Формування предметних математичних компетентностей: вчитися додаванню і відніманню, що ґрунтується на знанні десяткового складу чисел, вміння розв'язувати задачі на знаходження остачі, розвивати мислення, обчислювальні навички.
Інтегрований урок з математики
Урок – подорож.
Тема: Додавання і віднімання в межах 20. Закріплення вивченого матеріалу.
Мета: формування предметних математичних компетентностей: вчитися додаванню і відніманню, що ґрунтується на знанні десяткового складу чисел, вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі, розвивати мислення, обчислювальні навички.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;
загальнокультурну компетентність: опанування толерантної поведінки, розвиток мовленнєвих здібностей та норм культури спілкування;
соціальну компетентність: здатність продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі;
громадянську компетентність: бажання бути гідним громадянином своєї держави, примножувати її здобутки;
здоров’язбережувальну компетентність: уміння піклуватися про своє здоров’я.
Обладнання: Циркова арена, ілюстрації тварин,індивідуальні картки,картки для групової роботи,диски та роздатковий матеріал,запис різноманітних пісень.
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
- Сьогодні, діти, у нас не звичайний урок, а урок – подорож. Куди ж ми з вами помандруємо? Попробуйте здогадатись. Розставте числа в порядку зростання і прочитайте слово:
Ц р к и
1 3 4 2
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Тонка ,довга наче шпиця,
на одній нозі стрибає,
гострий носик вона має.
Це є цифра… (одиниця).
Письмо цифри 1.
Дітки ,а зараз у вас в картках є 1 завдання прописати цифру один.
(Звучить музика)
Письмо числа 11.
Характеристика числа:
А зараз дітки ,ми повернемось до роботи в картках. Вам потрібно записати пропущені числа.
9…12…16…18…20
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІV. Робота над новим матеріалом.
Робота на дошці.
Усний рахунок.
Дітки,що у нас є на дошці?
Молодці! Завдання виконали.
Запис в зошиті:
10 + 4 = 14
14 – 4 = 10
14 – 10 = 4
V. Закріплення вивченого.
1. Робота в групах. (Завдання з слоном)
_________________________________________________________
VІ. Підсумок уроку.
Ви стомилися, тому відпочиньте. Ляжте на парти і заплющіть очі.
РЕЛАКСАЦІЯ (звучить спокійна музика)