Документ "Урок. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі"

Про матеріал
Документ "Урок. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі"Документ "Урок. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі"Документ "Урок. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі"Документ "Урок. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі"Документ "Урок. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі"
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з математики

Тема. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі

4 клас

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасії Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                               Дата: 24.02.22

Тема. Ділення багатоцифрових круглих чисел на круглі

Мета:  навчати письмово ділити багатоцифрові круглі числа на круглі двоцифрові та трицифрові числа; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.
Тип уроку: комбінований.

Методичне забезпечення та візуальний супровід: опорний конспект, підручник математики (Логачевська С. П.), ПК, мультимедійна дошка, комп'ютерна презентація.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація початку уроку

  1. Привітання

2. Перевірка готовності учнів до уроку

- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.

4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Долонька»

  • Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій.
  • Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій. Математичний диктант

- Діти, відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.

Двадцять четверте лютого

Класна робота

  • Знайдіть письмово неповну частку й остачу.

240 50

260 40

730 80

380 60

560 90

140 30

170 40

410 80

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

- Діти, на сьогоднішньому уроці нашою метою є - навчатися письмово ділити багатоцифрові круглі числа на круглі двоцифрові та трицифрові числа; виховувати уміння слухати інших, активність, дисциплінованість; розвивати зорову та слухову пам'ять, увагу, логічне мислення.

ІV. Вивчення нового  матеріалу

1. Пояснення матеріалу, ставлячи проблемні питання

- Самостійно опрацювати вправу 2 і поясніть знаходження частки.

- Поясніть письмове обчислення у вправі 3. Завершіть ділення (біля дошки)

2. Фізкультхвилинка

- Діти, ми з вами трохи попрацювали, тому треба відпочити. Фізкультхвилинка!

V. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок

1. Задача

- Розв’яжіть задачу з коментуванням. Виконайте перевірку  діленням. Звірте відповіді одне одного.

У кожному наборі ЛЕГО 174 деталі. Скільки разом деталей у 300 таких наборах? А в 600?

 

2. Вправа 5

- Запишіть вирази й письмово обчисліть їх значення.

1) до частки чисел 143 600 і 400 додати число 857;

2) від числа 675 відняти частку чисел 171 000 і 300;

3) від добутку чисел 452 і 30 відняти частку чисел 259 500 і 500.

 

3. Вправа 7

- Запишіть за зразком: 2 дм2 = 200 см2.

  • Скільки квадратних сантиметрів у 2 дм2; 5 дм2; 17 дм2?
  • Скільки квадратних дециметрів становлять 200 см2; 400 см2?
  • Скільки квадратних міліметрів у 5600 см2; 3750 см2?

4. Пальчикова гімнастика

- Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!

Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)

Цей пальчик – мій дідусь,

Цей пальчик – моя бабуся,

Цей пальчик – мій татусь,

А оцей - моя матуся,

Ну, а цей маленький – я,

Ось уся моя сім’я

5. Задача  

- Розв’яжіть задачу. Обчислення виконуйте письмово.

У касі театру було 468 квитків у партер, на балкон на 124 квитки менше, ніж у партер, а в амфітеатр — у чотири рази менше, ніж на балкон. Скільки всього квитків було в касі театру?

6. Вправа 10

- Завершіть розв’язання рівнянь та виконайте перевірку.

500 (х 70) = 2500

х : 70 = 2500 500

. . .

40 (х + 25) = 13 000

х + 25 = 13 000 40

. . .

 

VI. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

  1. Пояснення домашнього завдання 
  • Діти, Молодці! Ви сьогодні дуже добре працювали. Вдома вам треба виконати вправу 12.
  1.  Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»
  • На уроці я дізнався … .
  • Я легко виконав завдання … .
  • Мені було складно виконати … .
  •      Дякую за урок! Можна збирати свої речі
docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 липня 2022
Переглядів
785
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку