Документ "Урок. Леся Воронина. Пригоди голубого папуги"

Про матеріал
Документ "Урок. Леся Воронина. Пригоди голубого папуги"Документ "Урок. Леся Воронина. Пригоди голубого папуги"
Перегляд файлу

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

уроку з музичного мистецтва

Тема. Леся Воронина «Пригоди голубого папуги»

4 клас

 

 

 

 

 

Студентки 4 курсу 41-ПО групи

Спеціальність 013

Початкова освіта

Соколенко Анастасіі Олександрівни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022 рік

Клас: 4                                                                                                               Дата: 16.02.22

Тема: Леся Воронина «Пригоди голубого папуги»

Мета: познайомити дітей з новим твором; удосконалювати вміння читати діалоги, визначати головну думку твору; розвивати мовлення учнів; виховувати силу волі, характер, любов до живої природи; прищеплювати повагу до українських народних традицій та звичаїв; розвивати інтерес до книг, увагу, пам’ять, спостережливість, самостійність думки.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: христоматії, комп’ютерна презентація, роздатковий матеріал.

 

Хід уроку

І. Організація початку уроку

- Нумо, дітки підведіться !
Всім приємно посміхніться,
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок!
Чи цікаво вам дізнатися,
Що сьогодні може статись?
Ну, то ж всядьтеся зручніше
Почнемо урок скоріше!

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мовленнєва розминка

— Діти, а хто з вас робив зарядку вранці? (Відповіді учнів)

— Зараз ми зробимо зарядку для нашого язичка.
 

1. Робота над скоромовкою

- Прилетіли горобці –
Говорили про крупці;
Не про крупці,
Не про крупицю,
А про крупячко.

2. Робота над чистомовкою
- Их – их – их – із країв жарких

Ну – ну – ну – лелеки принесли весну

Ги – ги – ги – скрізь розтанули сніги

Ця – ця – ця – від тепла і сонця

Ла – ла – ла – черешня розцвіла

Ем – ем – ем – під моїм віконцем.

 


3. Робота з анаграмами

АПАГУП (Папуга)
КАМИШ (Мишка)
ГОПРИДИ (Пригоди)
ОАКСБА (Мавпа)


- Ці слова об'єднує повість, яку ми сьогодні опрацюємо.

III. Мотивація навчальної діяльності
- Балакучий, і дуже яскравий
З джунглів нам подарунок.
Скаже все, лише допомагай!
Щоб спілкувався …
(Папуга)

- Подумайте, про кого загадка? Папуга сьогодні на уроці буде одним із героїв тексту.

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

- Діти, сьогодні ми познайомимося з твором письменниці Лесі Ворониної «Пригоди голубого папуги». Працюємо на сторінці 60-63 у христоматії.

 

1. Повідомлення про автора

  • Народилася 21 березня 1955року у Києві.
  • З 1991 року працювала в журналі «Соняшник»
  • Нині – ведуча програм на Радіо Культури.
  • У 2011 році очолила дитяче видавництво «Прудкий равлик».
  • Написала понад 100 дитячих творів для журналу «Соняшник».

2. Передбачення щодо уроку

- Сьогодні ми будемо працювати над твором письменниці Лесі Ворониної «Пригоди голубого папуги»

- Поміркуйте, про що може йти мова у цьому творі?

- Який за жанром може бути твір з такою назвою?

 

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання твору
        1. Читання повісті

 2. Перевірка сприйняття тексту

  • Сподобався твір?
  • Який цей твір за жанром: казка, повість чи оповідання? Чому?
  •   Прочитайте перший абзац, перевірте свої припущення.
  •   Як було звати папугу? Які ще подарунки привозив внук – моряк бабусі Магді?

3. Вправа «Онукові подарунки»

  •   Мушлі      з     ………  . 
  •   Пузатий божок   з    ………  .
  •   Бумеранг      з       ….....  .
  •   Папуга    з     ………..  .
  •   Звідки був привезений папуга?

 

4. Словникова робота

- Сьогодні ми почули незнайомі слова. Думаю, що ви не всі їх знаєте. У лівій колонці слова з тексту, а в правій – їх пояснення.

  • Бумеранг – зброя у формі зігнутої палиці, яка сама повертається до того, хто її кинув.
  • Феномен –рідкісне, особливе явище чи людина.
  • Одоробало – незграба.
  • Вундеркінд – незвичайно обдарована дитина.

- Пограємось? Я вам кажу визначення, а ви кажете слово.

 

         5.   Вибіркове читання

  • Що пані Магда вирішила зробити з папугою?
  • Як у пані Магди з’явився рудий кіт?
  • Який сон наснився папузі?
  • Що відбулося, коли папуга залишився у квартирі сам?
  • Що Антось побачив у метро?
  • Де він опинився після поїздки?
  • Кого папуга побачив у залі метро?
  • Про що йому розповіли тваринки?
  • Яку пісню співала мавпа?

6. Фізкультхвилинка

https://inlnk.ru/ag7Aj

         7. Хвилинка-цікавинка

  • «Блакитний ара»
  • Жителі Центральної і Південної Америки.
  • Важить 290 грамів.
  • Мають довгі вузькі крила, довгий кленовидний хвіст, великий, загнутий з обох боків дзьоб.
  • Ці папуги рослиноїдні, їдять фрукти та насіння.
  • Живуть зграями.
  • Зустрічаються лише у колекціонерів у неволі. Можуть дожити до 70 – 75 років.

VIІ. Узагальнення й систематизування знань

1. Самостійна робота на картках


  • Будьте уважними. Виконайте самостійну роботу на картках.

VIII. Підсумок уроку

 1. Гра «Мікрофон»

— Яку казку ми читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто є автором цієї повісті?

— Чому навчила нас ця повість?

— Що ви вдома розкажете про сьогоднішній урок?

 2. Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»

  • Я на цьому уроці ознайомився(лась)…
  • Найцікавішим було…
  • У мене виникло запитання…

3. Домашнє завдання

- Намалювати малюнок до повісті.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Сагінова Олена Анатоліївна
    Чудова розробка, дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Сазіна Оксана Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
2 липня 2022
Переглядів
1929
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку