Додавання і віднімання в межах 10

Про матеріал
Конспект уроку з математики у 1 класі Мета: вчити складати приклади на додавання за малюнками, записувати їх і розв’язувати, закріплювати вміння використовувати терміни «доданок», «сума». Розвивати логічне мислення, математичне мовлення. Виховувати уважність, старанність, інтерес до предмета та пізнавальний інтерес до підводного світу.
Перегляд файлу

Тема: Додавання і віднімання в межах 10

Мета: вчити складати приклади на додавання за малюнками, записувати їх і розв’язувати,  закріплювати вміння використовувати терміни «доданок», «сума». Розвивати логічне мислення, математичне мовлення. Виховувати уважність, старанність, інтерес до предмета та  пізнавальний інтерес до підводного світу.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Створення проблемної  ситуації.  Мотивація навчальної діяльності.

Продзвенів уже дзвінок

Починається урок.

Будемо навчатись гарно,

Швидко, весело і вправно.

Урок сьогодні пізнавальний та цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повертайтесь до гостей

І вітайтесь: «Добрий день!»,

А тепер зручно сідаємо

Наш урок розпочинаємо.

Зараз урок математики. Сьогодні до нас прийшло багато гостей, які хочуть подивитися, як ви за цей час подорослішали, чого навчилися, що вже вмієте робити. І ми із задоволенням це продемонструємо нашим гостям,  як учні нашого класу можуть працювати. А тому на уроці ми всі повинні бути: старанними, уважними, організованими та  кмітливими.

Так, щоб наша праця була успішною, слід дотримуватися певних правил. Пригадаємо їх.

1.  Правило піднятої руки.

2.  Активно і творчо працювати.

3.  Уважно слухати вчителя і  товаришів.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.  Відгадування загадки.

Серед хвиль майнули спини.

Діти, хто це? (Це дельфіни)

Вчені вважають, що дельфіни –  це одні із найрозумніших тварин у світі. Дельфіни вміють розмовляти між собою.

§  Дельфін приніс нам вправи для усного рахунку

Усний рахунок.

1) Гра «Числова доріжка»

§  Діти, ми  пограємо в гру «Числова доріжка». 10 7 9 5 3 6 2 4 8 1

§  Прочитайте числа у прямому порядку, у зворотньому порядку.

§  Назвіть число, попереднє до чисел 3; 7.

§  Назвіть число, наступне до чисел 6; 8.

§  Назвіть сусідів числа 2, 4, 7.

2) Веселі задачі

Давайте розв’яжемо веселі задачі.

1. Було п’ять черепах,

П’ять костяних рубах.

Черепахи веселились,

Дві із них в пісок зарились.

Скільки їх залишилось? (3)

2. У живім куточку в школі

Є три рибки у воді,

Ще сім рибок дасть Миколка.

Скільки буде риб тоді? (10)

3. Шість метеликів літають і на квіточки сідають.

Прилетів іще один, сів на квіточку і він.

Полічімо швидше всіх — цих метеликів прудких. (7)

3) Гра «Пограємо  з дельфінами»

(розв’язування кругових прикладів усно)

1+7=8

8-4=4

4+2=6

6-3=3

3+7=10

10-9=1

ІІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

Ти зі мною незнайомий.

Я живу на дні морському.

 Голова і 8 ніг,

 Ось і весь я …(восьминіг) (слайд 9)

У восьминога немає тулуба, є тільки 8 ніг-щупалець та велика кругла голова. Восьминіг має не одне, а ТРИ серця. А кров у нього – блакитна!Восьминіг пропонує нам попрацювати з підручником

2.                 Робота з підручником. (с.48) усно

Завдання 1.

§  Розгляньте малюнки. Скільки олівців в пеналі?

§  Скільки олівців біля пеналу?

§  Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.

§  Скільки груш на першій тарілці? Скільки груш на другій тарілці?

§  Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму.

§  Записати приклади на дошці.

§   

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Час прийшов нам спочивать.

Хто до нас пливе?

І на суші й на воді

Носить хатку на собі.

Мандрує без страху

Морська… (черепаха)

Тривалість життя черепахи становить 80 років. І сьогодні до нас завітала черепаха Аха.

Фізкультхвилинка під музику.

Продовжуємо працювати з підручником. Завдання 2 с.48 підручника

3. Робота в зошитах. Складання прикладів на додавання за малюнками. (завдання 1 на дошці по одному).

Складання прикладів на додавання за малюнками

Наступний мешканець морський  це медуза.

Це дуже красиві морські жителі, але водночас і небезпечні. У медуз немає мозку, проте у них є на тілі 24ока, що їм допомагає безпомилково орієнтуватися у повній темряві і вдало полювати. Медуза пропонує нам попрацювати над прикладами.

Завдання 2 зошита – коментоване письмо

5.  Завдання на логічне мислення.

 Для себе на дні морському

 Він клешнями будує дім.

 Круглий панцир, 10 лап-

 Здогадались? Так – це краб. 

У крабика сьогодні день народження. На свій день народження він запросив кита, білку, дельфіна, восьминога, мишку і зайчика. Хто не зможе прийти і чому?

V. Підсумок уроку.

Рефлексія. Гра «Мікрофон».

§  Діти, що ми робили сьогодні на уроці?

§  З якими морськими мешканцями ми познайомилися?

§  Що цікавого ви запам’ятали про морських жителів?

§  Як називаються числа при додаванні?

Ви всі добре працювали,

Знання міцні здобували.

Тож скажу вам у кінці:

Діти, всі ви – молодці!

Продзвенів дзвінок

 закінчився вже урок.

 За який спасибі всім:

 і дорослим, і малим!

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 квітня 2023
Переглядів
188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку