КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з інтегрованого курсу «Я досліджую світ»
Тема. Історія прав дітей
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 25.02.22
Тема: Історія прав дітей
Мета: розкрити зміст понять «права», «декларація», «конвенція».; знайомити учнів з їх основними правами.
Обладнання: підручник, мультимедійна презентація.
Література: https://pidruchnyk.com.ua/1629-yads-4-klas-voroncova.html, https://drive.google.com/file/d/15t84KdIYcHtpumWXDYPMrcIudMgHrM9a/view
Хід уроку
2. Перевірка готовності до уроку
- Діти, на партах у вас повинні бути: підручник, робочий зошит, пенал та різнокольорові олівці.
1. Бесіда
IV. Вивчення нового матеріалу
- ООН (Організація об’єднаних націй ) — це міжнародна організація, до якої входять більш, ніж 190 країн, утворена в 1945 році.
- Яка важлива подія у світі відбулася у 1945 році? (Закінчилась Друга світова війна).
- ООН була створена для підтримання миру, порядку і безпеки у світі»
- Чи завжди, на вашу думку, діти мали свої права?
- У давні часи діти не мали жодних прав. Їх вважали власністю батьків, родини. Дитину могли змусити тяжко працювати, жебракувати чи навіть продати. Були часи, коли дітей сприймали як дорослих, їх потреби не вважали вартими уваги. Пройшло не одне тисячоліття, поки людство зрозуміло, що до діти потребують особливої уваги.
- Пропоную вам розглянути стрічку часу на с. 44-45 і прочитати історію створення Конвенції про права дитини у підручнику на с. 45.
- В якому році Україна зобов’язалася виконувати Конвенцію ООН про права дитини? (1991 р.)
- Конвенція має 54 статті, написаних на 6 мовах. Згідно з Конвенцією, у дітей є свої права. Права дітей — це певні можливості, які потрібні їм, для того, щоб рости і дорослішати. Дітьми вважаються люди до досягнення 18 років.
2. Руханка
- Пропоную вам виконати руханку, повторюючи рухи на відео.
3. Перегляд і обговорення мультфільму про права дітей
- Пропоную переглянути відео (https://drive.google.com/drive/folders/11Mbzsv8nGbFAA5BwWILzWKSfivZrsFKL?fbclid=IwAR3ldCN3PooCesE9WsLQvyuOx32lFPnHO2AZk8OpQna2T4M9biPV_MHoQBw), де розповідається про права дітей.
- У чому різниця між декларацією і конвенцією? (Декларація закликає дотримуватися проголошених принципів, конвенція — це міжнародний договір)
- Що прийняли раніше: Конвенцію чи Декларацію прав дитини? (Раніше прийняли декларацію)
- Які права мають діти? (Право на ім’я та громадянство, сім’ю, освіту, доступ до інформації, медичну допомогу)
- Чому важливо захищати права дітей?
- Які незнайомі слова ви почули?
- Ті хто не підняв руку, чому б ви не порадили це відео? (відповіді 1—2 бажаючих)
- Цивілізоване суспільство створило права для дітей, щоб створити їм безпечні і гармонійні умови для розвитку.
1. Вправа «Мікрофон»
- Діти, що сьогодні на уроці ми з вами розглядали?
- Що вам найбільше сподобалося робити на уроці? Об’єднайтеся у пари. Обміняйтеся враженнями від уроку і розкажіть один одному, про які з прав дітей ви хотіли б дізнатися більше.
- Ви всі дуже гарно попрацювали, молодці!
- До нових зустрічей! Завершимо цей урок оплесками.