Документ "Урок. Інформатика. Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів"

Про матеріал
Інформатика. Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмівІнформатика. Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмівІнформатика. Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів
Перегляд файлу

Дата: 06.04.21

Клас: 2-Б

Тема: Поняття алгоритму. Виконавці алгоритмів

Мета:

 навчальна: ознайомити учнів із поняттями команда, алгоритм, виконавець алгоритму; навчати створювати алгоритми;

 розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння аналізувати і робити висновки;

 виховна: виховувати зосередженість, увагу та спостережливість.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: комп’ютерна презентація, комп’ютер, смартфони учнів.

 

Хід уроку

  1. Організація початку уроку
  1. Привітання. Знайомство
  • Добрий день!
    Сідайте діти.
    Домовляймось не шуміти,
    Руки вчасно підіймати,
    Чітко, в лад відповідати.
    Тож гаразд, часу не гаймо
    І роботу починаймо.
  • Мене звати Анастасія Олександрівна. Сьогодні урок інформатики у вас проведу я.
  1. Емоційне налаштування. Вправа «Долонька»

 - Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане позитивним!

- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!

  1. Актуалізація опорних знань
  1. Повторення правил техніки безпеки у комп’ютерному класі


- Перш ніж розпочати вивчення нової теми,  давайте пригадаємо з вами як потрібно себе поводити у комп’ютерному кабінеті. Подивіться на малюнок і озвучте які порушення правил ви бачите.

 

 

  1. Вправа «Розкодуйте слово»
  • Молодці! Пригадали правила поведінки, а зараз давайте разом з вами спробуємо розкодувати слова! Погляньте уважно на слайд, розташуйте цифри у порядку зростання та розкодуйте слово! (Команда, виконавець, алгоритм)

4

3

6

5

7

2

1

а

м

д

н

а

о

к

8

4

7

1

9

5

10

2

3

6

е

о

в

в

ц

н

ь

и

к

а

6

3

1

4

8

7

5

2

и

г

а

о

м

т

р

л

 

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

  • На сьогоднішньому уроці ми з вами познайомимося із цими поняттями, дізнаємось: що ж таке алгоритм, з яких команд складається алгоритм, хто є виконавцями алгоритмів, які алгоритми ви виконуєте у школі та вдома та як створювати алгоритми.

- Тож тема нашого уроку: «Алгоритми та їх виконавці».

  1.  Вивчення нового матеріалу
  1. Робота над теоретичним матеріалом
  • Діти, як ви вважаєте, що таке «команда»? Наприклад, я даю команду своєму песику принести мені м’ячик. Команда - це спонукальне речення. Команда спонукає нас до дії.
  • А хто виконує команди? (Виконавці)
  • Хто може бути виконавцем дії? (Людина, тварини, побутові прилади)
  • Слова «план», «послідовність», «інструкція» пов’язані один з одним. Як ви вважаєте чим? (Значенням)
  • Мовою інформатики ці слова означають алгоритм. Команди алгоритму виконуються виконавцем одна за одною, від початку алгоритму до його кінця.
  • Отже, що ж таке алгоритм? Алгоритм — це послідовність команд, які має виконати виконавець для досягнення результату.
  • Давайте пригадаємо подібні слова до поняття «алгоритм»? (План, послідовність, інструкція)
  • Молодці!
  • Давайте з вами розглянемо декілька алгоритмів. Погляньте на дошку.
  • Ви бачите алгоритм приготування швидкого сніданку. Давайте розглянемо, хто тут виконавець? Які дії він виконує? Який результат він отримав?
  • Або для того щоб скласти зображення рибки з блоків, потрібно виконати такий алгоритм.
  1. Навести вказівник миші на пазл із хвостиком.
  2. Натиснути ліву кнопку миші та перемістити пазл на верхню частину малюнка.
  3. Навести вказівник миші на пазл з очима.
  4. Перемістити пазл у середню частину малюнка.
  5. Навести вказівник миші на пазл із плавниками.
  6. Перемістити пазл у нижню частину малюнка.
  • Відскануйте будь-ласка код зі слайду та виконайте алгоритм на своїх гаджетах.
  • Діти, скажіть чи може кожен з вас бути виконавцем даних алгоритмів?
  • Які команди кожен з вас має вміти виконувати?
  • Хто ще може бути виконавцем подібного алгоритму? (Будь-яка людина)
  • З алгоритмами людина має справу постійно: на роботі, на вулиці, вдома.
  • Ви у школі й удома щодня маєте справу з алгоритмами. Чи не так? Давайте з вами пригадаємо який-небудь алгоритм, який сьогодні ви виконали у школі.
  1. Хвилинка-цікавинка
  • А чи знаєте ви, що науковці вже створюють Інтерактивні книжки, у яких від легкого дотику персонажі та предмети починають рухатися, видавати звуки, розважати тощо. Сюжет тієї самої історії в разі повторення може змінюватися залежно від певних умов.
  • Як ви вважаєте, чи користуються науковці алгоритмами, коли створюють такі книжки? Чому?
  1. Вправа «Ребуси»
  • Погляньте уважно на слайд та спробуйте розгадати, яке слово тут сховалося.

  1. Вправа «Правильний порядок дій»
  • Діти, уважно розгляньте слайд. Нам потрібно правильно пронумерувати правильний порядок дій у послідовності дій походу до магазина.

  • Молодці! Наступний слайд. Нам потрібно правильно пронумерувати правильний порядок дій у послідовності дій підготовки до малювання.

  • Чудово! Впоралися!
  1. Алгоритм приготування бутерброда
  • Діти, а зараз ми з вами розглянемо алгоритм приготування бутерброда та спробуємо його прокоментувати.
  • Молодці!

Я досліджую світ. Інформатика. 2 клас: Завдання 27.2

  1. Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=dOnDFDJA9D4&ab_channel=CreativeTeacher)
  • Діти, скажіть, хто був виконавцем алгоритму дій у відео? (Робот)
  • Як ви вважаєте, чи виконує робот алгоритм дій? (Так)
  • Що є результатом цього алгоритму? (Ми відпочили)
  1. Практична робота за комп’ютером

А) Інструктаж до виконання роботи

- Сьогодні ми спробуємо складати алгоритми, які виконувати буде бджілка.

- Давайте з вами розглянемо робочу панель.

- Я надаю вам посилання (https://studio.code.org/s/course1/stage/7/puzzle/1). Перейдіть будь-ласка за ним.

- Змініть мову сайту на українську.

  • Ваша задача перемістити бджілку за допомогою стрілочок. Якщо перед вами квіточка – візьміть її, якщо стільники – збережіть мед. Якщо впораєтесь з першим рівнем – продовжуйте далі, поки не виконаєте 5 рівнів.

 

Б) Виконання практичної роботи дітьми за комп’ютером

- А зараз переходимо до виконання практичної роботи.

 

  1. Закріплення знань, формування вмінь та навичок
  1. Розминка для очей
  • А зараз заплющили очі. Уявіть море, сонце, пісок, як ви йдете по ньому, вам тепло, спокійно і затишно. А тепер намалюйте заплющеними очима коло, квадрат, овал, прямокутник, трикутник.
  • А тепер відкривайте очі.

 

  1. Технологія «Незакінчене речення»
  • Наш урок добігає кінця. А щоб відстежити, чи все ви правильно запам’ятали, ми скористуємося незакінченими реченнями.
  1. Алгоритм – це…
  2. Алгоритми виконують …

 

  1. Вправа «Асоціативний кущ»
  • І останнє завдання на сьогодні, яке допоможе нам запам’ятати, що ж таке алгоритм. Давайте з вами назвемо асоціації до поняття «алгоритм». (Інструкція, план, послідовність команд)

 

  1.                   Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання
  • Ось і підійшов до завершення наш урок. Пропоную вам закінчити висловлення за допомогою нашого уявного мікрофона.

 

 

 

  • Вашим домашнім завданням буде створити малюнки за алгоритмом, який ми розглянули на уроці на прикладі рибки. Відскануйте код та збережіть сайт аби потім виконати домашнє завдання.

  • Гарного дня вам, діти! До побачення!

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 червня 2022
Переглядів
1139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку