Тема уроку. Дедукція та індукція. Розв’язування задач з використанням законів логіки.

Про матеріал
Тема уроку. Дедукція та індукція. Розв’язування задач з використанням законів логіки. Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів про закони логіки; ознайомити з поняттям «дедукції та індукції»; формувати навички взаємоконтролю та самоконтролю; виховувати самостійність мислення. Методи і прийоми навчання: метод «Логічний бій» Хід уроку. І.Організаційна частина. Формування робочого настрою. ІІ.Актуалізація опорних знань. Метод «логічний бій» Учні поділяються на дві команди. Кожній команді дається по 5 запитань, за кожну відповідь команда набирає 2 бали. І команда 1) ЩО називається законом логіки? 2) Чи порушенні закони тотожності у словосполученнях? а) педагог. учитель. б) учень 6 класу. юнак. 3) Продовжити числовий ряд. 172, 84, 40, 18, … 4) вставити пропущенні числа 143 (56) 255 218 ( ? ) 114 5) Навести по дві пари суджень, які можуть бути одночасно істинними і які не можуть бути одночасно істинними.
Перегляд файлу

Урок 2

 

Тема уроку. Дедукція та індукція. Розв’язування задач з

                       використанням законів логіки.

Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів про закони

                          логіки; ознайомити з поняттям «дедукції та індукції»;

                          формувати навички взаємоконтролю та самоконтролю;                        

                          виховувати самостійність мислення.

Методи і прийоми навчання: метод «Логічний бій»

 

Хід уроку.

 

І.Організаційна частина. Формування робочого настрою.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

Метод «логічний бій»

Учні поділяються на дві команди. Кожній команді дається по 5 запитань, за кожну відповідь команда набирає 2 бали.

І команда

1) ЩО називається законом логіки?

2) Чи порушенні закони тотожності у словосполученнях?

а) педагог. учитель.

б) учень 6 класу. юнак.

3) Продовжити числовий ряд.

172, 84, 40, 18, …

4) вставити пропущенні числа

143   (56)  255

218   ( ? )  114

5) Навести по дві пари суджень, які можуть бути одночасно істинними і які не можуть бути одночасно істинними.

ІІ команда

1.Які ви знаєте основні закони логіки, і чому їх вважають основними?

2.Чи дотримуються закону тотожності у висловах:

а) Ви підготовленні до уроку? Я готувався.

б) Ви громадянин якої держави? Я українець.

3. 212, 179, 146, 113, …

4. Вставити пропущенні числа:

148    (110)    368

243    (  ?  )    397

5. Навести приклади двох пар суджень, які можуть бути одночасно хибними, і також ті, які не можуть бути одночасно хибними.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

У логіці використовуються два загальних методи отримання висновків: дедукція та індукція. Головною відмінністю індукції є те, що для її застосування не вимагається знати усі факти до того як зробити умовивід. Оскільки на практиці не можливо все з’ясувати перед тим як робити умовивід, дедукція не має широкого застосування у реальному світі, окрім математики і природничих наук, які використовують математичні методи. Індукція, натомість, оперує набори неповних фактів, та на їх основі робить висновок, який напевно слідує не даючи жодних гарантій щодо його істинності. Незважаючи на це,  індукція дає можливість набути нові знання, котрі не є очевидними при розгляді вихідних тверджень.

IV. Завдання для самостійної роботи.

  1.                    Один із п’яти братів розбив вікно. Андрій сказав: «Це або Вітя, або Толя» Вітя сказав: «Це зробив не я і не Юра». Вадим сказав: «Ні, один із них сказав правду, а другий – не правду» Юра сказав: «Ні, Вадим, ти не правий».

Їхній батько, якому, звичайно можна довіряти, впевнений, що не менше трьох братів сказали правду. Хто розбив вікно?

Членам однієї сім’ї разом 73 роки. Сім’я складається з чоловіка, дружини, дочки і сина. Чоловік старший від дружини на 3 роки, дочка від сина старша на 2 роки. Чотири роки роки тому членам сім’ї було разом 58 років, скільки років кожному.

docx
Додано
22 січня
Переглядів
57
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку