, у яких дробові частини – дроби з однаковими знаменниками. З іншими випадками ви ознайомитесь у 6 класі.

 Розглянемо приклад.

Задача 2. Для пошиття сценічних костюмів для шкільного театру потрібно купити м тканини червоного кольору і м тканини білого кольору. Скільки всього метрів тканини потрібно купити?

Розв’язання:

Червона тканина – м           

Біла тканина – м

Тоді (м).

Відповідь: потрібно закупити м тканини.

Чи можна цим способом додавати три і більше мішаних числа? Так. Наприклад:

.

При додаванні мішаних чисел сума їх дробових частин може виявитися неправильним дробом. Тоді треба виділити в ньому цілу і дробову частину, а далі виконувати додавання за правилом додавання мішаних чисел. Наприклад:

Зверніть увагу:

При додаванні мішаних чисел, так само, як і при додаванні натуральних чисел, виконуються переставлений і сполучний закони додавання.

Підручник с 249 усно №1122, 1123.

Правило віднімання мішаних чисел

Ціла частина віднімається від цілої частини, а дробова частина віднімається від дробової частини

Цей метод можна використовувати, коли дробова частина зменшуваного більше, ніж дробова частина від’ємника. А як же виконувати віднімання, коли дробова частина зменшуваного менша? Наприклад:

Якщо уявити це у вигляді пирогів, то  один з цілих пирогів ми додатково поділимо на 6 частин. На малюнку це буде виглядати так

 

VІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Робота з підручником (§ 28).

Усно: № 1125, 1126.

Письмово: № 1127, 1130, 1131, 1333,

№ 1135, 1137, 1138, 1143.

Збірник с 56 №187, с 57 №198, с 58 №200, 201

VІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

  1. Підсумкова бесіда

Отже, давайте повторимо з вами правила додавання і віднімання мішаних чисел.

  • Щоб знайти суму двох мішаних чисел, треба?
  • Щоб знайти різницю двох мішаних чисел, треба?
  1. Оцінювання учнів

VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Завдання за підручником:  § 28, № 1136, 1144, збірник с 129 контрольна робота №6 (№3, №4). За бажанням можна виконати всю к.р.№6

 

 

1

 

docx
Додано
14 лютого 2022
Переглядів
456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку