Досліджуємо медіа. Дмитро Кузьменко "Дракон" 2 клас (І.Большакова)

Про матеріал
Конспект уроку української мови 2 клас,(Інна Большакова, М.Пристінська),НУШ, розроблений вчителем початкових класів Ляховою М.В.
Перегляд файлу

Українська мова

Тема: Досліджуємо медіа. «Дракон»  (Дмитро Кузьменко)

Мета: Формування предметних компетентностей:

  • Досліджуємо медіа: обговорює зміст і форму простого медіатексту, виявляє за допомогою вчителя очевидні ідеї.
  • Досліджуємо мовлення: аналізує звуковий склад слів.
  • Читаємо: прогнозує орієнтовний зміст твору за заголовком, читає виразно різні тексти, відповідає на питання за змістом, визначає головну думку твору, співвідносить сюжет з власним життєвим досвідом, розповідає про улюблених персонажів, висловлює емоції;
  • Взаємодіємо письмово: записує окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення письмових робіт, а також слів, що пишуться так, як вимовляються.
  • Формування ключових компетентностей:
  • вільне володіння державною мовою: вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, любов до читання
  • Інноваційність: відкритість до нових ідей, ініціювання змін у близькому середовищі (клас, школа, громада тощо); формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у її  справах;
  • навчання впродовж життя: опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання , навчання працювати самостійно і в групі
  • інформаційно-комунікаційна компетентність: опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях

Обладнання: підручник, робочий зошит,  мультимедійна презентація.

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Емоційне налаштування на урок

Вправа  «Посмішка»

  • Якщо посміхнутися перехожому-він посміхнеться у відповідь.
  • Якщо посміхнутися небу і сонцю-розійдуться хмари.
  • Якщо посміхнутися Всесвіту- трапиться щось казкове.
  • Давайте посміхнутися губами, долонями, очима, серцем.

-Діти , який у вас настрій?

- Пропоную з таким настроєм провести цей урок і отримати задоволення від власних успіхів.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

«Кошик ідей»

  • Сьогодні на уроці ми будемо не просто учнями, ми опануємо одну із сучасних професій. Що за професія ви здогадаєтеся, коли поглянете які речі знаходяться у кошику ідей.

(мікрофон, фотоапарат, блокнот, ручка, диктофон)

  • Для якої професії потрібні всі ці речі?

Звичайно, для професії журналіст.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Знайомство з професією.
  • Діти, а хто ж такий журналіст?

Словникова робота

  • Журналіст – це людина, яка бере інтерв’ю, пише замітки до газет і журналів. Газети, мабуть, ви ще не читаєте. А з журналами можливо вже хтось  знайомий.
  • Які журнали вам знайомі?
  • Діти, я познайомлю вас з одним із  популярних дитячих журналів -«Пізнайко».

Каліграфічна хвилинка

  • Пропишемо назву цього журналу.
  • Скільки складів у цьому слові?
  •  Який склад наголошений?
  • Визначимо пом’якшені приголосні у слові.

Нейропсихологічна гра "Майстерні руки" (повтори, якщо зможеш)

https://www.youtube.com/watch?v=H3jbfL0zUYo

 

Постановка проблемного запитання

  • Зверніть увагу на обкладинку журналу. Хто на ній зображений?(Дракон)
  • Хто такі дракони і чи існують вони насправді?

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Очікувані результати

- Сьогодні ми прочитаємо казку про дракона Дмитра Кузьменка. До речі, який також друкує свої твори у журналі «Пізнайко».

  • Розглянемо матеріал  підручника на ст.44-45. Є текст. Як ми працюємо над текстом на уроці читання?
  • Зверніть увагу на тези у тексті. Про що це свідчить?
  • На ст.47 є запитання. Як ви думаєте? До чого автори підручника нас спонукають?
  • А ще ми на уроці будемо досліджувати медіапродукти.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Робота над текстом. Робота з підручникомст.46-47

  1.              Первинне читання твору (змішане читання).

Щоденні 5. Слухання.

- Прослухайте казку  «Дракон».

- Які емоції у вас викликала казка?

 - Хто головні  герої казки?

- Де відбувалися події?

Щоденні 5. Робота зі словами

Поясніть значення виділених слів

Аналіз змісту прочитаного. Вправа «Інтерв’ю»

  • Чому спочатку ніхто не повірив в існування дракона?
  • Чому дракон усіх катав на спині?
  • Чому дракон зник?(бо образився)
  • Розглянемо ілюстрацію до казки ст.47. Яким художник зобразив Дракона?
  • А у міфології – це чудовисько, яке дихає вогнем.
  •  Давайте уявимо себе такими вогнедишними драконами. Візьміть стрічку, яку ви підготували попередньо. Дракони з надзвичайною силою виштовхують повітря. Приклейте на язичок стрічку і повторюйте за мною.

Дихальна гімнастика «Дракон»

2.Повторне читання

2 .1. Вибіркове читання

  • А ми повертаємося до нашого ніжного Дракончика.
  • Що сталося з драконом, коли Сашко покатавшись всеодно не повірив в його існування? Зачитайте з тексту.

2.2. Читання в особах

  • Прочитайте частину казки, у якій описана  суперечка Оленки і Сашка.

2.3.Теартралізуємо

А тепер спробуємо прочитати цю частину, випускаючи слова автора.

- Визначте тему та головну думку оповідання. (Розповідь про дракона Оленки),( Доброзичливе ставлення до оточуючих))

- Яка це казка? Народна чи авторська?

Фізхвилинка

3.Досліджуємо медіа.

- Дракон є персонажем лише казок?

Пропоную переглянути афішу мультфільму «Як приборкати дракона?»

Афіша – різновид реклами, який містить певну інформацію. Давайте дослідимо її.

  • Про кого вона нам розповість?
  • Що ще містить афіша?(Назву, місце проведення, час)
  •  Продовж речення.
  • Ніхто не помітив, що….
  • Кому буде цікава?
  • Де можемо побачити афішу?
  •  Складіть і запишіть печення про афішу.
  • Якби ти був художником, щоб ти домалював?
  • Ми були з вами у кінотеатрі. Пригадаймо, як ми обирали фільм для перегляду? (За допомогою афіші)
  • Отже, афіша допомагає нам обрати фільм, мультфільм відповідно до наших вподобань. Пропоную подивитися мультфільм «Як приборкати дракона».
  • Чи існують насправді дракони?
  • Чому ви так думаєте?

https://animal.in.ua/yashhirka-drakon-sposib-zhittya-i-seredovishhe-prozhivannya-yashhirki-drakon/

Дракони існують.

Правда, драконами їх можна назвати важко, скоріше це літаючі дракончики, які вміщаються на людській долоні. Ще точніше – це деревні ящірки, у яких з боків виросли широкі складки зі шкіри.

  Дракончики-ліліпути абсолютно нешкідливі для людини. Вони дуже красиві, їх забарвлення вражає уяву. Свої крила дракончик використовує не тільки для польотів, але і для залякування ворогів.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

- Чи любите ви фантазувати? Давайте уявимо себе журналістами журналу «Пізнайко». До речі, журнал - теж медіа продукт.

Щоденні 5. Письмо для себе .

Продовжити одне з речень.

Я б хотів/хотіла спитати Дракона про ….

 Якщо б Дракон опинився у нашому класі …..

  • Хто бажає поділитися з нами ?
  • А можливо ви бажаєте, щоб ваше речення прочитала лише подруга. Надішліть їй у Вайбері особистим повідомленням. Нехай вона чи він напише своє оцінне судження. А я ввечері у Goodle Classroom я напишу своє. А ви порівняєте їх.

V. Підсумок.

1. Вправа «Мікрофон»

- Чи сподобався вам твір, який ми читали на уроці?

- Чи хотіли б ви прочитати інші твори Дмитра Кузьменка?

- Це можливо. Зверніть увагу на екран. Думаю, ви зацікавилися і неодмінно прочитає їх.

https://www.youtube.com/watch?v=j-qn4KgOyeI

  • Чи справдилися наші очікування відносно уроку?

  • Що цікавого про наш урок ви розкажете своїм батькам?
  1. Рефлексія (За допомогою мови жестів)

3.Домашнє завдання

Уяви, що ви справжні журналісти. Напишіть повідомлення в газету чи на сторінку в Інтернеті про подію, яка описана в оповіданні

 

 

 

 

 

 

Використані джерела

 

1. https://vseosvita.ua/library/realizacia-zmistovoi-linii-doslidzuemo-media-na-urokah-literaturnogo-citanna-340278.html

2.https://www.google.com/search?q=%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F+%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0+3&sxsrf=ALiCzsbKkXx-glGepe90hNzhfVyevTBc5w:1665861998748&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi1-rfF--L6AhVDmIsKHaHBBE8Q_AUoAnoECAEQBA&biw=1920&bih=880&dpr=1#imgrc=7BSVljh_J-5nEM

 

3. https://animal.in.ua/yashhirka-drakon-sposib-zhittya-i-seredovishhe-prozhivannya-yashhirki-drakon/

4. https://www.youtube.com/watch?v=H6H9q7ddyaU

 

5. https://www.youtube.com/watch?v=H3jbfL0zUYo

 

6. https://shkola.in.ua/1275-ukrainska-mova-2-klas-bolshakova-2019-ch-1.html

7. https://naurok.com.ua/drakon-dmitro-kuzmenko-222787.html

8. https://vseosvita.ua/library/fragmenti-urokiv-roboti-z-mediaproduktami-v-nus-408321.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Ляхова Марія
Додано
19 жовтня 2022
Переглядів
2008
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку