Досліджуємо таблиці додавання чисел другої п’ятірки

Про матеріал
Розробка уроку математики у 1 класі за програмою на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ на тему "Досліджуємо таблиці додавання чисел другої п’ятірки"
Перегляд файлу

                                        Урок  

Тема. Досліджуємо таблиці додавання чисел другої п’ятірки

Мета: формувати в учнів обчислювальні навички; поняття задачі, вміння розв’язувати задачі; актуалізувати прийоми додавання і віднімання чисел частинами, переставляння доданків при додаванні більшого числа до меншого; скласти таблиці додавання чисел 6, 7, 8, 9; закріплювати розуміння зміни суми залежно від зміни першого доданка, зміни різниці залежно від зміни зменшуваного; закріплювати знання табличних випадків додавання і віднімання; вчити добирати запитання до даної умови, числове дане до задачі; вчити розв’язувати задачі; розвивати в учнів логічне мислення під час виконання завдань на відновлення істинних рівностей, завдань з логічним навантаженням.

Очікувані результати: здобувач освіти має поняття задача; вміє розв’язувати прості задачі; додавати і віднімати числа частинами; вміє складати таблиці додавання чисел 6,7,8,9; вміє добирати запитання до даної умови, числове дане до задачі.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися;  контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі;виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок»,картки, екрани для усного рахунку..

Тип уроку:комбінований.

Освітні галузі: математична, природнича.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок.

Математика наука

точна і серйозна

І прожити нам без неї

Навіть дня не можна.

2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Ви вже добре вивчили додавання 1, 2, 3, 4, 5.Але я можу стверджувати, що ви також можете добре додавати числа 6, 7, 8, 9. Чому?

Подумайте, як зручно додати числа, коли 1 доданок менший за другий ? Сьогодні ми будемо додавати числа зручними способами , розв` язувати задачу і ще багато цікавого…

3. Актуалізація знань.

Підготовчі вправи. Усний рахунок.( екран, лего)

 

. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

1.Настанова вчителя. Каліграфічна хвилинка.

Гра « 3 ведмеді». Хвилинка каліграфії в повітрі

Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

2.Математика самостійно (склад числа 5

)Взаємоперевірка.

3.Математика з другом .

Хто подолав довший шлях ?.

4. Актуалізація способу додавання більшого числа до меншого.

Обчисли зручним способом. 2+7(переставний закон)

ІІІ. Основна частина. Формування нових знань і способів дії.

1. Ознайомлення з таблицями додавання чисел 6, 7, 8, 9.

Склади таблиці додавання. Як зміна доданка впливає на значення суми?

2. Формування поняття про зміну суми та різниці в залежності від зміни першого доданка або зменшуваного.( групова робота картка)Число заблудилось

3. Закріплення знання табличних випадків додавання і віднімання. Самостійна робота учнів Знайди значення виразів. Допоможи звіряткам знайти їх маму

Рухлива вправа.

4. Формування поняття задачі.

Повторення складових задачі

5. Формування вмінь розв’язувати прості задачі.

Завдання 2 (зошит)  Доповни умову. Розв’яжи задачу.

6. Формування обчислювальних навичок.

Завдання « Ракета» (зошит)

7. Розвиток логічного мислення.

Цікаві задачі, геометричний матеріал

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

1 Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Оберіть відповідну цеглинку LEGO


 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 листопада
Переглядів
77
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку