Урок №
Тема уроку. Додавання раціональних чисел
Мета уроку: удосконалювати вміння і навички учнів додавати раціональні числа, перевірити вміння розв'язувати задачі та вправи на додавання раціональних чисел, що мають практичний зміст; розвивати увагу, логічне мислення, математичну мову, уміння вчитися впродовж життя, вміння безпечно користуватися інтернетом, застосовуючи онлайн - сервіси для навчального процесу; виховувати кмітливість, наполегливість, почуття патріотизму, відповідальності, вміння працювати самостійно або в парі
Тип уроку: удосконалення знань, умінь і навичок
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, планшети, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевірка готовності учнів до уроку налаштування на роботу.
ІІ. Формулювання мети і завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів
Усний рахунок: за посиланням https://learningapps.org/display?v=p2e0b6dec20 скласти пазл і ви отримаєте тему сьогоднішнього уроку.
(Відповідь дітей - подорож).
Запитання до класу:
Чудово! Тоді я запрошую вас в подорож по Україні, звісно ми не встигнемо побувати в багатьох її куточках, але відвідуємо місця які відомі і за її межами.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Коли ми вирушаємо в подорож, то обов'язково збираємо речі – багаж. Давайте перевіримо чи все необхідне ми з собою взяли в подорож!
І група Вправа «Знайди помилки».
№ 1078. Знайди суму всіх цілих чисел, що задовольняють нерівність: .
Розв'язання: -3+(-2)+(-1)+1+2+3+4+5=9.
№ 1080 (3,4). Знайди значення виразу:
.
ІІ група – самоперевірка за зразком.
№ 182 1) -5,84+9,77+(-6,77)+5,84=3;
2) -2,23+6,14+8,23+(-10,14)=(-2,23+8,23)+(-10,14+6,14)=6+(-4)=2.
№ 183(1) 1) 48+(-62)+37+(-28)+(-3)=(48+37)+(-62+(-28)+(-3))=85+(-93)=-8.
ІV. Актуалізація опорних знань
Щоб запам'ятати дату нашої подорожі запишемо в зошитах число.
А тепер давайте пригадаємо правила поведінки під час подорожі.
Робота з сигнальними картками (правильне твердження – ви показуєте мені зелену картку, помилкове твердження - червоний).
V. Застосування знань і вмінь
Розв'язування вправ
Ну а тепер вирушаємо в подорож! І першим ми відвідуємо місто, назву якого я скажу після розв'язання прикладів:
І група |
ІІ група |
а) ; б) ; в) ; г) . |
а) ; б) ; в) ; г) . |
Відповідь: Київ.
Доповідь учня.
Далі рухаємося по Дніпру і потрапляємо …
Задача.
І група. На малюнку зображені лічильники холодної води. На мал. 1 показано стан лічильника на 1 жовтня, на мал. 2 – на 1 листопада. Скільки треба сплатити за постачання холодної води, якщо тариф за це становить 18,3 грн за 1 м³ води і є заборгованість за вересень -125,6 грн?
ІІ група. На яку суму треба поповнити рахунок клієнту, щоб користуватися інтернетом протягом тижня, якщо щоденна вартість послуги 6 грн.?
Інформація |
|
Клієнт Договір Тарифний пакет
Адреса Телефон Номер рахунку |
Іванов Іван Іванович 125812.17/01 від 15.01.2020 WRCV 1258-47
125874125589 |
На рахунку |
|
Послуга недоступна -4,00 |
|
|
А ми з вами потрапили на острів Хортиця.
Доповідь учня.
А ми вирушаємо далі…
І група. Спростити вираз і знайти його значення при :
.
ІІ група. Спростити вираз і знайти його значення при .
Ось ми прибули в Карпати!
Доповідь учня.
А попереду нас чекає…
Розв'язати рівняння:
І група |
ІІ група |
а) ; (Відповідь: 8,1; -2,7) б) . (Відповідь: 5; 2,6) |
а) ; (Відповідь: 1,2) б) . (Відповідь: -5,8) |
І ми відвідуємо з вами Святогірську Лавру.
Доповідь учня.
VІ. Підсумок уроку
Вставте пропущене слово:
Хто ж зумів повернутися додому з сувенірами (оцінювання)?
VІІ. Домашнє завдання
Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостях гарно, а вдома краще. Або: Вдома і стіни допомагають. Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно. Запишіть у щоденники:
Повторити правила додавання раціональних чисел.
І група № 183(2,3), 184 с. 77;
ІІ група № 182, 183(1) с. 77.