Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"

Про матеріал
Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"Документ "Урок. Мистецтво навколо нас"
Перегляд файлу

Дата: 06.12.2021

Клас: 4

Тема. Мистецтво навколо нас

Мета:

  • Вчити дітей захоплюватися красою мистецтва;
  • Розвивати естетичний смак, музичний смак, асоціативне мислення, уяву;
  • Виховувати любов до прекрасного, людяність, доброту, любов до праці, любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: презентація.

Література:

  1. https://super.urok-ua.com/klasna-godina-u-3-klasi-tema-mistetstvo-navkolo-nas/
  2. https://video.novashkola.ua/2-klas/obrazotvorche-mistectvo-2-klas/urok-01/

 

 

Хід уроку

  1. Організація до уроку

1.Привітання

У цей ранковий, добрий час

Я рада, діти, бачить вас.

Треба всім нам привітатись.

Вліво-вправо поверніться,

Один одному всміхніться.

Чи готові до уроку? Молодці!

То ж сідайте. Працювати почали.

 

               2. Знайомство

- Добрий день, діти. Мене звати Анастасія Олександрівна. І сьогодні проведу у вас урок образотворчого мистецтва я.
 

3. Перевірка готовності учнів до уроку

- Діти, а зараз ми з вами перевіримо, чи усі готові до уроку. У вас на парті повинні бути: фарби, пензлик, аркуш та вода.

- Всі готові?

  1. Актуалізація опорних знань

1) Фронтальна бесіда

— Погляньте навколо. Що ви бачите?

— А що ми побачимо, якщо вийдемо на вулицю?

— Чи впливає людина на створення навколишнього світу?

— Що із того, що створила людина у навколишньому світі вам подобається? (Парк…)


  • А що із того, що створила природа у навколишньому світі вам подобається? (Ліс…)

 

  1. Повідомлення теми
  • Сьогодні на нашому уроці ми поговоримо про мистецтво.
  • Побачимо, що мистецтво дійсно нас оточує, хоча ми не завжди це помічаємо.
  • Будемо розвивати свої естетичні смаки та захоплюватися мистецтвом!
  • Тема нашого уроку - мистецтво навколо нас!

 

  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Вступне слово вчителя. Гра «Асоціації»
  • Діти, я вам пропоную пограти в гру «Асоціації». Де ви повинні висловити  свою асоціацію до слова мистецтво.
  • Зробимо ми це за допомогою кубика Блума! Лови!

  • Ви всі назвали свої асоціації, молодці! Давайте, ж дізнаємось, як звучить поняття мистецтво. (Мистецтво вид людської діяльності, що відбиває дійсність у конкретно-чуттєвих образах, відповідно до певних естетичних ідеалів.)
  • А де ми можемо зустріти мистецтво?
  • Мистецтво навколо нас – це музеї, житлові будинки, храми, театри тут гармонійно поєднані всі види образотворчого мистецтва без якого ми не можемо уявити свого життя.
  • Формування культури покоління відбувається при зверненні до художніх

цінностей, які накопичуються суспільством в процесі всього існування. Коли людина володіє знаннями про всі види мистецтва, вона може розуміти і усвідомлювати ці цінності.

  • Поняття «мистецтво» дуже широке, тому давайте визначимо його види!
  • Але спочатку ми дізнаємося, що таке види мистецтва - це форми творчої діяльності, які мають здатність реалізації життєвого змісту.
  • Мистецтво поділяють на три групи:

- просторові і пластичні види: образотворче та декоративно-прикладне

мистецтво, фотографія та архітектура.

- динамічні і тимчасові види: література і музика.

- просторово-часові види: хореографія, театр, кіномистецтво.

  • Історично склався відносно стійкий спектр видів мистецтва: архітектура,

скульптура, живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво,

кіномистецтво, телебачення, література. Кожний з них освоює ту чи іншу

сторону багатогранного людського буття і йому притаманна своя специфічна художньо-образна мова.

- Діти, погляньте уважно на слайд. Що ми тут бачимо?

- Ми побачили, живописні твори.

- А чим вони написані?

- Так, фарбами. Колір є основним засобом передачі настрою людини чи стану природи. З його допомоги художник доносить до своїх глядачів свій задум.

- А на цих малюнках, що зображено?

- Так, це пам’ятники, вони великі виразні зроблені з металу або з каменю..

- Що на цих малюнках зображено?

- Правильно, споруди. Мистецтво створювати гарні, зручні, надійні будинки називають архітектурою.


- А ось уміння прикрашати побут людини називають декоративна – ужитковим мистецтвом. Воно представлене красивими глечиками, барвистими вишиванками, витонченими писанками.

 

2. Вікторина

- Давайте ж з вами практично закріпимо наші здобуті знання за допомогою вікторини.

1) Т. Шевченко «Садок вишневий коло хати…» - література.

2) «Пісня про рушник» - музика.

3) К. Білокур «Соняшники» - живопис.

4) Микола Фешин «Дівчина» - графіка.

5) «Венера Мілоська» – скульптура.

6) Сіднейський оперний театр - архітектура

7) Український посуд – декоративно - прикладне мистецтво.

 

  1. Практична робота (http://surl.li/avtwk)
  • Твори образотворчого мистецтва настільки різноманітні. Спробуємо і ми створити власні твори мистецтва. За допомогою тих матеріалів, які у вас лежать на парті.
  • Зараз я вам пропоную переглянути відео, де ми з вами будемо малювати райдугу на небі.
  • Давайте, розглянемо, що нам знадобиться під час нашої роботи. (демонстрація малюнка)
  • Фарби: білого, жовтого, помаранчевого, червоного, фіолетового, синього, рожевого.

  • Пензлик, вода, аркуш А4.

 

  • До якого виду мистецтва відноситься? (Живопис)

 

1) Виставка робіт

- Діти, я гадаю, що ми з вами добре попрацювали.

- Сьогодні на уроці ми переглянули багато творів образотворчого мистецтва і створили власні.

- Любі мої, давайте влаштуємо виставку наших чудових робіт.

 

  1. Підсумок уроку
  • Давайте ж з вами пригадаємо, що ми вивчили.
  • Які види образотворчого мистецтва ви запам’ятали?
  • Що таке мистецтво?
  • Що ми строювали на уроці?

 

  1. Прибирання робочих місць

 

 

docx
Додано
1 липня 2022
Переглядів
2253
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку