10 способів об'єднати дітей у команду
Від викладачів:
1) По номеру варіанта (l, ll)
2) За журналом (навпіл)
3) Розрахунок за номерами (перший, другий, третій...)
З Інтернету:
1) Зовнішні ознаки дітей: колір одягу, рюкзаків, наявність краваток, шпильок, прикрас та ін. Наприклад, команда тих, у кого щоденник лежить на столі, і тих, у кого не лежить.
2) По першій букві імені або прізвища (голосні — приголосні, дзвінкі — глухі і ін. — актуально для уроків української мови).
3) Стрільба очима. Учасники встають у коло, опускають очі. По команді вчителя діти піднімають очі, шукаючи свою пару. Якщо очі зустрілися, то утворилася пара, вона виходить з кола. Шляхом декількох повторень клас поділяється на пари (повинно бути парне число учнів).
Від одногрупників:
1) Кольори. Різнокольорові листочки (червоні, жовті, зелені) за кількістю учасників. До заняття необхідно підготувати жетончики двох або більше кольорів. Перед початком занять перемішати жетончики і роздати по одному кожному учаснику. Коли необхідно буде розділити групу, потрібно просто повідомити учасникам, що один колір жетончиків-це перша команда, а другий колір-друга і тд.
2) За часом року, в якому народилася дитина (зима, весна, літо, осінь).
3) Геометричні фігури — команди квадратів, трикутників, кіл та ін. (актуально для уроків математики)ж
Власна гра:
Гра «Знайди звук» - шепніть на вухо кожному назву тварини або птаха, кількість тварин за кількістю потрібних груп; учасники ходять по кімнаті і видають звуки своєї тварини; знайшовши таку ж тварину, треба взятися за руки і далі шукати інших разом; всі ходять, поки не знайдуть всіх членів своєї команди.