Дата: ______________________, клас: ___________________
Тема: Доповнення зображень підписами чи коментарями у вигляді кількох слів.
Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, ребуси, роздатковий матеріал для роботи за комп’ютером.
Програмне забезпечення: Paint
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго ранку, діти!
Ось дзвінок сигнал нам дав,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розгадай ребус
(Автор)
(Малюнок)
(Підпис)
Уже четвертий урок, як ми вивчаємо можливості графічного редактора Paint. Ми вже встигли багато чого навчитися: малювати зображення, розфарбовувати та редагувати їх. На сьогоднішньому уроці ми дізнаємось, як додавати текст до створеного малюнка. Це вміння стане вам у пригоді під час створення вітальної листівки чи фотоальбому, власного малюнку, який треба буде підписати.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням)
Розглянемо, як створити напис на малюнку. Щоб додати напис до малюнку, треба:
1. Вибери інструмент Текст.
2. Запустіть графічний редактор Paint.
3. Створити графічне зображення
Запам’ятай! Якщо клацнути мишею за межами області введення тексту або обрати інший інструмент, то текст стає графічним об’єктом.
V. Фізкультхвилинка
Станемо струнко! Руки в боки!
Пострибаємо, як сороки,
Як сороки-білобоки.
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
А тепер як жабенята
Хочем трохи пострибати.
— Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!
Щоб спочила голова!
Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі.
Інструктаж з ТБ.
Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
- Які правила техніки безпеки вони порушили?
VІ. Формування вмінь та навичок
Роздатковий матеріал
Практичне завдання
Релаксація
Гімнастика для очей. Вправа для профілактики короткозорості
Вихідне положення — сісти на стілець.
Вправа 1. Підняти очі вверх, опустити їх вниз, відвести очі вправо, потім вліво. (Повторити 3-4 рази. Тривалість 8 с.)
Вправа 2. Підняти очі вверх, зробити ними кругові рухи за годинникової стрілкою, потім – проти годинникової стрілки. (Повторити 3-4 рази. Тривалість 15 с.)
Вправа 3. Поморгати протягом 1 хв. Темп швидкий.
VІІ. Рефлексія.
Я помітила, що сьогодні усі старалися. І ми повинні це позначити. Кожен має лист самооцінки - оцінюю свою роботу сам. Добре подумайте, і чесно позначте, коли ви були на вершині гори, коли на схилі, а коли залишилися у підніжжя.
|
Я на вершині гори! |
Я на схилі гори! |
Я у підніжжя гори! |
Я згадав (-ла) усі інструменти графічного редактора Paint |
|
|
|
Я був (-ла) уважним, коли вчитель знайомила з інструментом ТЕКСТ. |
|
|
|
Я знаю навіщо вміти користуватися інструментом ТЕКСТ. |
|
|
|
Я вмію використовувати інструмент ТЕКСТ. |
|
|
|
VIІI. Підбиття підсумків уроку
Всі ви добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гарно всі відповідали,
Знання нові здобували.
Інструкція до практичної роботи